چالش جدی بازارسازی و افزایش سهم شرکت های دانش بنیان

به گزارش مجله جام جهان، رئیس مرکز فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، گفت: بازارسازی و افزایش سهم بازار برای شرکت های دانش بنیان یکی از چالش های جدی بشمار می رود که همیشه در سال های اخیر این شرکت ها دچار آن بودند.

چالش جدی بازارسازی و افزایش سهم شرکت های دانش بنیان

جهت دریافت مشاوره خدمات چاپ اختصاصی کاتالوگ از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ کاتالوگ های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

اسماعیل قادری فر رئیس مرکز فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در گفت وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران در رابطه با مسأله بازارسازی برای تجهیزات و محصولات دانش بنیان، گفت: مساله بازارسازی برای شرکت های دانش بنیان همیشه یکی از جدی ترین مسائلی است که معاونت علمی با آن درگیر بوده و بحث بازارسازی و افزایش سهم بازار برای این شرکت ها یکی از چالش های جدی بشمار می رود که همیشه در سال های اخیر شرکت های داش بنیان دچار آن بودند که از دو منظر قابل تحلیل و آنالیز است.

بازارسازی را از خودمان آغاز کنیم

وی ادامه داد: ابتدا باید خودمان از دستگاه های اجرایی، دولتی و حاکمیتی آغاز کنیم که به عنوان یک بازار بزرگ و پرمصرف حداکثر توانمان را برای حمایت از شرکت های دانش بنیان و ترویج فرهنگ استفاده از کالا و فناوری ایرانی را در سال رونق فراوری تصری دهیم که طبیعتا این بازار 85 میلیون نفری در ایران با یک بازار حدوداً 600 میلیون نفری در منطقه آسیای جنوب غربی یک بازار بالقوه و بسیاری بزرگی برای این مقوله است که باید بحث بازارسازی را از خودمان را آغاز کنیم.

تعامل دو سویه بین شرکت های دانش بنیان و واحدهای فناور

رئیس مرکز فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ادامه داد: در مقابل از شرکت های دانش بنیان و واحدهای فناور هم انتظار داشته باشیم که با ارتقاء کیفی محصولات و رقابت پذیری از لحاظ قیمت نسبت به نمونه های خارجی و پلتفرم های حمایتی مثل استانداردسازی که مقوم تضمین کیفیت محصولات است بتوانند محصولات متنوع تر و با کیفیت تری را روانه بازار نمایند و این تمایل تعامل دوسویه بین شرکت های دانش بنیان و واحدهای فناور از یک طرف با بازار مصرف داخلی، بین المللی و منطقه ای است که می تواند رونق فراوری و کسب وکار را برای شرکت ها به ارمغان بیاورد.

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 7 اسفند 1398 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1400 گردآورنده: shahjahanfaroj.ir شناسه مطلب: 267

به "چالش جدی بازارسازی و افزایش سهم شرکت های دانش بنیان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چالش جدی بازارسازی و افزایش سهم شرکت های دانش بنیان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید