با عظیم ترین غار زیرزمینی دنیا در ویتنام آشنا شوید

به گزارش مجله جام جهان، غار سون دونگ واقع در پارک ملی فونگ نا که بنگ استان کوانگ بین ویتنام که عظیم ترین غار زیرزمینی دنیا به شمار می آید، بسیار عمیق است به طوری که یک ساختمان 40 طبقه به راحتی در آن جا می گردد.

با عظیم ترین غار زیرزمینی دنیا در ویتنام آشنا شوید

سفر به دل زیباترین منطقه آسیا را با تور ارزان ویتنام تجربه کنید.

این غار 9 کیلومتر امتداد، 200 متر ارتفاع و 150 متر پهنا داشته و یک جنگل، رودخانه و آبشار در آن واقع شده اند.

این مکان باشکوه نخستین بار 4 سال قبل کشف و مورد کاووش و آنالیز نهاده شد. کشف این غار در سال 2009 عظیم ترین اکتشاف سال محسوب شد. البته اولین بار مردی محلی به نام هو کان در سال 1991 پیروز به کشف این غار شد ولی به دلیل وحشت بومیان و ساکنین محلی از این غار و نجواها و سوت های عجیب آن که به دلیل جریان آب رودخانه به وجود می آمدند، راز کشف آن سر به مهر باقی ماند، تا اینکه در سال 2009 یک گروه از محققین به رهبری هاوارد و دب لیمبرت (Limbert) پیروز به کشف مجدد آن شدند. هرچند که دیواره های کلسیتی راه آنان را سد نموده و جستجو را متوقف نمود. خروجی دیگری از غار در سال 2010 کشف شد. اولین گروه توریستی در اوایل آگوست 2013 با پرداخت 3 هزار دلار برای هر نفر پیروز به بازدید از آن شدند. قرار است تورهای گردشی دیگری نیز بزودی برگزار گردد.جنگل واقع در این غار که توسط کاوشگران باغ ادم (Edam) نامیده شد، زیستگاه میمون ها و روباه های پرنده (نوع خاصی از خفاش های میوه خوار) است. بله در حقیقت جهانی دیگر در این عمق از زمین جای گرفته است. سون دونگ از همه نظر غنی است، بلورهای کلسیت که در طول میلیون ها سال شکل گرفته اند نمایی خاص به آن بخشیده اند. در عین حال فسیل هایی با قدمتی 300 میلیون ساله در آن کشف شده و گونه های جدیدی از گیاهان در نزدیکی رودخانه و آبشار این غار مشاهده گشته اند.

در این نقطه از زمین فرصتی مناسب برای اکتشاف و جستجو در اختیار علاقمندان گذاشته شده تا افراد ماجراجو از این شانس نهایت استفاده را برده و در آنالیز و اکتشاف این غار پیش قدم شوند.

گردآوری: گروه هفت گنج

منبع :زومیت

منبع: هفت گنج
انتشار: 30 آبان 1399 بروزرسانی: 30 آبان 1399 گردآورنده: shahjahanfaroj.ir شناسه مطلب: 807

به "با عظیم ترین غار زیرزمینی دنیا در ویتنام آشنا شوید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با عظیم ترین غار زیرزمینی دنیا در ویتنام آشنا شوید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید