سی ان ان: آمریکا 4 هزار نظامی خود را از افغانستان خارج می نماید

به گزارش مجله جام جهان، سی ان ان از طرح دولت آمریکا برای خروج 4 هزار نظامی این کشور از افغانستان در پاییز امسال اطلاع داد.

سی ان ان: آمریکا 4 هزار نظامی خود را از افغانستان خارج می نماید

به گزارش خبرنگار سایت افغانستان مجله جام جهان، سی ان ان به نقل از چند مقام آمریکایی گزارش داد دولت ترامپ طرحی را نهایی نموده که براساس آن 4 هزار نظامی این کشور پاییز امسال از افغانستان خارج خواهند شد.

به نوشته این رسانه آمریکایی، قرار است تعداد نظامیان این کشور در افغانستان از 8600 نفر فعلی به 4500 نفر یعنی کمترین میزان از شروع جنگ در سال 2001 کاهش یابد.

این تصمیم در حالی اتخاذ می گردد که طالبان سطح خشونت در افغانستان را به رغم امضای توافقنامه صلح با آمریکا افزایش داده و تنها در یک هفته 800 نظامی افغان را کشته و زخمی نموده است.

براساس گزارش سی ان ان، مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا این طرح را در حاشیه نشست ناتو در هفته گذشته با متحدان این کشور در بروکسل در میان گذاشته و آنها را از این تصمیم با خبر نموده است.

این در حالی است که دبیر کل ناتو روز آدینه در این باره گفت ناتو حضور خود را براساس حمایت از صلح تنظیم نموده و این موضوع با هماهنگی با سایر متحدان انجام خواهد شد.

براساس توافقنامه صلح افغانستان آمریکا در مرحله اول سطح نیروهای خود را به 8600 نفر و پس از 14 ماه به طور کامل از افغانستان خارج خواهد شد، موضوعی که مقامات آمریکا اعلام کردند که براساس شرایط افغانستان و تعهد طالبان به توافق صلح انجام خواهد شد.

این اظهارات در حالی مطرح می گردد که روز گذشته رئیس جمهور افغانستان اعلام نموده بود هرگونه خروج بدون مسئولیت نیروهای آمریکایی به شدت فرآیند صلح در این کشور را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

ر

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 4 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: shahjahanfaroj.ir شناسه مطلب: 627

به "سی ان ان: آمریکا 4 هزار نظامی خود را از افغانستان خارج می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سی ان ان: آمریکا 4 هزار نظامی خود را از افغانستان خارج می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید