سفیر انگلیس تهران را ترک کرد

به گزارش مجله جام جهان، سفیر انگلیس در تهران طبق ضوابط و با اطلاع قبلی از ایران خارج شده است.

سفیر انگلیس تهران را ترک کرد

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید. از شهرهای زیبایی همچون لندن و منچستر دیدن کنید، سوار چرخ فلک چشم لندن شوید و از تعطیلات حسابی لذت ببرید.

به گزارش مجله جام جهان، راب مک ایر سفیر انگلیس در تهران با اطلاع قبلی و طبق ضوابط از ایران خارج شده است.

سفیر انگلیس در تهران روز شنبه (21 دی) در جمع آشوب گران مقابل دانشگاه امیرکبیر حضور یافته بود که توسط مأموران امنیتی دستگیر و طبق آنچه که وزارت خارجه اعلام نموده، بعد از حدود 15 دقیقه، آزاد می گردد.

مک ایر به همراه فرد دیگری با حضور میان تجمع نمایندگان مقابل دانشگاه امیرکبیر تهران از تجمع نمایندگانی که در حال سردادن شعارهای ساختارشکنانه بودند، فیلمبرداری می کرد.

مأموران پلیس، سفیر انگلیس را پس از شناسایی، به صورت نامحسوس تحت نظر قرار دادند و در نهایت وی در ساعت 19:10 دستگیر و پس از اقدامات اولیه قانونی به نماینده وزارت امور خارجه تحویل داده شد.

22 دی 1398 نیز سفیر انگلیس در تهران به دلیل رفتار نامتعارف و حضور در تجمعات غیرقانونی توسط دستیار وزیر امور خارجه و مدیر کل اروپا به وزارت امور خارجه فراخوانده شده و مراتب اعتراض رسمی جمهوری اسلامی به ایشان و دولت انگلیس ابلاغ شد.

به نقل از ایرنا، کنوانسیون وین درباره روابط کنسولی تصریح نموده است: تمامی اشخاصی که از مزایا و مصونیت ها بهره مندند، بدون آن که به مزایا و مصونیت های آنان لطمه ای وارد آید مکلفند قوانین و مقررات دولت پذیرنده را محترم شمرده و از مداخله در امور داخلی آن دولت خودداری نمایند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 11 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: shahjahanfaroj.ir شناسه مطلب: 277

به "سفیر انگلیس تهران را ترک کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفیر انگلیس تهران را ترک کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید