طالبان از توافقنامه قطر به دنبال چه دستاوردهایی است؟

به گزارش مجله جام جهان، معاون دفتر سیاسی طالبان گفت که مهمترین پیامدهای توافقنامه قطر خروج نیروهای خارجی و برقراری نظام اسلامی است.

طالبان از توافقنامه قطر به دنبال چه دستاوردهایی است؟

همراه ما باشید و با تور قطر از مروارید خلیج فارس دیدن کنید و زیبایی های شهر دوحه را در خاطراتتان ثبت کنید.

به گزارش دفتر منطقه ای مجله جام جهان، عبدالسلام حنفی معاون دفتر سیاسی طالبان در قطر گفت که مهمترین پیامد توافقنامه این گروه با آمریکا ایجاد یک نظام اسلامی و برقراری صلح سراسری در افغانستان است.

وی اضافه کرد که طالبان اعتبار بین المللی دارد و اکنون پس از 18 سال جنگ آمریکا و ناتو آماده شدند تا موضوع را به وسیله دیپلماسی حل نمایند.

معاون دفتر سیاسی طالبان اظهار داشت: توافقنامه قطر در حضور 9 وزیر خارجه و نمایندگان 29 کشور و سازمان بین المللی و سفیران حدود 100 کشور دنیا به امضا رسید و پس از آن توسط شورای امنیت سازمان ملل تایید شد و از این رو ارزش حقوقی نیز پیدا کرد.

حنفی گفت که پیامد تاکتیکی این توافقنامه خروج همه نیروهای از افغانستان خواهد بود و پیامد استراتژیک آن نیز برقراری صلح سراسری، عدالت اجتماعی و قیام نظام اسلامی بر سرزمین افغانستان خواهد بود.

معاون دفتر سیاسی طالبان تاکید نمود که این توافقنامه برای تمام کشورهای منطقه و فرامنطقه ای نیز مهم است زیرا که حضور نیروهای خارجی در افغانستان باعث نگرانی همسایگان افغانستان و قدرت های منطقه ای است و سبب مداخله آن ها می گردد، بنابراین توافقنامه قطر باعث خاتمه درگیری ها و کشمکش های منطقه ای خواهد شد.

طالبان با متهم کردن آمریکا و دولت افغانستان به عدم پایبندی به توافق، بهانه جویی و ایجاد مانع در فرایند صلح گفته بود که این مسائل به معنی ترجیح کابل به تداوم جنگ و حل مسائل از این راه است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 5 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: shahjahanfaroj.ir شناسه مطلب: 376

به "طالبان از توافقنامه قطر به دنبال چه دستاوردهایی است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طالبان از توافقنامه قطر به دنبال چه دستاوردهایی است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید