جلسه تهیه بیانیه وزارتی دولت جدید لبنان جمعه برگزار می شود

به گزارش مجله جام جهان، مدیرکل نخست وزیری لبنان گفت، جلسه کمیته ویژه تهیه بیانیه وزارتی (یا همان نقشه راه دولت) جمعه تشکیل خواهد شد.

جلسه تهیه بیانیه وزارتی دولت جدید لبنان جمعه برگزار می شود

به گزارش گروه بین الملل مجله جام جهان، موعد جلسه دولت جدید لبنان برای تهیه و اعلام نقشه راه، جمعه (دو روز دیگر) اعلام شد.

در جلسه امروز کابینه جدید به عنوان اولین جلسه هیأت دولت جدید، کمیته ای برای تهیه بیانیه وزارتی به ریاست نخست وزیر حسان دیاب و عضویت معاون نخست وزیر، وزرای دارایی، خارجه، اقتصاد، محیط زیست، توسعه اداری، رسانه، ورزش و جوانان، ارتباطات، صنعت و امور اجتماعی تشکیل شد.

بر اساس گزارش وبگاه النشره، محمود مکیه مدیرکل نخست وزیری لبنان امروز گفت، اولین نشست این کمیته ساعت 11 (به وقت محلی) روز جمعه (دو روز دیگر) در السرای الکبیر (سرای بزرگ) مقر نخست وزیری برگزار خواهد بود.

بیانیه وزارتی همان نقشه راه دولت لبنان محسوب می شود که در آن رویکرد کلی دولت جدید تشریح می شود.

حسان دیاب در جلسه امروز کابینه در کاخ بعبدا گفت، چالش های بزرگی منتظر دولت است و این حق لبنانی هاست که فریاد بزنند و دولت باید از حجم فاجعه و مسائل بکاهد.

بر اساس گزارش النشره، وی ادامه داد: موضوع مهم تأمین ثبات کشور و تأکید بر حمایت از ارتش و نیروهای امنیتی از طریق تأمیت چتر سیاسی و تمایز قائل شدن میان تظاهرات و آشوب است.

وی در ادامه بر حفاظت از دموکراسی و حمایت از ارتش و نیروهای امنیتی تأکید کرد و گفت، این دولت، دولت نجات ملی است و دولت طیف یا طرف خاصی نیست. باید شب و روز برای تحقق اهداف تلاش شود. این دولت، دولتی سیاسی نیست و باید با عملکرد وزرایش، دولتی استثنایی باشد.

میشل عون رئیس جمهور لبنان هم در جلسه امروز بر ضرورت کار شبانه روزی برای حل مسائل لبنان بویژه مسایل اقتصادی تأکید کرد.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 19 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: shahjahanfaroj.ir شناسه مطلب: 297

به "جلسه تهیه بیانیه وزارتی دولت جدید لبنان جمعه برگزار می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جلسه تهیه بیانیه وزارتی دولت جدید لبنان جمعه برگزار می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید