سومین کنگره بین المللی گل و گیاهان زینتی برگزار می شود

به گزارش مجله جام جهان، به گزارش خبرنگاران به نقل از انجمن علمی گل و گیاهان زینتی ایران، دکتر پژمان آزادی، رئیس انجمن گل و گیاهان زینتی ایران گفت: سومین کنگره بین المللی و چهارمین کنگره ملی گل و گیاهان زینتی ایران با هدف ارتقاء دانش و ایجاد ارتباط بین متخصصان و محققان داخلی و مطرح بین المللی و معرفی پژوهش ها و دستاوردهای جدید در زمینه های مختلف علوم و تولیدات تجاری گل و گیاهان زینتی با مشخص محورهای مختلف در حوزه گل و گیاهان زینتی برگزار می شود.

سومین کنگره بین المللی گل و گیاهان زینتی برگزار می شود

وی تاکید کرد: تلاش برای تجاری سازی و کاربردی کردن تحقیقات مختلف در زمینه گل و گیاهان زینتی و به نوعی انتقال اطلاعات علمی از دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی به تولید کنندگان و فعالان این صنعت از دیگر اهداف این کنگره است.

آزادی با بیان این که آخرین مهلت ارسال مقاله به دبیرخانه این کنگره 30 آبان ماه جاری است، گفت: با توجه به بروز پاندمی کووید 19 که خسارت سنگینی به صنعت گل و گیاهان زینتی دنیا زده یکی از محورهای اصلی کنگره امسال بررسی و ارائه تجارب کشورهای دیگر در این زمینه به تولیدکنندگان داخلی است که در این راستا از تولیدکنندگان و صاحبنظران برجسته بین المللی دعوت کرده ایم در قالب وبینار در این زمینه سخنرانی کنند. ارائه مقاله و سخنرانی محققان برگزیده داخلی و خارجی و برگزاری پنل تخصصی ویژه با حضور تولیدکنندگان و فعالان بخش خصوصی صنعت گل و گیاه از دیگر برنامه های سومین کنگره بین المللی و چهارمین کنگره ملی گل و گیاهان زینتی است.

رئیس انجمن گل و گیاهان زینتی ایران با ابراز تاسف از این که به دلیل پاندمی کووید 19 امکان گردهمایی حضوری محققان و فعالان این حوزه وجود ندارد، گفت: استان خوزستان خصوصا دزفول از قطب های اصلی تولید گل و گیاهان زینتی است به طوری که این شهرستان، تامین کننده عمده گل های شاخه بریده از قبیل نرگس، مریم و رز در کشور به شمار می رود.

سومین کنگره بین المللی و چهارمین کنگره ملی گل و گیاهان زینتی، هشتم و نهم بهمن ماه با همکاری دانشگاه شهید چمران اهواز، انجمن علمی گل و گیاهان زینتی ایران و پژوهشکده ملی گل و گیاهان زینتی برگزار می شود. علاقمندان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام به نشانی اینترنتی http://isopcongress.ir/fa/ مراجعه کنند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 22 آذر 1399 بروزرسانی: 22 آذر 1399 گردآورنده: shahjahanfaroj.ir شناسه مطلب: 851

به "سومین کنگره بین المللی گل و گیاهان زینتی برگزار می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سومین کنگره بین المللی گل و گیاهان زینتی برگزار می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید