شناسایی یک بیماری که خطر مرگ ناشی از کروناویروس را سه برابر می نماید

به گزارش مجله جام جهان، تحقیقات اخیر دانشمندان نشان می دهد که مبتلایان به یک اختلال روانی حدود 2.7 برابر بیشتر از افراد فاقد این بیماری با احتمال مرگ ناشی از ابتلا به کووید 19 روبرو هستند.

شناسایی یک بیماری که خطر مرگ ناشی از کروناویروس را سه برابر می نماید

به گزارش خبرنگاران از خبرنگاران، تحقیق شناسایی یک بیماری که خطر مرگ ناشی از کرونا را تقریباً سه برابر می نماید در مجله JAMA Psychiatry منتشر شده است.

متخصصان پرونده های پزشکی 26540 بیمار در نیویورک را آنالیز کردند که از این تعداد 7348 نفر به ویروس کرونا مبتلا بودند.

دانشمندان افراد مبتلا به بیماری روانی را به سه دسته (اسکیزوفرنی، اختلالات عاطفی و اختلالات اضطرابی) تقسیم کردند و نحوه پیشرفت کووید 19 را در آن ها و در بیماران فاقد چنین ناهنجاری هایی مقایسه کردند.

از بیش از هفت هزار فرد آلوده به ویروس کرونا، 75 بیمار از اسکیزوفرنی، 564 بیمار از اختلالات عاطفی و 360 بیمار دیگر از اختلالات اضطرابی رنج می بردند. طی 45 روز از تاریخ تشخیص بیماری، 864 بیمار فوت نموده یا به بیمارستان ها منتقل شدند.

پزوهشگران با تنظیم نتایج برای جنس، سن، نژاد و عوامل خطر شناخته شده دریافتند که افراد مبتلا به اسکیزوفرنی حدود 2.7 برابر بیشتر از دیگران با احتمال مرگ بر اثر ابتلا به کووید 19 روبرو هستند. در همان زمان، متخصصان ارتباطی بین اختلالات عاطفی یا اضطرابی و مرگ ناشی از ویروس کرونا پیدا نکردند.

طوری که نویسندگان این مطالعه متذکر شدند، کاهش امید به زندگی در افراد مبتلا به اسکیزوفرنی معمولاً با سایر عوامل خطرساز پزشکی همراه است. کارشناسان در عین حال اظهار داشتند که تحقیقات بیشتری در خصوص ارتباط اسکیزوفرنی و مرگ و میر ناشی از ابتلا به کرونا ضروری است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 12 اسفند 1399 بروزرسانی: 12 اسفند 1399 گردآورنده: shahjahanfaroj.ir شناسه مطلب: 1006

به "شناسایی یک بیماری که خطر مرگ ناشی از کروناویروس را سه برابر می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شناسایی یک بیماری که خطر مرگ ناشی از کروناویروس را سه برابر می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید