خدمت جدید سامانه 4030 از دوشنبه کلید می خورد، تکذیب 25 میلیون مبتلا به کرونا در کشور

به گزارش مجله جام جهان، رئیسی گفت:آمار 25 میلیون مبتلا به کرونا در کشور براساس تست سرولوژی بوده که برای تشخیص کرونا نیست چرا که تست مورد تایید برای کرونا تست مولکولی یا PCR است.

خدمت جدید سامانه 4030 از دوشنبه کلید می خورد، تکذیب 25 میلیون مبتلا به کرونا در کشور

به گزارش خبرنگار علیرضا رئیسی معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مورد سامانه 4030 گفت: در اسفند و فروردین ماه گذشته روزانه حدود 700 هزار تماس با سامانه 4030 داشتیم، به طورکلی این موضوع در اواسط اردیبهشت تا حدودی در سراشیبی سیر نزولی نهاده شد به طوریکه روزانه شاهد 30 هزار تماس با این سامانه بوده ایم، اگر تعداد تماس ها با سامانه 4030 کاهش یابد، تعداد نیرو های جوابگوی کمتری ارائه خدمت خواهند کرد. اما این موضوع همچنان در حالت شناور قرار گرفته است.

افزایش قابلیت سامانه 4030 به 10 هزار تماس

او در ادامه گفت:در حال حاضر همزمان این سامانه با 2 هزار تماس ارائه خدمت می نماید و تا 10 هزار تماس نیز قابلیت افزایش دارد.

ارائه سه خدمت جدید در سامانه 4030

رئیسی در پاسخ به اینکه چه خدماتی به سامانه 4030 اضافه شده است، اضافه کرد: یکی از فعالیت هایی که در حال حاضر در این سامانه وجود دارد بحث سلامت روان است که حدود 530 هزار تماس از تماس های حاصله را به خود اختصاص می دهد. ارائه خدمات به سالمندان، مادران باردار و تغذیه به این سامانه اضافه نموده شده است. همچنین این سامانه علاوه بر هدایت هموطنان در مورد ویروس کرونا قابلیت معرفی درمانگاه های سرپایی و مراکز 16 ساعته را دارد تا بیماران مشکوک به بیماری کووید 19 به این مراکز مراجعه نموده و در صورت صلاح دید افراد متخصص از آن ها تست کرونا گرفته گردد.

او در پاسخ به اینکه در گذشته پس از اولین تماس افراد با سامانه 4030، این سامانه برای پیگیری مجدد طی چند روز با آن ها تماس حاصل می کرد و آیا این موضوع در حال حاضر نیز وجود دارد؟ بیان نمود: اگر افرادی که تست کرونای آن ها مثبت بوده باشد و تحت درمان باشند تا 5 روز متوالی با آن ها تماس گرفته خواهد شد و یک تماس نیز در روز چهاردهم انجام می گردد، به تمام هموطنان توصیه می گردد به اخبار کذبی که در فضای مجازی در مورد ویروس و آمار کرونا همچنان در حال انتشار است توجه ننمایند و اگر سوالی نسبت به ویروس کرونا دارند با سامانه 4030 تماس گرفته و اطلاعات کامل را از افراد متخصص دریافت نمایند.

وی درباره شرح آمار25 میلیون مبتلا به کرونا در کشور گفت:دو نوع تست داریم؛تستی که در سراسر جهان شناخته شده است و مورد تایید است و آمار سازمان بهداشت جهانی هم براساس تست مولکولی یا pcr است.

رئیسی گفت:در کل جهان 14.5 میلیون مبتلا به کرونا وجود دارد. قطعا اینگونه نیست که در یک کشور بگوییم 25 میلیون مبتلا وجود دارد.مبنای تست 25 میلیون تست سرولوژی بوده که برای کار های مطالعاتی است و یک تخمین محسوب می گردد.عددی که باید روی آن حساس باشیم تست مولکولی یا pcr است.

رئیسی گفت:هم ما و هم سازمان جهانی بهداشت فردی را به عنوان کرونای مثبت تلقی می نمایند که تست pcr او مثبت باشد چرا که تست سرولوژی تست تشخیص کرونا نیست.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 22 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: shahjahanfaroj.ir شناسه مطلب: 666

به "خدمت جدید سامانه 4030 از دوشنبه کلید می خورد، تکذیب 25 میلیون مبتلا به کرونا در کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خدمت جدید سامانه 4030 از دوشنبه کلید می خورد، تکذیب 25 میلیون مبتلا به کرونا در کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید