ساعت و محل فعالیت تاکسی ها و اتوبوس های تهران شناور می شود؟

به گزارش مجله جام جهان، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با تأکید بر لزوم بازبینی طرح ها و به روزرسانی دستورالعمل های ترافیکی، خواستار اعمال تدابیر و انجام تغییرات لازم در تصمیمات ترافیکی به منظور سرعت و سهولت در تردد شهروندان شد.

ساعت و محل فعالیت تاکسی ها و اتوبوس های تهران شناور می شود؟

به گزارش خبرنگاران، جلال بهرامی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در سی و چهارمین جلسه شورای هماهنگی معاونان حمل و نقل و ترافیک منطقه ها 22 گانه از معاونان حمل و نقل و ترافیک منطقه ها خواست تا برنامه ای برای شناورسازی ساعت و محل فعالیت تاکسی ها و اتوبوس ها بر اساس حجم ترافیک در منطقه ها مختلف پیشنهاد کنند.

او اظهار کرد: اتخاذ و اجرای هر تصمیمی در حوزه حمل و نقل و ترافیک، علاوه بر تحمیل هزینه های مالی به مدیریت شهری، بر وقت و نحوه تردد شهروندان اثرگذار است و اگر این تصمیمات و دستورالعمل ها به روز و مطابق با نیازهای تازه شهروندان نباشند، آثار منفی برجای گذاشته و موجب نارضایتی مردم خواهند شد.

معاون شهردار تهران تأکید کرد: با توجه به اهمیت و حساسیت فراوان تصمیمات و مقررات حوزه حمل و نقل و ترافیک و اثر مستقیم آن بر زندگی شهروندان، نیاز به بررسی و پایش دائمی طرح های اجرا شده داریم تا در صورت ضرورت، نسبت به بازنگری و تغییر آن ها اقدام کنیم.

بهرامی اظهار کرد: نباید از اِعمال تغییر در طرح های ترافیکی هراس داشته باشیم و نباید اجازه دهیم طرح ها و تصمیم های پیشین، ما را محصور کنند و قدرت ایجاد تحول و جسارت خلق ابتکار را از ما بگیرند و آنچه برای ما اهمیت و اولویت دارد، خدمت رسانی به مردم و تسهیل و تسریع در تردد آن هاست.

او شرح داد: مدیریت ترافیک تهران، نیازمند تحول است و 50 درصد از کارهایی که باید انجام شوند به صرف هزینه و تخصیص اعتبار چندانی نیاز ندارند، بلکه انجام آن ها با تدبیر و تصمیم مناسب مدیریتی، امکان پذیر است و اصولاً تصمیمات و تغییرات بزرگ، صرفا نیازمند صرف هزینه های هنگفت نیستند، بلکه باید از اعتبار خودمان هزینه کنیم و شجاعت و درایت لازم را داشته باشیم.

بهرامی اظهار کرد: خطوط اتوبوس و تاکسی در سطح شهر نیاز به بازنگری و بازطراحی دارند و لازم است معاونان حمل و نقل و ترافیک منطقه ها 22 گانه، مسائل، مسائل، کمبودها و نیازهای خود در دو حوزه اتوبوسرانی و تاکسیرانی را احصاء و رصد کرده و بعد از انجام بررسی های لازم، گزارش آن را تهیه کنند تا نسبت به تأمین وسایل حمل و نقل عمومی مناسب مورد نیاز منطقه ها متناسب با نیاز هر منطقه، تدبیر و تصمیم جداگانه برای آن منطقه، اتخاذ و اجرا شود.

او شرح داد: هر منطقه مسائل و نیازهای خاص خود را در حوزه حمل و نقل دارد و نمی شود همه نیازها و مسائل یک منطقه را با تصمیمات فرامنطقه ای و به صورت یکپارچه رفع کرد، بلکه باید شرایط ترافیک و موضوعات حمل و نقلی هر منطقه، هر ناحیه و حتی هر محله به صورت جداگانه مورد بررسی قرار گرفته و درباره آن تصمیم گیری شود.

معاون شهردار تهران اعلام نمود: بسکمک از خطوط اتوبوس و تاکسی، فرامنطقه ای هستند اما برای رفع نیازهای هر منطقه در ساعاتِ پرازدحام، باید تدبیر درستی بیندیشیم و با شناورسازی ساعات و مسیر فعالیت، می توانیم با کمک گرفتن از منطقه ها همجوار به منطقه ای که ازدحام و تجمع مسافرِ بیشتری دارد، معابر پرتردد و خطوط پُرمسافر را مدیریت کنیم.

منبع: روابط عمومی و امور بین الملل معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 7 بهمن 1401 بروزرسانی: 7 بهمن 1401 گردآورنده: shahjahanfaroj.ir شناسه مطلب: 1744

به "ساعت و محل فعالیت تاکسی ها و اتوبوس های تهران شناور می شود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساعت و محل فعالیت تاکسی ها و اتوبوس های تهران شناور می شود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید