تسهیلاتی برای حمایت از نخبگان بین المللی ، بیش از 200 نفر اقامت ویژه دریافت کردند

به گزارش مجله جام جهان، معاونت علمی و فناوری با هدف جذب و حمایت از نخبگان غیر ایرانی علاقه مند به اقامت در ایران، تسهیلاتی در نظر گرفته است.

تسهیلاتی برای حمایت از نخبگان بین المللی ، بیش از 200 نفر اقامت ویژه دریافت کردند

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، ایران در چهار دهه گذشته میزبان جمعیت زیادی از مهاجران کشور های همسایه بوده است. سیاری از این مهاجران علی رغم تمام مسائل توانستند در دانشگاه های برتر ایران تحصیل نمایند، بسیاری از آن ها با شکوفایی استعداد های خاص خود در حوزه های مختلف، کسب وکار های پیروزی راه اندازی نمایند و بسیاری از اتباع سایر کشور های دنیا تمایل دارند تا به اسم یک نخبه در کشور ایران زندگی و رشد و شکوفایی خود را در جامعه ایران پیگیری نمایند.

برنامه همکاری با متخصصان و کارآفرینان بین المللی با هدف جذب و اعطای حمایت های مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علم و فناوری ریاست جمهوری از سال گذشته شروع شد. سامانه ای که می کوشد تا با فراهم کردن مجموعه ای از خدمات و تسهیلات برای مهاجران نخبه و کارآفرین، اقامت و زندگی آن ها در ایران را راحت تر کند و زمینه های رشد و شکوفایی و بهره مندی کشور از استعداد های آن ها را فراهم کند.

ارائه دفترچه اقامت ویژه که به مدت سه تا پنج سال این دسته از مهاجران را از تمدید سالانه مدارک اقامتی معاف می نماید یکی از خدمات این برنامه است. با داشتن دفترچه اقامت ویژه، مهاجران می توانند به جز حق رای از کلیه حقوق شهروندی در ایران برخوردار شوند. در قالب این برنامه، تا به امروز بیش از 200 نفر که متقاضی اقامت در ایران بودند، پیروز به دریافت دفترچه اقامت ویژه شدند.

حمایت های این سامانه شامل چهار بخش است. بخش اول آن شامل تسهیلات اقامتی سه ساله، پنج ساله، 10 سال و بلند مدت در ایران است که این حمایت راه اندازی شده است و فاز های حمایتی بعدی هم توسعه می یابد.

استقرار در اکوسیستم کارآفرینی و نوآوری ایران، امکان استفاده از تسهیلات و حمایت های معاونت علمی از نخبگان که می تواند مشمول مهاجران نخبه بین المللی گردد و امکانات آموزشی و رفاهی از دیگر برنامه های حمایتی این سامانه است.

متقاضیان برای ثبت نام و دریافت این خدمات می توانند به سایت iconnect.isti.ir معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری مراجعه نمایند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 29 تیر 1400 بروزرسانی: 29 تیر 1400 گردآورنده: shahjahanfaroj.ir شناسه مطلب: 1257

به "تسهیلاتی برای حمایت از نخبگان بین المللی ، بیش از 200 نفر اقامت ویژه دریافت کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تسهیلاتی برای حمایت از نخبگان بین المللی ، بیش از 200 نفر اقامت ویژه دریافت کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید