داورزنی: والیبال ایران در المپیک توانایی حضور در میان 4 تیم برتر را دارد

به گزارش مجله جام جهان، رئیس فدراسیون والیبال گفت: تیم ملی والیبال ایران در المپیک توانایی حضور در میان 4 تیم برتر را دارد.

داورزنی: والیبال ایران در المپیک توانایی حضور در میان 4 تیم برتر را دارد

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران و به نقل از روابط عمومی فدراسیون والیبال، محمدرضا داورزنی در نشست هیات رئیسه فدراسیون، اضافه کرد: خوشبختانه فعالیت های ورزشی در دنیا با رعایت پروتکل های بهداشتی آغاز شده است.

وی با اشاره به فرایند مقابله با شیوع و گسترش ویروس کووید 19 در ایران و دنیا، توضیح داد: شاهد تحولات جدیدی در ورزش دنیا هستیم و در سرانجام شهریورماه نیز مسابقات دنیای بعضی رشته ها که کم تر ورزشکاران با هم روبه رو می شوند، مانند قایقرانی آغاز خواهد شد.

داورزنی ادامه داد: فدراسیون والیبال نیز در تعامل و همکاری با ستاد ملی مقابله با کرونا، لیگ های خود را بر اساس برنامه اعلام شده آغاز خواهد نمود و باشگاه ها نیز فعالیت و تمرین خود را با رعایت پروتکل ها آغاز کردند و مسابقات تدارکاتی نیز در تهران، ارومیه و آمل در جریان است.

وی تاکید نمود: هدف اصلی فدراسیون برای آغاز مسابقات، ایجاد شرایط مناسب برای پرورش بازیکنان برای حضور در تیم ملی و حضور شایسته در لیگ ملت ها و بازی های المپیک سال آینده است.

رئیس فدراسیون والیبال با یادآوری این که هنوز بعضی فعالیت های والیبال آسیا و دنیا به ویژه در رده های سنی تکلیفش تعیین نشده است، گفت: تصمیم گیری درباره این مسابقات نیز منوط به تعیین شدن شرایط دنیا از نظر کرونا، شرایط پرواز ها و ویزای کشورهاست. اگر به هر دلیلی این مسابقات انجام نشود، حضور در مسابقات دنیای بر اساس رده بندی خواهد بود.

وی با بیان این که عملکرد تیم ملی بزرگسالان ویترین همه فعالیت های والیبال کشور است، اضافه کرد: اگر در همه رده های سنی خوب کار کنیم، اما در بزرگسالان پیروز نباشیم، باز هم از نظر افکار عمومی، والیبال عملکرد خوبی نداشته است.

داورزنی با یادآوری نتایج نشست های مشورتی برای انتخاب سرمربی تیم ملی، توضیح داد: هدف تیم ملی ایران در المپیک، سوال کلیدی برای تصمیم گیری درباره انتخاب سرمربی تیم ملی است.

وی تاکید نمود: تیم ملی والیبال ایران همانند دیگر تیم های شرکت نماینده در المپیک، توانایی رفتن روی سکو یا قرار دریافت در بین چهار تیم برتر را دارد، اما باید هیات رئیسه نیز به عنوان متولی فدراسیون این باور را داشته باشد؛ بنابراین اعضای هیات رئیسه به صورت شفاف نقطه نظرات خود را بیان نمایند تا به اجماع در این موضوع برسیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 19 مهر 1399 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: shahjahanfaroj.ir شناسه مطلب: 721

به "داورزنی: والیبال ایران در المپیک توانایی حضور در میان 4 تیم برتر را دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "داورزنی: والیبال ایران در المپیک توانایی حضور در میان 4 تیم برتر را دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید