اتهامات جدید برادر رئیس جمهور ، پرونده حسین فریدون وتو شده بود؟

به گزارش مجله جام جهان، نمایندگان مجلس شورای اسلامی پس از تأیید کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس مبنی بر تخلف در نحوه جذب حسین فریدون برای تحصیل در مقطع دکترا، پرونده او را به قوه قضائیه ارجاع دادند.

اتهامات جدید برادر رئیس جمهور ، پرونده حسین فریدون وتو شده بود؟

به گزارش خبرنگاران به نقل از شرق، نمایندگان مجلس شورای اسلامی پس از تأیید کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس مبنی بر تخلف در نحوه جذب حسین فریدون برای تحصیل در مقطع دکترا، پرونده او را به قوه قضائیه ارجاع دادند.

  • آیا پرونده فریدون وتو شده بود؟

این در حالی بود که یک روز پیش از این تصمیم نمایندگان مجلس، عضو هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس از خارج شدن پرونده فریدون از دستور کار اطلاع داد و گفت: در جریان از دستور کار خارج کردن آنالیز پرونده حسین فریدون باید تعیین گردد، چه کسی وتو کرده و چرا هیئت رئیسه که نقش اساسی در این بخش دارد، به تماشا نشست.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جریان جلسه علنی دیروز مجلس گزارش کمیسیون آموزش موضوع پذیرش و نحوه جذب آقای حسین فریدون برای تحصیل در مقطع دکترا را آنالیز کرده و در نهایت با اعمال ماده 234 آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی و ارجاع پرونده او به قوه قضائیه موافقت کردند.

تخلفات تحصیلی حسین فریدون به قوه قضائیه ارجاع شد | متن کامل گزارش مجلس ؛ از اعلام غیرواقعی معدل تا...

  • جزئیات آنالیز های اجرا شده

سازمان سنجش آموزش کشور در تاریخ 31 فروردین 1393 طی نامه ای به صورت محرمانه - مستقیم، خطاب به رئیس وقت دانشگاه شهید بهشتی، آقای محمدمهدی طهرانچی، ضمن اشاره به درخواست آقای حسین فریدون برای ثبت نام در پردیس دانشگاه شهید بهشتی و اعلام معدل کارشناسی با نمره 17.38 و کارشناسی ارشد با معدل 17.75، اعلام می دارد که استفاده از نمره آزمون دکترای سال 1392 برای پذیرش نامبرده با رعایت سایر ضوابط و شرایط آن دانشگاه شهید بهشتی اعلام می نماید: لطفا این نامه به صورت محرمانه به گروه فرستاده شده و در صورت مثبت بودن نامبرده جهت مصاحبه، به اطلاع جناب آقای دکتر فریدون جهت هماهنگی برسد (منظور از دکتر فریدون در این یادداشت آقای عبدالحسین فریدون، مشاور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و مدیرکل دفتر وزارتی است).

گفتنی است، معدل کارشناسی اعلام شده از سوی سازمان با معدل واقعی تطابق ندارد و مطابق دانش نامه صادره از سوی دانشگاه آزاد اسلامی در تاریخ30 مرداد 1373 معدل ایشان با گذراندن تعداد 147 واحد درسی با میانگین کل 13.33 بوده است. سازمان سنجش دلیل این امر را خوداظهاری آقای حسین فریدون هنگام اعلام معدل کارشناسی در سامانه سازمان اعلام کرده و وظیفه کنترل صحت اطلاعات پس از قبولی را مطابق دستورالعمل ها بر عهده دانشگاه شهید بهشتی می داند.

کمیته تحصیلات تکمیلی گروه علوم مالی و سیاسی دانشگاه شهید بهشتی در تاریخ 27 اردیبهشت 1393 تشکیل جلسه داده و طی مصوبه خود که به امضای اعضای گروه رسیده است و در تاریخ 31 اردیبهشت 1393 به رئیس وقت دانشکده ارسال شده است، اعلام می دارد: با توجه به آزمون کتبی و مصاحبه شفاهی و علمی و اعلام نتایج نهایی نوبت دوم 93-1392 دکترای روابط بین الملل پردیس دانشگاهی، در این مرحله امکان هیچ گونه تجدیدنظر در نتایج اعلام شده ندارد و لذا پذیرش درخواست ایشان در این دوره امکان پذیر نمی باشد. بدیهی است ایشان می توانند در نوبت بعدی آزمون این رشته شرکت نماید و در نهایت پس از طی مراتب اداری در تاریخ 26 شهریور 1393 رئیس وقت دانشگاه شهید بهشتی در نامه ای خطاب به معاون وقت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه اعلام می نماید: با توجه به نظر رئیس محترم دانشکده و بلامانع بودن ثبت نام ایشان از نظر دانشکده در پردیس ثبت نام به عمل آید.

نامبرده پس از ثبت نام در دانشگاه با حضور در دفتر اسناد رسمی شماره 36 تهران متعهد می گردد: از اشتغال به هرگونه کار در دستگاه ها، شرکت ها، مؤسسات و مراکز مختلف اعم از خصوصی، دولتی و عمومی خودداری کرده و صرفا به امر تحصیل اشتغال داشته باشد.

  • تخلفات اجرا شده در پرونده تحصیلی فریدون

کمیسیون آموزش و تحقیقات با آنالیز تمام مستندات قابل دسترسی و استماع اظهارات مسئولان ذی ربط اعلام می دارد در موضوع ارجاعی در مورد پذیرش و نحوه جذب آقای حسین فریدون برای تحصیل در مقطع دکترا، بروز تخلفات و رعایت شئونات قانونی در موارد ذیل واقع شده و کمیسیون در صورت رأی مثبت نمایندگان، خواهان ارسال پرونده به قوه قضائیه و مرجع ذی صلاح اداری است:

1-اظهار معدل غیرواقعی برای دوره کارشناسی حین ثبت نام توسط آقای حسین فریدون

2-تخلف از مفاد تعهد کتبی و محضری ثبت شده به شماره 192506 مورخ 12 اسفند 1394 مبنی بر عدم اشتغال به هرگونه کار در دستگاه ها، شرکت ها، مؤسسات و مراکز مختلف اعم از خصوصی، دولتی و عمومی توسط آقای حسین فریدون

3- عدم رعایت دستورالعمل ها و ضوابط قانونی توسط دانشگاه شهید بهشتی در مطابقت اطلاعات اظهارشده توسط داوطلب با اسناد و مدارک مثبته

4- عدم رعایت مراحل سنجش علمی به صورت کامل برای داوطلب توسط دانشگاه شهید بهشتی.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 12 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: shahjahanfaroj.ir شناسه مطلب: 526

به "اتهامات جدید برادر رئیس جمهور ، پرونده حسین فریدون وتو شده بود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتهامات جدید برادر رئیس جمهور ، پرونده حسین فریدون وتو شده بود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید