تأیید سقوط جنگنده سوخوی روسیه در دریای سیاه

به گزارش مجله جام جهان، وزارت دفاع روسیه سقوط یک جنگنده سوخو-27 نیروهای هوا-فضای این کشور در آب های دریای سیاه را تأیید کرد، عملیات جستجوی خلبان شروع شده، ضمن اینکه یک فروند هواپیمای آموزش نظامی نیز دیروز در روسیه سقوط کرد.

تأیید سقوط جنگنده سوخوی روسیه در دریای سیاه

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری تاس، وزارت دفاع روسیه اظهار داشت که روز چهارشنبه یک فروند جنگنده سوخو- 27 متعلق به نیروهای هوا-فضای این کشور در حال پرواز در آسمانی دریای سیاه در فاصله 50 کیلومتری از شبه جزیره کریمه از صفحه های رادار ناپدید شد. علامت اضطراری در منطقه ثبت شد.

براساس اطلاعات اولیه ، این هواپیما به داخل دریا سقوط نموده است. یک فروند هواپیمای آن-26 و یک هلیکوپتر میگ- 8 برای جستجو و نجات خلبان به منطقه اعزام شده ا ند.

علاوه بر این ، کشتی های ناوگان دریای سیاه مستقر در منطقه هم در این مشارکت دارند. البته جستجوی خلبان در منطقه عملیاتی با شرایط سخت آب و هوایی کمی پیچیده است.

وزارت دفاع روسیه روز گذشته همچنین سقوط یک فروند هواپیمای آموزش نظامی از نوع ال- 39 در منطقه کراسنودار را مورد تأیید قرار داد.

این تصادف هنگام انجام یک پرواز آموزشی برنامه ریزی شده ، اتفاق افتاده است. این هواپیما توسط یک دانشجوی خلبانی سال چهارمی کنترل می شد که طبق اطلاعات اولیه جان خود را در این سانحه از دست داده است. گفته می گردد که این پرواز بدون مهمات نظامی اجرا شده است.

گروه جستجو و نجات از هم اکنون به منطقه وقوع این حادثه اعزام شدند.

در وزارت دفاع بیان شد که علت سقوط هواپیمای ال- 39 احتمالاً یک نقص فنی باشد. این وزارتخانه یادآور شد که این هواپیما در یک مزرعه سقوط نموده، ولی هیچ خسارتی در زمین بوجود نیامده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 24 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: shahjahanfaroj.ir شناسه مطلب: 422

به "تأیید سقوط جنگنده سوخوی روسیه در دریای سیاه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تأیید سقوط جنگنده سوخوی روسیه در دریای سیاه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید