جزئیات شرایط صدور کارت هدیه در بانک ها؛ سقف کارت اعلام شد

به گزارش مجله جام جهان، خبرنگاران: بانک ها براساس مقررات مبارزه با پولشویی موظفند هنگام صدور کارت هدیه مشتری را احراز هویت نمایند و همچنین صدور کارت هدیه برای دارندگان سابقه چک برگشتی ممنوع است.

جزئیات شرایط صدور کارت هدیه در بانک ها؛ سقف کارت اعلام شد

جهت دریافت خدمات اجرای گیاهان روف گاردن با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. روف گاردن و بام سبز با بهترین قیمت و بهترین کیفیت را از ما بخواهید.

به گزارش مجله جام جهان به نقل از ایبِنا، کمیسیون مقررات و نظارت موسسات اعتباری، در اجرای بند (ب) ماده (11) قانون پولی و بانکی کشور و در راستای ساماندهی فرآیند صدور و استفاده از کارت هدیه و بن کارت ریالی دستورالعمل شیوه صدور کارت هدیه را به شرح زیر تصویب کرده است:

موسسه اعتباری باید هنگام صدور کارت هدیه - ضمن شناسایی اولیه مشتری، برابر ضوابط و مقررات مبارزه با پولشویی- اطلاعات هویتی وی را به همراه مشخصات یکایک کارت های هدیه صادر شده برای وی، در سامانه های خود وارد نماید به گونه ای که ردیابی تمامی تراکنش های هر کارت صادره به آسانی میسر شود.

موسسه اعتباری باید هنگام صدور کارت هدیه برای مشتری، تعهدات لازم در مورد اجرای قانون و مقررات مبارزه با پولشویی را از وی اخذ نماید. در صورت خودداری مشتری از ارایه این تعهد و یا خودداری از عمل به تعهدات، موسسه اعتباری باید از ارایه خدمات به ایشان خودداری نماید. گفتنی است مسئولیت هرگونه سوءاستفاده از کارت هدیه و یا بن کارت صادره بر عهده مشتری است.

در صورتی که موسسه اعتباری به دلایلی همچون عدم همکاری مشتری نتواند اطلاعات لازم را برای شناسایی وی بدست آورد و یا مشتری اقدام به ارایه اطلاعات غیر واقعی نماید، موسسه اعتباری باید پس از شرح موظف است مشخصات مشتریانی را که مبادرت به اعلام اطلاعات غیر واقعی کرده اند به واحد اطلاعات اقتصادی و بانک مرکزی گزارش کند.

همچنین صدور کارت هدیه توسط موسسه اعتباری برای اشخاص زیر ممنوع است:

1. اشخاصی که از ارایه اطلاعات با اسناد مورد احتیاج خودداری می نمایند

2. دارندگان سابقه چک برگشتی

3. اشخاصی که به حکم مراجع قضایی، حق افتتاح حساب در موسسه اعتباری را ندارند

4. اشخاص حقیقی که به حکم مراجع قضایی، حساب آن ها در موسسه اعتباری مسدود شده است و یا به هر دلیل دیگری حق برداشت از حساب را ندارند

5. اشخاص حقیقی ایرانی فاقد شماره ملی، اشخاص حقوقی ایرانی فاقد شناسه ملی و اشخاص خارجی (حقیقی و یا حقوقی) فاقد شماره فراگیر اشخاص خارجی.

صدور کارت هدیه در قبال برداشت از حساب مشتری و یا دریافت وجه نقد معادل آن مجاز است.

حداکثر مبلغ هر کارت هدیه، پنج میلیون (5000.000) ریال است.

کارت هدیه فاقد قابلیت شارژ مجدد بوده و پس از اتمام موجودی باید ابطال شود.

کارت هدیه حداکثر به مدت یک سال دارای اعتبار است پس از انقضای مدت مذبور، مانده مصرف نشده کارت های هدیه در تمام شعب موسسه اعتباری صادر نماینده قابل دریافت می باشد. درج تاریخ انقضای کارت هدیه بر روی جسم کارت الزامی است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 8 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: shahjahanfaroj.ir شناسه مطلب: 269

به "جزئیات شرایط صدور کارت هدیه در بانک ها؛ سقف کارت اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات شرایط صدور کارت هدیه در بانک ها؛ سقف کارت اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید