اپل آمار حیرت آور نصب iOS 14 و iPadOS 14 را منتشر کرد

به گزارش مجله جام جهان، اگر همانند گذشته همه چیز طبق برنامه پیش برود باید بگوییم که به احتمال زیاد تنها چهار ماه تا زمان عرضه اولین نسخه بتا از سیستم عامل بعدی iOS فاصله داریم.

اپل آمار حیرت آور نصب iOS 14 و iPadOS 14 را منتشر کرد

همچنین باید بگوییم که بعد از منتشر شدن اولین نسخه بتا از سیستم عامل بعدی iOS، تنها در حدود سه ماه طول خواهد کشید تا غول دنیای تکنولوژی کوپرتینویی نسخه نهایی این سیستم عامل را برای آیفون هایی که از آن پشتیبانی می نمایند ارائه دهد.

با توجه به این موضوع و مدت زمان باقی مانده تا رونمایی و عرضه نسخه نهایی از سیستم عامل iOS 15، باید بگوییم که اپل هنوز فرصت زیادی دارد تا میزان نصب سیستم عامل iOS 14 را بر روی آیفون های پشتیبانی نماینده از این سیستم عامل را افزایش دهد.

البته باید بگوییم که نسخه کنونی سیستم عامل iOS هم تا به امروز FH استقبال کاربران روبرو شده است و آخرین نسخه از این سیستم عامل بر روی %86 از آیفون های که در چهار سال گذشته از آن ها رونمایی شده، نصب شده است.

همچنین این اطلاعات جدید که در صفحه مربوط به توسعه دهندگان سایت اپل منتشر شده است، نشان می دهد که آخرین نسخه از سیستم عامل iOS 14 اکنون بر روی %80 آیفون های پشتیبانی نماینده از آن در سرتاسر دنیا نصب شده است.

برای اطلاع بیشتر باید بگوییم که اپل این اطلاعات جدید را با استفاده از اپ استور به دست آورده است و این نشان دهنده میزان نصب این سیستم عامل تا تاریخ 24 فوریه (6 اسفند) است.

گزارش قبلی اپل که در 15 دسامبر 2020 (25 آذر) منتشر شده بود نشان داد که در آن موقع آخرین نسخه از سیستم عامل iOS بر روی %81 از آیفون های عرضه شده در چهار سال گذشته نصب شده بود و در آن موقع میزان نصب این سیستم عامل بر روی تمامی آیفون های پشتیبانی نماینده از آن در سرتاسر دنیا به %72 می رسید.

مقایسه میزان نصب سیستم عامل iOS 14 بر روی آیفون های پشتیبانی نماینده از آن در بازه های زمانی متفاوت نشان می دهد که با وجود فاصله زمانی دو ماهه میان این دو گزارش منتشر شده، اما پیشرفت چندانی از لحاظ میزان نصب سیستم عامل iOS 14 بر روی آیفون ها رخ نداده است.

  • ویژگی های حفظ حریم خصوصی iOS 14 به اندروید 12 می آیند

البته باید بگوییم که یکی از دلایل کند شدن رشد نصب سیستم عامل iOS 14 بر روی آیفون های در این بازه زمانی دو ماهه این است که اپل در ماه سپتامبر (شهریور) نسخه نهایی از این سیستم عامل را منتشر کرد.

اپل در حدود سه ماه بعد یعنی در ماه دسامبر (آذر) گزارشی را درباره میزان نصب این سیستم عامل بر روی آیفون ها منتشر نموده است. در نتیجه می توانیم بگوییم که در این بازه زمانی سه ماهه میان ماه های سپتامبر (شهریور) تا دسامبر (آذر) میزان نصب این سیستم عامل بر روی آیفون ها فوق العاده بوده است.

برای مقایسه با سیستم عامل قبلی iOS، یعنی iOS 13، باید بگوییم که در همین زمان اما در سال گذشته میزان نصب این نسخه از سیستم عامل iOS بر روی آیفون های عرضه شده در چهار سال گذشته نسبت به پارسال و تمامی آیفون های پشتیبانی نماینده از iOS 13، به ترتیب %77 و %70 بوده است.

همچنین بعد از رسیدن به ماه ژوئن (خرداد) 2020 سیستم عامل iOS 13 بر روی %92 آیفون های عرضه شده در چهار سال گذشته و %81 تمامی آیفون های پشتیبانی نماینده از آن نصب شده بود.

  • iOS 14.4 اگر ماژول دوربین آیفون اصل نباشد به شما هشدار می دهد

با توجه به اینکه در بازه زمانی یکسان میزان نصب سیستم عامل iOS 14 بر روی آیفون ها بیشتر از iOS 13 است، انتظار داریم که تا رسیدن به ماه خرداد سال آینده میزان نصب سیستم عامل iOS 14 بر روی آیفون های مختلف افزایش پیدا کند و از عدد های گزارش شده برای iOS 13 فراتر برود.

البته باید این نکته هم توجه کرد که در آن موقع اپل به توسعه دهندگان اجازه خواهد داد که نسخه بتای سیستم عامل بعدی iOS یعنی iOS 15 را بر روی آیفون های خود نصب نمایند.

علاوه بر iOS این گزارش منتشر شده توسط اپل نشان دهنده میزان نصب سیستم عامل iPadOS 14 هم هست. البته باید بگوییم که میزان نصب این سیستم عامل در مقایسه با iOS کمتر است. اطلاعات منتشر شده توسط اپل نشان می دهند که در مقایسه با گزارش قبلی منتشر شده قبل از تعطیلات سال نو میلادی، میزان نصب این سیستم عامل از %75 نصب بر روی آیپد های عرضه شده در چهار سال گذشته و %61 تمامی آیپد های پشتیبانی نماینده از این سیستم عامل، به ترتیب به %84 و %70 در زمان کنونی رسیده است.

  • iOS 14.5 مشکل استفاده از Face ID هنگام پوشیدن ماسک را حل می نماید

برای مقایسه گفت که سیستم عامل iPadOS 13 تا آخر ماه ژانویه (دی) 2020 تنها بر روی %79 از آیپد های عرضه شده در چهار سال گذشته نسبت به پارسال و %57 کلیه آیپد های پشتیبانی نماینده از آن نصب شده بود.

در نهایت در این مقاله قصد نداریم تا این اعداد شگفت انگیز میزان نصب این سیستم های جدید اپل را با رقیب اصلی این سیستم عامل یعنی اندروید 11 مقایسه کنیم. زیرا همان گونه که می دانید میزان نصب اندروید 11 بر روی گوشی های هوشمند اندرویدی و به خصوص تبلت ها اندرویدی ناامید نماینده است.

البته باید گفت که اگر هم قصد انجام چنین مقایسه ای را داشتیم، نمی توانستیم که این کار را انجام دهیم زیرا گوگل همانند اپل اطلاعات مربرط به میزان نصب این سیستم عامل را منتشر نمی نماید.

  • iOS 14.4 و iPadOS 14.4 با قابلیت های جدید منتشر شد

منبع: PhoneArena

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 14 فروردین 1400 بروزرسانی: 14 فروردین 1400 گردآورنده: shahjahanfaroj.ir شناسه مطلب: 1070

به "اپل آمار حیرت آور نصب iOS 14 و iPadOS 14 را منتشر کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اپل آمار حیرت آور نصب iOS 14 و iPadOS 14 را منتشر کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید