ارتش سوریه نقاط جدیدی را در استان ادلب آزاد کرد

به گزارش مجله جام جهان، ارتش سوریه در ادامه عملیات پیروز یک هفته گذشته، امروز نیز چند منطقه دیگر را در شرق شهر مهم معرة النعمان در استان ادلب آزاد کرد.

ارتش سوریه نقاط جدیدی را در استان ادلب آزاد کرد

با وبسایت گردشگری سازمان میراث فرهنگی همراه باشید.

به گزارش گروه بین الملل مجله جام جهان، یک منبع نظامی سوری امروز دوشنبه از پاکسازی مناطق جدیدی در جنوب شرق استان ادلب اطلاع داد.

در ادامه عملیات نظامی ارتش سوریه در شرق و جنوب شرق شهر معرة النعمان در استان ادلب، سه روستای دیگر آزاد شد.

موقعیت شهر معرة النعمان

این منبع به خبرگزاری اسپوتنیک روسیه گفت: مناطق سیدی علی و جعفر و دو شهرک فعلول و خربة معراته در شرق استان ادلب امروز تحت کنترل ارتش سوریه نهاده شد.

ارتش سوریه عملیات جدید در جنوب و جنوب شرق استان ادلب را از 19 دسامبر جاری شروع نموده و هم اکنون با گروه تروریستی جبهة النصره شاخه سوری القاعده درگیر است.

یکی از اهداف ارتش سوریه در این عملیات، آزادسازی مناطق موازی با جاده حماه-حلب و فراهم کردن دسترسی به این جاده است.

طبق توافق کاهش تنش که در آستانه قزاقستان به دست آمده، ترکیه می بایست گروه های مسلح را به عقب نشینی از مناطق کاهش تنش در استان ادلب فرامی خواند اما با عملی نشدن تعهدات ترکیه، ارتش سوریه مستقیما اقدام به آزادسازی بعضی مناطق نموده است.

روزنامه الوطن سوریه هم امروز به نقل از یک منبع نظامی نوشت که ارتش طی سه روز گذشته، پیروز شده حدود 33 روستای جدید در دو محور جنوب و جنوب شرق استان ادلب را آزاد کند. او شرح داد، ارتش الان به چهار کیلومتری شهرک جرجناز رسیده؛ جایی که لانه اصلی و مهم عناصر شاخه القاعده در سوریه و کلید ورود به شهر معرة النعمان است.

صبح امروز نیز مرکز موسوم به دیدبان حقوق بشر سوریه -نزدیک به معارضان- گزاش نموده بود که پیشروی ارتش سوریه در شرق و جنوب شرق شهر مهم معره النعمان در جنوب استان ادلب همچنان ادامه دارد و نیروهای سوری، مناطق تازه ای را آزاد نموده اند.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 22 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: shahjahanfaroj.ir شناسه مطلب: 223

به "ارتش سوریه نقاط جدیدی را در استان ادلب آزاد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارتش سوریه نقاط جدیدی را در استان ادلب آزاد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید