(تصاویر) رزمایش اقتدار 99 نیروی زمینی ارتش

به گزارش مجله جام جهان، رزمایش اقتدار 99 نیروی زمینی ارتش با رمز یا فاطمه الزهرا (س) به دستور امیر سرتیپ حیدری فرمانده این نیرو و با شرکت تیپ 55 هوابرد شیراز، تیپ 65 نیرو مخصوص، تیپ 223 نیرو مخصوص واکنش سریع و با پشتیبانی نیروی هوایی و هوانیروز ارتش در سواحل مکران آغاز شد.

(تصاویر) رزمایش اقتدار 99 نیروی زمینی ارتش

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی ارتش، این رزمایش با هدف ارزیابی میزان آمادگی رزمی یگان های نیروی زمینی ارتش در مقابله با تهدید ها و تهاجم دشمن و اجرای طرح جابجایی یگان ها از مناطق سرزمینی به منطقه ماموریت برابر طرح های پیش بینی شده آغاز شد و در آن انواع تاکتیک های خلاقانه بومی به منظور ارزیابی مهارت های چندگانه تیپ های حرفه ای نیروی زمینی ارتش عملیاتی می شود.

عملیات مشترک هوابرد در رزمایش 99 نزاجا

در مرحله اول رزمایش اقتدار 99 نیروی زمینی ارتش برای نخستین بار عملیات مشترک تهاجمی تیپ هوابرد با بهره گیری از انواع سلاح ها و تجهیزات مکانیزه هجومی در سواحل مکران اجرا شد.

تیپ 55 هوابرد نیروی زمینی ارتش در مرحله نخست رزمایش با اجرای عملیات چتربازی و با استفاده از نفربر های bmp 2 که برای نخستین بار در جریان این رزمایش انجام شد، عملیات آفندی را در سواحل دشمن اجرا کردند.

در این عملیات چندین هواپیمای سی 130 نیروی هوایی ارتش اقدام به ریزش تجهیزات زرهی و تسلیحات نیمه سنگین کردند و در کمترین زمان ممکن بخشی از منطقه عمومی رزمایش را به منطقه عملیاتی تبدیل کردند.

در عملیات هوابرد تسلیحات و تجهیزات نظامی شامل موتور سیکلت ها، موشک انداز های 107 میلیمتری، توپ های 23 میلیمتری بارریزی شد و به پایگاه های دشمن هجوم برده و بخش هایی از پایگاه های دشمن انهدام و تصرف شد.

منبع: فرارو
انتشار: 30 بهمن 1399 بروزرسانی: 30 بهمن 1399 گردآورنده: shahjahanfaroj.ir شناسه مطلب: 981

به "(تصاویر) رزمایش اقتدار 99 نیروی زمینی ارتش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "(تصاویر) رزمایش اقتدار 99 نیروی زمینی ارتش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید