آلمان بخشی از نیروگاه های هسته ای خود را تعطیل می نماید

به گزارش مجله جام جهان، به گزارش خبرنگاران به نقل از آسوشیتدپرس، دولت آلمان روز آدینه بیان کرد که در نظر دارد تا نیمی از شش نیروگاه هسته ای را که هنوز در حال فعالیت هستند، تعطیل کند.

آلمان بخشی از نیروگاه های هسته ای خود را تعطیل می نماید

تصمیم برای حذف تدریجی انرژی هسته ای و تغییر از سوخت های فسیلی به انرژی های تجدیدپذیر در آلمان برای اولین بار به وسیله دولت چپ میانه گرهارد شرودر در سال 2002 اتخاذ شد، اما جانشین وی، آنگلا مرکل، تصمیم خود برای افزایش عمر نیروگاه های هسته ای آلمان را تغییر داد.

سه رآکتوری که اکنون بسته می شوند، برای اولین بار در اواسط دهه 1980 روشن شدند. آنها با هم برای تقریباً چهار دهه برق میلیون ها خانوار آلمانی را تأمین کردند. یکی از نیروگاه ها - بروکدورف، واقع در 40 کیلومتری (25 مایلی) شمال غرب هامبورگ در کنار رودخانه البه به کانون ویژه اعتراضات ضد هسته ای تبدیل شد که در آن معترضان به فاجعه چرنوبیل در سال 1986 در اتحاد جماهیر شوروی اشاره داشتند.

دو کارخانه دیگر Grohnde در 40 کیلومتری جنوب هانوفر و Gundremmingen در 80 کیلومتری (50 مایلی) غرب مونیخ هستند.

بعضی در آلمان خواهان تجدید نظر در تصمیم در خصوص خاتمه دادن به استفاده از انرژی هسته ای شده اند زیرا نیروگاه هایی که اکنون در حال کار هستند دی اکسید کربن نسبتاً کمی فراوری می نمایند. هواداران انرژی اتمی استدلال می نمایند که این انرژی می تواند به آلمان در دستیابی به اهداف آب و هوایی خود برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای یاری کند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 23 بهمن 1400 بروزرسانی: 23 بهمن 1400 گردآورنده: shahjahanfaroj.ir شناسه مطلب: 1499

به "آلمان بخشی از نیروگاه های هسته ای خود را تعطیل می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آلمان بخشی از نیروگاه های هسته ای خود را تعطیل می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید