جعجع استعفای وزیران حزبش از دولت سعد حریری را گفت

به گزارش مجله جام جهان، رئیس حزب القوات اللبنانیه در سایه تداوم نارضایتی ها از دولت لبنان شب گذشته استعفای چهار وزیر خود از دولت سعد حریری را اعلام کرد.

جعجع استعفای وزیران حزبش از دولت سعد حریری را گفت

به گزارش مجله جام جهان، به نقل از خبرگزاری ملی لبنان، سمیر جعجع، رئیس حزب القوات اللبنانیه تاکید کرد، استعفای وزرایش از کابینه سعد حریری نخست وزیر لبنان با هماهنگی با حریری نبوده است.

رئیس حزب القوات اللبنانیه تاکید کرد، فراکسیونش خواستار ثبات در کشور است و می خواهد اموال خصوصی و دولتی محفوظ بمانند و آسیبی به آنها نرسد.

جعجع تاکید کرد، این دولت ناتوان از ایجاد هرگونه راه حلی است و بر این اساس فراکسیون متبوع او تصمیم به استعفای وزاری حزب القوات گرفت.

وی اشاره کرد، در زمان بررسی بودجه 2020 خواستار تعدادی اصلاحات فوری شده بود و حزبش در آن زمان جدیت مطلوبی را مشاهده نکرد، حزب القوات همچنین خواستار ایجاد برخی نهادها و تلاش های شفاف شد زیرا مردم اعتمادشان را به مقامات سیاسی از دست داده بودند.

وزیران استعفا کرده غسان حاصبانی معاون نخست وزیر، کمیل بو سلیمان وزیر کار، ریشار قیومچیان وزیر امور اجتماعی و می شدیاق، وزیر مشاور در امور توسعه اداری هستند.

استعفای وزیران مذکور از حزب القوات در تاریخچه دولت های لبنان اولین بار نیست زیرا قبلا نیز جورج افرام وزیر انرژی در دولت رفیق حریری نخست وزیر فقید لبنان از دولت مذکور استعفا کرده بود.

لبنان چند روز است که شاهد اعتراضات مردمی در اعتراض به سیاست ریاضتی دولت است، تظاهرکنندگان خواستار بهبود وضعیت معیشتی در کشور هستند، آنها با اعلام تصمیم دولت برای اعمال مالیات بر تماس های واتس اپ مخالفت کردند.

نخست وزیر شب جمعه به شرکای خود در دولت 72 ساعت فرصت داد تا پاسخ صریحی ارائه کنند و همه درباره اصلاحات، توقف هدر رفت سرمایه و موضوع فساد تصمیمات خود را ارائه کنند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 11 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: shahjahanfaroj.ir شناسه مطلب: 59

به "جعجع استعفای وزیران حزبش از دولت سعد حریری را گفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جعجع استعفای وزیران حزبش از دولت سعد حریری را گفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید