اصلاح اساسنامه صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران

به گزارش مجله جام جهان، اعضای کمیسیون امور اجتماعی و دولت الکترونیک هیئت دولت با اصلاح اساسنامه صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران و افزودن یک تبصره مبنی بر بهره مندی خواهر و برادر شهدا از خدمات این صندوق موافقت نمودند.

اصلاح اساسنامه صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران

به گزارش مجله جام جهان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت، طبق ماده 32 قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران، بنیاد شهید و امور ایثارگان موظف به ایجاد صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران است و اساسنامه این صندوق در سال 1394 به تصویب هیئت وزیران رسید.

لازم به ذکر است، طبق ماده یک اساسنامه، این صندوق به منظور ایجاد، توسعه و تقیوت اشتغال و کارآفرینی و حمایت از فرصت های شغلی ایثارگران شامل خانواده شاهد (پدر، مادر، همسر و فرزند)، جانبازان و آزادگان و همسر و فرزندان آنان تشکیل و بر اساس مفاد اساسنامه فعالیت می کند که با افزودن یک تبصره خواهر و برادر شهدا در اولویت بعدی برای استفاده از تسهیلات صندوق قرار می گیرند.

این پیشنهاد پس از تصویب نهایی در هیئت وزیران اجرایی خواهد شد.

تصویب تعرفه خدمات کارشناسان و مشاوران در دستگاه های اجرایی

در ادامه این جلسه، آیین نامه اجرایی بند (ح) ماده (113) قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه موضوع تعرفه خدمات کارشناسان و مشاوران در دستگاه های اجرایی به تصویب اعضا رسید.

لازم به ذکر است، طبق بند ح ماده (113) قانون برنامه ششم توسعه مقرر شده به منظور استفاده از خدمات کارشناسان و مشاوران در دستگاه­های اجرائی به ویژه در زمینه­ های بودجه ریزی، برنامه ریزی، حقوقی، اداری و استخدامی، تعرفه خدمات مذکور برای دستگاه­های اجرائی که مطابق قوانین موضوعه مجاز به استفاده از آنها هستند تهیه و به تصویب هیأت وزیران برسد.

سازمان برنامه و بودجه کشور پیش نویس آیین نامه اجرایی مذکور را با مشارکت دستگاه های اجرایی ذی ربط تهیه و ارائه کرده که مورد تصویب اعضای کمیسیون امور اجتماعی دولت نهاده شد و آماده طرح در هیئت وزیران است.

لازم به ذکر است، جلسه اصلی کمیسیون امور اجتماعی و دولت الکترونیک هیئت دولت یکشنبه 22 دی 1398 به ریاست جمشید انصاری، رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور و معاون رئیس جمهور و دکتر فلاح زاده، سرپرست کمیسیون و با حضور نمایندگان دستگاه های عضو کمیسیون به میزبانی دفتر هیئت دولت برگزار گردید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 16 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: shahjahanfaroj.ir شناسه مطلب: 288

به "اصلاح اساسنامه صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اصلاح اساسنامه صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید