بالاخره برگ سبز برای انتقال خودرو کافی است یا نه؟

به گزارش مجله جام جهان، خبرنگاران/خوزستان رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودروی اهواز گفت: به تعداد معاملاتی که برای یک خودرو انجام می شود، تعویض پلاک انجام می شود و برگ سبز برای مالک تازه خودرو صادر می شود اما دفترخانه ها اصرار دارند به تعداد دفعات معاملات اجرا شده برای هر خودرو، انتقال سند انجام شود که هزینه های گزافی در پی دارد.

بالاخره برگ سبز برای انتقال خودرو کافی است یا نه؟

عبدالرضا عساکره در گفت وگو با خبرنگاران در خصوص انتقال سند دفترخانه ای خودروها، اظهار کرد: موضوع عدم نیاز انتقال سند خودروها به صورت دفترخانه ای تصویب شده است اما به صورت سراسری در کشور ابلاغ نشده است.

وی افزود: استان های فارس، اصفهان و تهران این موضوع را پیگیری کردند و به تایید دادستان های این استان ها رسید تا به غیر از برگ سبز خودرو که نیروی انتظامی آن را به رسمیت می شناسد؛ پس از تعویض پلاک، اقدام به انتقال سند در دفترخانه ها نکنند.

رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودروی اهواز گفت: در خوزستان هم اتحادیه نمایشگاه داران اهواز با اتاق اصناف اهواز، سازمان صنعت، معدن و تجارت و دادستانی خوزستان، مکاتباتی مبنی بر حذف نقل و انتقال سند خودرو در دفترخانه ها انجام داده است و در انتظار نتیجه نهایی موضوع هستیم.

عساکره افزود: به تعداد معاملاتی که برای یک خودرو انجام می شود، تعویض پلاک انجام می شود و برگ سبز برای مالک تازه خودرو صادر می شود اما دفترخانه ها اصرار دارند به تعداد دفعات معاملات انجام شده برای هر خودرو، انتقال سند انجام شود که هزینه های گزافی در پی دارد.

وی گفت: متاسفانه دفترخانه ها برای فروش خودرویی که تعویض پلاک آن انجام شده است، وکالت نامه تعویض پلاک صادر نمی کنند و این موضوع برای خریداران و فروشندگان، مشکل ساز شده است.

رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودروی اهواز گفت: دیوان محاسبات کشور و دیوان عالی کشور هم اظهار کرده اند که برگ سبز صادرشده از طرف مراکز تعویض پلاک، رسمیت قانونی دارد و به انتقال سند دفترخانه ای نیازی نیست اما اتحادیه سردفترداران این موضوع را قبول نمی کند زیرا سودشان در این کار است.

عساکره با اشاره به هزینه های جابجایی سند خودرو در دفترخانه ها، شرح داد: انتقال سند دفترخانه ای خودروی سانتافه مدل 2016 با پلاک ملی، 23 میلیون تومان و خودروهای صفر کیلومتر ایرانی هم از 2 میلیون تومان به بالا هزینه در بر دارد.

وی گفت: امیدوار هستیم که نقل و انتقال سند خودروها به صورت دفترخانه ای در خوزستان هم برداشته شود تا هزینه معاملات خودرو کاهش یابد و سردرگمی خریداران و فروشندگان از بین برود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 مرداد 1400 بروزرسانی: 1 مرداد 1400 گردآورنده: shahjahanfaroj.ir شناسه مطلب: 1264

به "بالاخره برگ سبز برای انتقال خودرو کافی است یا نه؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بالاخره برگ سبز برای انتقال خودرو کافی است یا نه؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید