مراسم تحلیف بایدن با جمعیت اندک برگزار می شود

به گزارش مجله جام جهان، جو بایدن رئیس جمهوری منتخب آمریکا در راستای مقابله با گسترش ویروس کرونا قصد دارد مراسم تحلیف خود را در ابعادی کوچک و با جمعیت اندک برگزار کند.

مراسم تحلیف بایدن با جمعیت اندک برگزار می شود

خبرگزاری رویترز دراین باره گزارش داد: درحالی که دونالد ترامپ همیشه بر پرجمعیت بودن مراسم تحلیف خود اصرار داشت، اما بایدن در وضعیتی که آمریکا با بحران شیوع ویروس کرونا دست به گریبان است قصد دارد تا این مراسم را در ابعادی هرچه کم جمعیت تر به منظور حفظ دیگران از ابتلا به ویروس کرونا برگزار کند.

رویترز درادامه اضافه نمود: بایدن 14 آذرماه گفته که شاید وی برای انجام این منظور، اول بهمن ماه (موعد برگزاری مراسم تحلیف) بر سکوی احداث شده در برابر ساختمان کنگره سوگند ریاست جمهوری یاد کند اما خواهان حضور خیل جمعیت دراین مراسم نیست.

بنابراین گزارش بایدن روز گذشته (جمعه) در ویلمنگتون ایالت دلاور محل زادگاه خود دراین مورد گفت: گمان من این است که در روز مراسم تحلیف، احتمالا خیل عظیم جمعیت را در خیابان پنسیلوانیا نداشته باشیم، (بله) مردم می خواهند که جشن بگیرند و بگویند که زور را پشت سر گذاشتیم و به جلو رفتیم چرا که دموکراسی فعال شد، اما از دیگر سو گمان می کنم که این مراسم را بصورت مجازی در سراسر کشور ببینیم.

زدن واکسن کرونا اجباری نیست

از دیگر مواردی که بایدن برای مقابله با ویروس کرونا در نظر گرفته است، در زمینه واکسن کرونا است که کارشناسان و رسانه های آمریکایی از توزیع آن در روزهای اخیر در آمریکا خبر می دهند .

تارنمای خبری آمریکایی هیل (TheHill) دراین باره گزارش داد: رئیس جمهوری منتخب آمریکا پنجشنبه گذشته درباره این واکسن گفت که وی معتقد نیست که زدن واکسن کرونا در آمریکا اجباری شود، اما وی درهمین حال اضافه نمود که قویا از آمریکایی ها خواهد خواست تا بهترین کار را انجام دهند.

بنابراین گزارش بایدن در کنفرانس خبری در ویلمنگتون گفت: تصور نمی کنم اجباری باید درکار باشد، من آن را (زدن واکسن کرونا) اجباری نخواهم کرد همانوطوری که برای زدن ماسک در سراسر آمریکا نباید اجباری در کار باشد.

از دفتر نیویورک؛ رئیس جمهوری منتخب آمریکا شامگاه پنج شنبه در گفت وگو با سی ان ان گفت در 100روز نخست کار خود از آمریکایی ها می خواهد از ماسک استفاده کنند.

جو بایدن و کامالا هریس در گفت وگو با شبکه خبری سی ان ان، نشان داد که رویکرد متفاوتی نسبت به دونالد ترامپ رئیس جمهوری فعلی آمریکا در مقابله با همه گیری کرونا دارد.

وی اضافه نمود: فقط در 100 روز و نه برای همیشه از ماسک استفاده کنند، فکر می کنم شاهد کاهش چشمگیری از کرونا خواهیم بود.

رئیس جمهوری منتخب آمریکا ادامه داد: در جاهایی که اختیار دارد همچون ساختمان های فدرال یا حمل و نقل بین ایالتی با هواپیما و اتوبوس، دستور پایداری مبنی بر پوشیدن ماسک صادر می کند.

بایدن همچنین گفت که او از دکتر آنتونی فاوچی خواسته است تا هنگامی که دولت وی سال آینده آغاز به کار می کند، مشاور ارشد پزشکی و بخشی از تیم وی در پاسخ به کووید-19 باشد.

هم اکنون شمار مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا از مرز 14 میلیون و 700هزار نفر گذشت که از این تعداد نیز 285هزار نفر جان باخته اند. ، ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 13 دی 1399 بروزرسانی: 13 دی 1399 گردآورنده: shahjahanfaroj.ir شناسه مطلب: 897

به "مراسم تحلیف بایدن با جمعیت اندک برگزار می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مراسم تحلیف بایدن با جمعیت اندک برگزار می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید