بازی های ورزشی برای بچه ها

به گزارش مجله جام جهان، اگر شما نیز نگران سبک زندگی فرزندتان هستید و می خواهید فرزندتان را تشویق کنید تا از تلویزیون، تبلت و بازی های دیجیتالی دور گردد و از هوای تازه و ورزش لذت ببرد این مطلب برای شما فوق العاده خواهد بود. در این مطلب با ده بازی بسیار جذاب برای بچه ها آشنا می شوید.

بازی های ورزشی برای بچه ها

خبرنگاران | سرویس مادر و کودک - بازی های سرگرم نماینده ورزشی، بچه ها را از لحاظ جسمی ارتقا داده و همچنین سرگرم نگه می دارد. در حالی که بسیاری از بازی های ورزشی مانند بیس بال، فوتبال و گلف می توانند در سطح بالایی از رقابت بازی شوند، بسیاری دیگر از بازی های سرگرم نماینده روی ایجاد هیجان و ارتباطات اجتماعی تاکید دارند؛ بنابراین ما می توانیم سبک زندگی سالم را با سرگرمی های مختلف در بچه ها ایجاد و دنبال کنیم. برای این کار کافی است بازی هایی را انتخاب کنید که متناسب با مهارت های فیزیکی و ذهنی فرزندانتان بوده و جنبه ای غیر رقابتی داشته باشند. در ادامه با بعضی از این بازی ها آشنا خواهید شد.

والیبال پتویی

این بازی یکی از راه های جذاب و تماشایی برای ایجاد روحیه کار تیمی در فرزندان است. برای این بازی بچه ها را به دو تیم مساوی تقسیم کنید و به هر تیم یک پتو بدهید. بچه ها باید سعی نمایند با استفاده از هماهنگی حرکت دادن پتو توپ را به آن طرف تور والیبال پرتاب نموده و تیم دیگر نیز باید سعی نمایند توپ را با پتو گرفته و به سمت تیم مقابل پرتاب نمایند. این بازی در عین احتیاج به هماهنگی در کار تیمی می تواند بسیار خنده دار و جذاب باشد.

بارش شهاب سنگ های توپی

در این بازی بچه ها را به دو گروه مساوی تقسیم کنید و پشت تور والیبال جای دهید. پس از آن تعدادی توپ مساوی نیز در هر دو طرف زمین تور قرار دهید. با آغاز بازی بچه ها باید سعی نمایند توپ های موجود در زمین خود را با پرتاب از روی تور به زمین حریف منتقل نمایند. در انتها وقت تعیین شده هرزمینی که تعداد توپ باقی مانده کمتری داشت برنده اعلام می گردد. این بازی می تواند برای فعالیت فیزیکی و انعطاف بدنی بچه ها بسیار مفید باشد.

بولینگ با بطری های بازیافتی

از بطری های بازیافتی موجود در منزل مانند بطری شیر و یا نوشابه می توانید برای بولینگ بهره ببرید. چند بطری را کنار هم بچینید و در فاصله ای تعیین یک خط آغاز بکشید. از هر نوع توپی که در منزل دارید، مانند توپ والیبال و یا بستکتبال به عنوان توپ بولینگ بهره ببرید و یک روز هیجان انگیز را برای بچه ها رقم بزنید.

پاس بده و نام ببر

این بازی یک ایده جالب برای افزایش قدرت چالش ذهنی بچه ها و هم چنین ایجاد هماهنگی ذهن و بدن است. برای اجراب بازی از بچه ها بخواهید دور هم نشسته و یک دایره تشکیل دهند. توپی را به یکی از آن ها داده و یک چالش ذهنی انتخاب کنید. برای مثال این چالش می تواند نام بردن اسم کشور هایی باشد که حرف اول آن حرف آخر کشور نام برده شده قبلی است و یا هرچیز دیگری. پس از انتخاب نوع چالش با آغاز کودکی که توپ را در دست دارد باید تا قبل از انتقال توپ به شخص کناری چالش ذهنی را پاسخ داده باشد و هرگاه نتوانست این کار را کند از دور بازی حذف می گردد.

پرتاب توپ از سوراخ

این بازی می تواند مهارت تمرکز و تیزبینی بچه ها را تقویت کند. برای اجرای بازی یک تایر قدیمی را با طناب از درخت آویزان نموده و از فاصله ای تعیین به هر کودک سه پرتاب بدهید. بچه ها باید سعی نمایند توپ را از سوراخ وسط تایر عبور دهند تا امتیاز کسب نمایند.

دارت فوتبالی

برای ترتیب دادن بازی امتیازی مانند دارت می توانید روی کاغذی عظیم دایره هایی تو در تو رسم کنید و به ترتیب از بیرون به سمت داخل دایره ها را کوچکتر کنید و سپس به هر دایره به ترتیب از دایره بیرونی و عظیم تر به سمت داخلی و کوچک تر ها امتیاز بیشتری بدهید. سپس کاغذ رسم شده را روی دیوار حیاط نصب کنید و از فاصله ای تعیین به کودک اجازه دهید توپ را به سمت دایره ها و با هدف دایره وسط شوت کند. مجموع امتیازات کسب شده را جمع کنید و در انتها برنده را اعلام کنید.

چراغ سبز، چراغ قرمز

این بازی برای تقویت هماهنگی شنوایی و حرکتی مفید است. برای اجرا موانعی را با فواصل تعیین بچینید و به هر کودک یک توپ فوتبال بدهید تا از این موانع دریبل بزند و به سمت مقصد حرکت کند. چشم هایتان را ببندید و با صدای آغاز از بچه ها بخواهید دریبل زدن را آغاز نمایند. سپس به صورت تصادفی فرمان ایست داده تا بچه ها در همان محلی که هستند بایستند. هر کودکی که عقب تر از سایرین است باید به محل آغاز بازگردد. این کار را تا جایی که اولین نفر دریبل خود را تا خط انتها تمام کند ادامه دهید.

انداختن قوطی ها

چند قوطی را با فواصل تصادفی در حیاط بچینید و از کودک بخواهید با شوت کردن توپ به سمت قوطی ها قوطی ها براندازد. زمان او را ثبت کنید و با تکرار آن به او فرصت دهید برای بهبود رکورد خود کوشش کند. این بازی برای تقویت سرعت عمل موثر است.

وسطی

این بازی را می توانید با حداقل سه نفر بازی کنید. دو نفر از بچه ها دو طرف محوطه تعیین شده می ایستند و نفر سوم داخل محوطه. دو نفر بیرونی سعی می نمایند با یک توپ سبک به سمت نفر وسطی پرتاب نمایند و نفر وسط نیز باید خود را از ضربه ها حفاظت کند و هم چنین از محوطه خارج نگردد. از دو نفر بیرونی هریک پیروز شد نفر وسطی را هدف توپ قرار دهد جایش را با نفر وسطی عوض می نماید.

شوت های کوتاه و بلند

برای این بازی می توانید از محوطه بازی به عنوان صندلی کسب امتیاز بهره ببرید و به هر فاصله ای یک امتیاز تعیین بدهید. سپس از بچه ها بخواهید هریک سر نوبت خود توپ را شوت نمایند، سپس امتیاز محل رسیدن و برخورد توپ با زمین را برای هریک ثبت کنید و با شمارش مجموع امتیازات برنده را اعلام کنید.

منبع: setare.com
انتشار: 21 اسفند 1399 بروزرسانی: 21 اسفند 1399 گردآورنده: shahjahanfaroj.ir شناسه مطلب: 1025

به "بازی های ورزشی برای بچه ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازی های ورزشی برای بچه ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید