مقالات گردشگری

تور ارزان چین: بعضی کشورها مسافران واکسینه شده با این واکسن چینی را نمی پذیرند

در حال حاضر تمام کشورهای عضو اتحادیه اروپا مسافران واکسینه شده با دوزهای واکسن های مورد تایید آژانس دارویی اروپا شامل فایزر و بیون تک، مدرنا، آسترازنکا و جانسون اند جانسون را در صورتیکه ویزا داشته باشند می پذیرد. اغلب این کشورها بعلاوه واکسن آسترازنکای...

26 شهریور 1400

فرودگاه ازمیر ترکیه

فرودگاه ازمیر ترکیه نقش بسیار مهمی در صنعت گردشگری کشور ترکیه دارد. فرودگاه ازمیر در شهر ازمیر واقع شده است. از زمان های گذشته این فرودگاه به اسم فرودگاه عدنان مندرس ازمیر شناخته شده است. این فرودگاه یکی از مهم ترین مراکز رفت و آمد گردشگران در شهرهای...

21 شهریور 1400

تور اروپا ارزان: اتحادیه اروپا بار دیگر مذاکره مجدد با انگلیس را رد کرد

یک مقام ارشد اتحادیه اروپا بار دیگر تأکید کرد توافق برگزیت قابل مذاکره مجدد نیست و راه چاره اختلافات با انگلیس باید در چارچوب همین توافق پیدا گردد.

18 شهریور 1400

اقدام برای تملک نوار مجاور دروازه درب کوشک قزوین با اولویت پلاک در حال ساخت

ایسنا/ براساس اخبار واصله، اقدام برای تملک نوار مجاور دروازه درب کوشک قزوین با اولویت پلاک در حال ساخت صورت می گیرد.

17 شهریور 1400

تشکیل جلسه مشخص حریم آثار تاریخی لرستان

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان از تشکیل شورای مشخص عرصه و حریم آثار تاریخی استان در اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اطلاع داد.

16 شهریور 1400

5 نظامی آمریکا پس از سقوط بالگرد نیروی دریایی این کشور مفقود شده اند

سقوط یک بالگرد نیروی دریایی آمریکا در نزدیکی سواحل کالیفرنیایی جنوبی به مفقود شدن 5 نظامی این کشور منجر شده است.

12 شهریور 1400

ایجاد اشتغال گسترده در راور از اهداف کوتاه مدت ماست

خبرنگاران/کرمان نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی ایجاد اشتغال را از اهداف مهم برشمرد و اسم کرد: اقدامات خوبی در این زمینه داشتیم و کوشش می کنیم اشتغالزایی در راور را به جایی برسانیم که در چند سال آینده هیچ بیکاری در شهرستان وجود نداشته باشد....

11 شهریور 1400

استاندارد سازی رشته های صنایع دستی با همکاری سازمان ملی استاندارد

خبرگزاری مهر/ براساس آخرین خبرهای بدست آمده، استاندارد سازی رشته های صنایع دستی با همکاری سازمان ملی استاندارد صورت می گیرد.

7 شهریور 1400

چیچن ایتزا در مکزیک؛ میراث مایاها و یکی از عجایب هفتگانه نو

بجز عجایب هفتگانه قدیم که شامل اهرام مصر می شده اند، عجایب هفتگانه جدیدی هم وجود دارند که چیچن ایتزا در مکزیک یکی از آنهاست. این میراث بازمانده قوم مایاها مربوط به دوران پیشاکلمبی بوده و از طریق مردم مایا ساخته شد. این مجموعه زیبا در زبان محلی به معنی...

5 شهریور 1400

بخشنامه های هواپیمایی قطر ایرویز

بخشنامه های هواپیمایی قطر ایرویزدر این مطلب می توانید تمامی بخشنامه های هواپیمایی قطر ایرویز را از تاریخ 98/12/21 به بعد دنبال نمایید.

3 شهریور 1400

پاریس: 184 افغانستانی را همراه با 25 فرانسوی از افغانستان خارج کردیم

در حالی که کوشش های کشور های مختلف دنیا برای خارج کردن اتباع خود از افغانستان ادامه دارد، پاریس از خروج تعدادی از اتباع فرانسوی از این کشور اطلاع داد.

28 مرداد 1400

ویزای روسیه برای بعضی از شهروندان ترکیه لغو می گردد

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه ـ روز پنجشنبه حکمی مبنی بر لغو شرط ویزا برای دارندگان پاسپورت ویژه و خدمت شهروندان ترکیه ای را امضا نموده است.

24 مرداد 1400

آشنایی با انواع کارت گردشگری دبی و مزایای آنها

با استفاده از این کارت ها مسافران می توانند هزینه های مربوط به سفر در مقصد را تا حدی کاهش دهند.

23 مرداد 1400

دولت از آلمانی ها خواست برای فینال مسابقات قهرمانی فوتبال اروپا به لندن نروند

مقام های دولتی در آلمان از شهروندان درخواست می نمایند به علت شیوع گسترده ویروس هندی در انگلیس برای تماشای فینال مسابقات قهرمانی فوتبال اروپا به مرکز این کشور سفر ننمایند.

22 مرداد 1400

گنج های پنهان سرزمین ایران

وقتی صحبت از گردشگری در ایران می شود همه فکر ها به سوی میراث فرهنگی-تاریخی اصفهان و شیراز و یزد می رود، غافل از آنکه این سرزمین سرشار از جاذبه های پنهان گردشگری است که اگر به درستی شناسایی شده و برای آن برنامه ریزی شود، بسیاری از شهرها و روستاهای ایران...

20 مرداد 1400

برترین شهرهای ترکیه برای سفر در تابستان 2021

ترکیه را باید به اسم کشوری با اصالت قومیتی و فرهنگی بسیار و البته با تاریخی غنی معرفی کنیم. ترکیه بخش مهمی از حافظه تاریخی کره زمین است که در آن اولین سنگ بناهای امپراطوری های معروف باستانی که زادگاه فرهنگ جوامع امروزی هستند، پایه گذاری شد. حال بازدید...

20 مرداد 1400

روستایی در ایتالیا خانه های متروکه خود را با قیمت 1 یورو می فروشد، عکس

فروش خانه به قیمت یک یورو با این هدف صورت می گیرد که مردم این املاک را خریداری نموده و در آنها ساکن شوند و بدین ترتیب جمعیت روستاها افزایش بیابد.

19 مرداد 1400

قطعه ای از بهشت در آستارا؛اعماق جنگل های هیرکانی خزر

شهرستان مرزی بندر آستارا در آخرین نقطه جغرافیایی شمال غرب کشور قرار گرفته و با 200 کیلومتر فاصله از مرکز استان گیلان، دارای 5 .38 کیلومتر مرز مشترک با جمهوری آذربایجان و 18 کیلومتر مرز ساحلی است.

18 مرداد 1400

آمریکا از تحریم روسیه عقب نشینی کرد

رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا امروز بیان کرد که تصمیم گرفته بعضی تحریم ها علیه پروژه خط لوله انتقال گاز نورد استریم 2 را تعلیق کند.

17 مرداد 1400

کشف چندین گور متعلق به نوزادان و بچه ها در کاوش محوطه هیربدان

ایلنا/ براساس آخرین خبرهای منتشر شده، کشف چندین گور متعلق به نوزادان و بچه ها در کاوش محوطه هیربدان صورت گرفت.

15 مرداد 1400
تعداد: (238)