اجرای حجت اشرف زاده در آرامگاه فردوسی برای روز بزرگداشت این شاعر

به گزارش مجله جام جهان، ایسنا/ براساس خبرهای بدست آمده، اجرای حجت اشرف زاده در آرامگاه فردوسی برای روز بزرگداشت این شاعر صورت می گیرد.

اجرای حجت اشرف زاده در آرامگاه فردوسی برای روز بزرگداشت این شاعر

سید هاشم حسینی در مورد برنامه های روز بزرگداشت فردوسی اظهار کرد: برنامه های بزرگداشت روز ملی حکیم ابوالقاسم فردوسی به واسطه همزمانی با شب شهادت امام جعفر صادق (ع) به روز 24 اردیبهشت موکول شده که مراسم به صورت رسمی با حضور مقامات عالی رتبه و با اهدای گل و ادای احترام به مزار حکیم ابوالقاسم فردوسی شروع خواهد شد.

وی اضافه کرد: در این روز پیغام ریاست جمهور به وسیله جناب شاولویی، ریاست انجمن آثار و مفاخر فرهنگی کشور و بعلاوه پیغام وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به وسیله جناب دارابی قائم مقام وزیر و معاون میراث فرهنگی قرائت خواهد شد.

حسینی اعلام کرد: کار ویژه ای که برای اجرای سرود جمهوری اسلامی ایران اجرا شده، این است که سرود ملی ایران به وسیله 150 نفر از نوجوانان کشور که ملبس به لباس اقوام ایرانی و نماد هویت قومی و ملی ایران هستند، اجرا خواهد شد.

مدیر مجموعه تاریخی فرهنگی آرامگاه فردوسی ادامه داد: برنامه دیگر این روز اهدای نشان ملی فردوسی در 2 موضوع نشان ملی فردوسی با رویکرد علمی و پژوهشی و نشان ملی فردوسی در حوزه فرهنگ و هنر است که به منتخبان اهدا خواهد شد. تئاتر بازی نامه باستان به نویسندگی و کارگردانی رضا صابری به مدت 10 شب در آرامگاه فردوسی روی صحنه خواهد رفت.

وی گفت: 25 اردیبهشت تا 3 خرداد دهه حماسه ایرانی اسلامی نامگذاری شده که در این 10 شب با هماهنگی و همکاری سایر دستگاه ها و نهادهای فرهنگی استان برنامه های متنوع فرهنگی دیگری برای مردم پیش بینی شده است. شهروندان می توانند به وسیله شماره تماس 3135 در مورد برنامه های این دهه کسب اطلاع نمایند.

حسینی گفت: بعلاوه برای روز بزرگداشت فردوسی در 24 اردیبهشت از حجت اشرف زاده دعوت شده که برنامه هنری ویژه ای را برای علاقمندان به موسیقی فاخر ایرانی اجرا نماید.

منبع: همگردی
انتشار: 26 اردیبهشت 1402 بروزرسانی: 26 اردیبهشت 1402 گردآورنده: shahjahanfaroj.ir شناسه مطلب: 1787

به "اجرای حجت اشرف زاده در آرامگاه فردوسی برای روز بزرگداشت این شاعر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجرای حجت اشرف زاده در آرامگاه فردوسی برای روز بزرگداشت این شاعر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید