تا چه سنی می توان بیمه تامین اجتماعی شد؟

به گزارش مجله جام جهان، قائم مقام سازمان تامین اجتماعی در صفحه اینستاگرامی خود مطالبی ویدئویی تحت عنوان دانستنی های تامین اجتماعی منتشر می نماید و به مرور بعضی قوانین تامین اجتماعی می پردازد.

تا چه سنی می توان بیمه تامین اجتماعی شد؟

به گزارش، محمدحسن زدا با بیان اینکه سن بازنشستگی در ایران 50 سال تعریف شده و ورود به تامین اجتماعی بعد از 50 سالگی برای اولین بار، با محدودیت هایی در بعضی مدل های بیمه ای همراه است گفت:، اما در بیمه اجباری مسئله ای نداریم و بعد از 50 سالگی هم می توان بیمه شد.

وی در پاسخ به اینکه افراد تا چه سنی امکان پرداخت حق بیمه دارند و آیا شرط سنی برای ورود به بیمه وجود دارد؟ گفت: در قانون تامین اجتماعی هیچ محدودیتی وجود ندارد و یک شخص می تواند در 80 و 90 سالگی هم بیمه بپردازد و بیمه شده ما باشد.

قائم مقام سازمان تامین اجتماعی اضافه نمود:، اما سال ورود به بیمه برای ما مهم است، زیرا سن بازنشستگی در ایران 50 سال تعریف شده و ورود به تامین اجتماعی بعد از 50 سالگی برای اولین بار، با محدودیت هایی در بعضی مدل های بیمه ای همراه است.

زدا ادامه داد:، اما در بیمه اجباری مسئله ای نداریم و بعد از 50 سالگی هم می توان بیمه شد، اما فرد باید معاینات کامل را انجام داده و از نظر جسمی و روحی توان انجام کار را داشته باشد.

به گزارش ایسنا، به استناد قانون بیمه افراد شاغل، اجباری است. با توجه به قانون کار که سن آغاز کار را از 15 سال اعلام نموده سازمان تامین اجتماعی هم از این سن به بعد را مشمول قرار می دهد و محدودیتی برای آغاز بیمه پردازی اجباری به شرط صحت جسمی و روحی ندارد.

منبع:ایسنا

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 21 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: shahjahanfaroj.ir شناسه مطلب: 77

به "تا چه سنی می توان بیمه تامین اجتماعی شد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تا چه سنی می توان بیمه تامین اجتماعی شد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید