خبرنگاران مرگ سه نفر بر اثر ابتلا به کرونا ویروس در لاهیجان تایید شد

به گزارش مجله جام جهان، لاهیجان - خبرنگاران - فرماندار شهرستان لاهیجان گفت : تا به امروز از هفت مورد فوتی مشکوک به کرونا در لاهیجان تست سه نفر از آنان تایید شده است.

خبرنگاران مرگ سه نفر بر اثر ابتلا به کرونا ویروس در لاهیجان تایید شد

سیداسماعیل میرغضنفری با اشاره به اینکه از بقیه فوتی ها اطلاع نداریم و اگر به نتیجه رسید ، فوری اطلاع رسانی می گردد، اضافه نمود : دغدغه و نگرانی از انتشار ویروس کرونا وجود دارد و مردم خواستار دریافت اطلاعات صحیح و کامل از شرایط و شرایط انتشار و ابتلا و درمان این ویروس هستند و ما موظفیم صادقانه موارد مبتلا و درمان را با مردم در میان بگذاریم.

فرماندار لاهیجان با انتشار فایل صوتی خطاب به مردم هم خواستار همراهی و همکاری آنان در مدیریت و مقابله با کرونا ویروس شد و گفت: اگر تمام امکانات را بکار بگیریم فقط بخشی از مسائل را می توانیم مدیریت کنیم و بخش عمده آن به همراهی مردم بر می گردد.

وی از مردم خواست : در خانه مانده و بیرون نروند ، خانواده و فرزندان خود را مدیریت نمایند تا در مکان های شلوغ چون معابر، پارک ها و مکان های مورد تردد عام حضور نیابند.

وی شرح داد : مردم مکان زندگی خود را با اسپند و مواد ضدعفونی نماینده دود دهند و سعی نمایند که فضا را به صورت غیر آلوده نگهداری نمایند و در موقع برگشت به داخل منزل خود را در حیاط خانه استرلیزه نمایند وحتما با استفاده از آب و صابون در ورودی خانه یا حیاط دستان خود را شستشو دهند.

وی اظهارداشت : مردم نگرانی به خود راه ندهند چون این ویروس یک دوره دارد و دوره ها زودگذر خواهد بود و با گرم شدن هوا و مدیریتی که انجام می گردد می توانیم بر این ویروس غلبه پیدا کنیم.

وی یادآورشد : استان گیلان آلوده شده است و شهرستان لاهیجان در جهت تردد واقع شده است و توریست پذیر است احتمال اینکه آلودگی بیشتر از سایر جاها باشد ، وجود دارد و باید رعایت کرد.

وی گفت: در حال حاضر تمامی بیمارستان های دولتی و بخش خصوصی توانایی پوشش دادن و درمان بیمارها را دارند ضمن آنکه برای شرایط اضطرار نیز تمهیداتی اندیشیده شده است.

فرماندار لاهیجان گفت : از گروه های مردم نهاد نیز برای توزیع دستکش ، ماسک و دیگر اقدامات کمک گرفته شده و شهرداری نیز از روز گذشته ضد عفونی اماکن عمومی شهر لاهیجان را آغاز نموده است.

وی یادآور شد : با همکاری مردم و رعایت بهداشت فردی و عمومی می توان از این جهت به سلامت عبور کرد.

وی در مورد علت فوت پرستار بیمارستان میلاد لاهیجان نیز گفت: علت فوت او تا به امروز معین نشده است و در صورت معین شدن و تایید تست وی ، به عموم مردم اطلاع رسانی خواهد شد.

شهرستان لاهیجان دو بیمارستان دولتی و دو بیمارستان بخش خصوصی دارد که یکی از بیمارستان های قدیمی این شهر برای ایزوله بیماران کرونایی درنظر گرفته شده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 24 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: shahjahanfaroj.ir شناسه مطلب: 353

به "خبرنگاران مرگ سه نفر بر اثر ابتلا به کرونا ویروس در لاهیجان تایید شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران مرگ سه نفر بر اثر ابتلا به کرونا ویروس در لاهیجان تایید شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید