ظریف به آمریکایی ها نامه نوشت؟

به گزارش مجله جام جهان، یک مقام آگاه از پرونده سقوط هواپیمای اوکراینی، ادعاهای مبنی بر ارسال نامه از سوی محمد جواد ظریف به آمریکایی ها را تکذیب کرد.

ظریف به آمریکایی ها نامه نوشت؟

به گزارش مجله جام جهان به نقل از ایران، یک مقام آگاه از پرونده سقوط هواپیمای اوکراینی در گفت وگو با آخرین خبر، ضمن تکذیب ادعاهای مهدی محمدی، فعال سیاسی اصولگرا مبنی بر ارسال نامه از سوی محمد جواد ظریف به امریکایی ها درباره حمله موشکی ایران به پایگاه عین الاسد گفت: این پیغام از سوی ستاد کل نیروهای مسلح و دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی بوده و وزارت خارجه تنها ارسال تلفنی پیغام به منابع دیپلماتیکِ واسط میان امریکا و ایران (سفیر سوئیس) را برعهده داشته و چیزی اضافه یا کمتر از پیغام ابلاغی از سوی ستاد کل و شورا به طرف امریکایی ارسال نشده است.

محمدی در واکنش به اظهارات روز گذشته رئیس جمهوری که خواهان روشن شدن همه ابعاد سقوط هواپیمای اوکراینی شده بود، ادعا کرد که وزیر خارجه در شب حمله به پایگاه امریکایی عین الاسد با ارسال نامه ای به آنان اطمینان داده است که غایت واکنش ایران همین بوده و بیشتر نخواهد بود. اکنون با این تکذیب تعیین می گردد که آنچه ظریف به طرف غربی ابلاغ کرد، پیغام ستاد کل نیروهای مسلح و شورای عالی امنیت ملی بوده است. البته معلوم نیست که تأکید رئیس جمهوری مبنی بر روشن شدن همه ابعاد ماجرا، چرا باید باعث خشم این فعال سیاسی گردد که چنین بهتانی را متوجه دستگاه رسمی وزارت خارجه کند؟

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 12 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: shahjahanfaroj.ir شناسه مطلب: 279

به "ظریف به آمریکایی ها نامه نوشت؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظریف به آمریکایی ها نامه نوشت؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید