ناهماهنگی تیم ملی و باشگاه ها، معضلی در فوتبال زنان!

به گزارش مجله جام جهان، سرمربی تیم فوتبال زنان سپاهان در خصوص لزوم هماهنگی بین تیم ملی و لیگ گفت: تیم ملی برای ما مهم است و هر کمکی که بتوانیم می کنیم اما امیدوارم طبق برنامه پیش برویم.

ناهماهنگی تیم ملی و باشگاه ها، معضلی در فوتبال زنان!

به گزارش خبرنگاران، فصل تازه لیگ برتر فوتبال زنان در شرایطی تازه شروع شد؛ تیم ملی فوتبال زنان برای اولین بار به جام ملت های آسیا صعود کرد و مسئولان سازمان لیگ و فدراسیون باید برنامه ریزی دقیقی انجام می دادند تا ضمن برگزاری مسابقات باشگاهی، تیم ملی هم آماده حضور در این رویداد بزرگ گردد، اما گاهی در این زمینه ناهماهنگی هایی به وجود آمد. به گونه ای که قبل از هفته سوم لیگ سه تیم سپاهان، خاتون بم و شهرداری سیرجان قبول نکردند بازیکنانشان در اردوی ملی شرکت نمایند. از طرفی مریم ایراندوست سرمربی ملی هم یکی از مسائل را درگیری بازیکنان در مسابقات لیگ و آسیب دیدگی آنها عنوان نموده بود.

بیان محمودی، سرمربی سپاهان در این مورد به خبرنگاران گفت: لیگ تا هفته پنجم تقریبا منظم برگزار گردید و تنها مشکل ما بحث تیم ملی است که بازیکنانمان را یک هفته در میان در اختیار نداریم. امیدوارم طبق برنامه ای که به ما داده اند، لیگ تا هفته نهم برگزار گردد. امیدوارم با هماهنگی فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ تعطیلی اتفاق نیفتد. تیم ملی برای ما مهم است و هر کمکی که بتوانیم، می کنیم اما امیدوارم طبق برنامه پیش برویم چون صحبت های ضد و نقیضی در خصوص تعطیلی دو هفته ای مسابقات بعد از هفته ششم شنیده می گردد.

او در ادامه اضافه نمود: تیم ملی برای ما مهم است و صعودی تاریخی داشت، در نتیجه باید حمایت کنیم. هفته نهم لیگ را تعطیل نمایند و همه تمرکزها به تیم ملی معطوف گردد تا از جام ملت ها دست پر برگردد.

محمودی در ادامه به عملکرد تیم خود در لیگ که با 12 امتیاز و تفاضل گل کمتر نسبت به بم و سیرجان در جایگاه سوم جدول رده بندی واقع شده است، اشاره نمود و گفت: کوشش می کنیم تا ابتدا جزو سه تیم برتر قرار بگیریم و در کنار آن با استفاده از پتانسیل تیم، نیم نگاهی هم به قهرمانی داریم. کار سختی است چون تیم هایی مثل شهرداری سیرجان و بم مدعی هستند اما بعد از سرانجام کار تیم ملی، بازیکنان مان را کامل در اختیار داریم و می توانیم نیم نگاهی هم به قهرمانی داشته باشیم.

او با بیان اینکه سطح مسابقات سال جاری خیلی بالاتر از فصل های قبل است، ادامه داد: در سال های گذشته تنها دو تیم برای قهرمانی می جنگیدند اما اکنون تمام مسابقات سخت است و نتیجه از قبل قابل پیش بینی نیست. این نشان می دهد که بازیکنان آموزشگاه ها به سرعت به لیگ اضافه می شوند، توانایی فنی و فردی بازیکنان هم افزایش پیدا نموده و به سمت و سویی می رود که لیگ زنان پیشرفت کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 3 بهمن 1400 بروزرسانی: 3 بهمن 1400 گردآورنده: shahjahanfaroj.ir شناسه مطلب: 1477

به "ناهماهنگی تیم ملی و باشگاه ها، معضلی در فوتبال زنان!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ناهماهنگی تیم ملی و باشگاه ها، معضلی در فوتبال زنان!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید