کرونا؛ گردشگری را از واکسیناسیون جا انداخته اید!

به گزارش مجله جام جهان، به دنبال انتشار جدول زمان بندی واکسیناسیون کرونا براساس ردیف شغلی و سنی در کشور، جمشید حمزه زاده با انتشار متنی نسبت به غفلتی که از صنعت گردشگری در واکسیناسیون کرونا شده است، واکنش نشان داد؛ او درحالی که دولت بعد را خطار قرار داده، نوشته است: در روزهای گذشته با اعلام مشاغلی که صاحبان شان در اولویت واکسیناسیون قرار گرفته اند، دیدیم که متاسفانه کارکنان هتل ها در زمره اولویت نیستند. درحالی که در خیلی از کشورها، از جمله همسایه خودمان، ترکیه می بینیم که کارکنان هتل ها برای واکسینه شدن در اولویت قرار گرفته اند.

کرونا؛ گردشگری را از واکسیناسیون جا انداخته اید!

او یادآور شده که برای در اولویت قرار دادن کارکنان صنعت هتلداری، دلایل منطقی و متقن زیادی وجود دارد؛ از جمله این که کارکنان هتل مدام با افراد مختلف سر و کار دارند، آن ها به مسافرانی خدمات می دهند که با هر انگیزه ای اعم از پزشکی و درمانی، ماموریت اداری و ... در هتل ها اقامت دارند؛ یعنی برای مدتی تعیین در هتل زندگی می نمایند. این مسافران باید احساس امنیت نمایند و خاطرشان از بابت ایمنی هتل و سلامتی کارکنان شان جمع باشد. روشن است که کارکنان هتل ها باید در اولویت اول واکسیناسیون باشند.

در ادامه نامه سرگشاده رئیس هیات مدیره جامعه هتلداران ایران آمده است: متاسفانه دولت در این زمینه هم مانند سایر موارد در حق صنعت هتلداری کوتاهی آشکاری کرد. این نشان می دهد که اهمیتی برای صنعت گردشگری ـ که مدام شعار حمایت از آن را می دهند ـ قائل نیستند.

برخلاف آن چه دولت دوست دارد وانمود کند، دیگر بر ما روشن شده است که گردشگری و صنعت هتلداری برای قوه مجریه یک صنعت کاملا فراموش شده است. پیش از این می گفتیم اگر دولت به این فرایند ادامه دهد، اوضاع بسیار بدتر خواهد شد، اما حالا دیگر روشن شده است که دولت قصد ندارد فرایند بی توجهی به صنعت گردشگری و هتلداری را متوقف کند.

حمزه زاده سپس بر ضرورت کوشش تشکل های گردشگری برای تغییر این نگرش در دولت های بعدی تاکید نموده و آورده است: دولت آینده باید توجه داشته باشد که گردشگری صنعتی است که در اسناد بالادستی از جمله برنامه توسعه بیشترین اهمیت را دارد و این در بیانات عالی ترین مقام کشور همیشه مورد تاکید قرار گرفته است.

ایسنا نوشت، صنعت گردشگری براساس آخرین آماری که وزیر میراث فرهنگی و گردشگری در اسفندماه 99 اعلام نمود، 22 هزار میلیارد تومان از ویروس همه گیر کرونا متضرر شده است. از سوی دیگر، رییس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی از خروج حدود 50 درصد متخصصان گردشگری به دنبال تعطیلی و توقف گسترده سفرها خبر داده است. به گفته جامعه هتلداران ایران نیز تا اسفندماه 99 نزدیک به دو سوم نیروی شاغل در هتل ها بیکار شده اند و بیش از 14 هزار میلیارد تومان به صنعت هتلداری کشور خسارت وارد شده است. دولت در یک سال گذشته برای حمایت از این صنعت تسهیلات بانکی از 16 تا 900 میلیون با سود 12 درصد اختصاص داد که بنا به گفته علی اصغر مونسان ـ وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ـ تا اسفندماه 99 از این محل، حدود 600 میلیارد تومان اختصاص یافته، درحالی که امهال اقساط آن، برخلاف مصوبه ستاد ملی کرونا، نقض شده است.

منبع: گردشبان
انتشار: 24 خرداد 1400 بروزرسانی: 24 خرداد 1400 گردآورنده: shahjahanfaroj.ir شناسه مطلب: 1190

به "کرونا؛ گردشگری را از واکسیناسیون جا انداخته اید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا؛ گردشگری را از واکسیناسیون جا انداخته اید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید