پیش بینی تکان دهنده از چهره عجیب انسان های آینده

به گزارش مجله جام جهان، این پژوهش پیش بینی می نماید که انسان های آینده جمجمه ضخیم تری برای محافظت از مغز در برابر تشعشعات تلفن های هوشمند خواهند داشت و انسان ها یک پلک دوم برای محافظت از چشم ها در برابر فشار و بیش از حد قرار گرفتن در معرض نمایشگر ها و نور آبی ایجاد خواهند کرد.

پیش بینی تکان دهنده از چهره عجیب انسان های آینده

انسان های آینده ممکن است به علت استفاده بیش از حد از فناوری دچار ناهنجاری هایی در بدن خود شوند، ناهنجاری هایی که پژوهشگران از آن ها به عنوان احتمال ایجاد پلک دوم در انسان آینده و تغییراتی در دست و پشت بدن یاد می نمایند.

پیشرفت ها در حوزه فناوری، نحوه کار و عملکرد افراد را تغییر می دهد و اغلب، این فرآیند را سرعت می بخشد یا بهره وری ایجاد می نماید. با این حال، این احتمال وجود دارد که استفاده از فناوری، به خصوص استفاده مکرر از آن بر بدن ما تأثیر منفی بگذارد.

یک پروژه پژوهشی هشدار می دهد که استفاده بیش از حد از فناوری می تواند ناهنجاری هایی در بدن ما ایجاد کند. پژوهشگران با یک طراح سه بعدی برای ساختن تصاویری از انسان آینده همکاری کردند که مسائل مربوط به فناوری را در استفاده روزانه از آن نشان می دهد. پژوهشگران نام این مدل سه بعدی را میندی (Mindy) گذاشتند.

این گروه پژوهشی برای نشان دادن تأثیر فناوری بر بدن انسان، به ویژه در یک دوره زمانی طولانی، پژوهش های علمی و نظرات کارشناسان در خصوص این موضوع، به ویژه اثرات منفی احتمالی فناوری بر بدن انسان را مورد مطالعه قرار دادند. طراحی انسان آینده مبتنی بر استفاده مداوم از تلفن های هوشمند، لپ تاپ ها و سایر اشکال فناوری بود.

اثرات بر روی کمر

پژوهشگران پیش بینی می نمایند که میندی در آینده خمیده خواهد شد. این امر ناشی از استفاده بیش از حد از دستگاه های مجهز به فناوری مدرن است که بر نحوه نشستن و ایستادن افراد تأثیر می گذارد.

آن ها بر این باورند که نگاه کردن مداوم به تلفن هوشمند و نگاه کردن به صفحه رایانه می تواند به قسمت هایی از بدن فشار وارد کند و منجر به قوس دار شدن کمر و ناهماهنگی ستون فقرات گردد.

کیلب باک (Caleb Backe) متخصص سلامت و تندرستی می گوید: ساعت ها نگاه کردن به تلفن، گردن شما را تحت فشار قرار می دهد و ستون فقرات شما را از تعادل خارج می نماید. در نتیجه، ماهیچه های گردن شما باید کوشش بیشتری برای حمایت از وزن سر شما انجام دهند.

وی بعلاوه اشاره نمود که نشستن در مقابل کامپیوتر به مدت چندین ساعت می تواند بالاتنه را جلوتر از باسن نگه دارد و بالاتنه از حالت صاف و عمودی و هم تراز با باسن بیرون بیاید.

تغییر در دست ها و بازو ها

یکی دیگر از ویژگی های قابل مشاهده در این تصاویر سه بعدی، چیزی است که پژوهشگران آن را پنجه متنی (text claw) می نامند که به آن سندرم تونل کوبیتال نیز می گویند و نشان دهنده یک بیماری عصبی در آرنج است که باعث بی حسی در انگشتان ناشی از استفاده مداوم از تلفن هوشمند می گردد. این اصطلاح تازه برای شرح این موضوع ابداع شد که چگونه دست به علت نگه داشتن مداوم تلفن هوشمند، شکل دائمی جمع شدن پنجه به خود می گیرد.

دکتر نیکولا جورجویچ (Nikola Djordjevic) که پزشک است، می گوید: چند سال پیش، استفاده از اینترنت موبایل از رایانه پیشی گرفت و ما اکنون اینترنت را مدام در دستان خود داریم. در این حالت، نحوه نگه داشتن تلفن هایمان می تواند باعث ایجاد فشار در نقاط خاص دست گردد و موجب ایجاد پنجه متنی گردد که به سندرم تونل کوبیتال معروف است.

انسان های آینده بعلاوه ممکن است به علت استفاده بیش از حد از فناوری، آرنجی 90 درجه داشته باشند. این ایده حاصل از توسعه پنجه متنی و بعلاوه استفاده بیش از حد از تلفن هوشمند است.

دکتر جورجویچ می گوید این تغییر فیزیکی، ناشی از فشار یا کشش عصب اولنار (عصب زند زیرین) است که در یک شیار در سمت داخلی آرنج قرار گرفته است.

عصب زند زیرین یا عصب اولنار (Ulnar nerve) عصبی است که در نزدیکی استخوان زند زیرین قرار گرفته است. عصب زند زیرین را عصب زیرین زندی هم می گویند. این عصب پیغام ها را به انگشت انگشتری و انگشت کوچک می رساند. عصب زیرین زندی بزرگترین عصب بدون محافظ در بدن انسان است و بنابراین آسیب به آن نیز زیاد روی می دهد. برخورد آن در ناحیه آرنج با لبه های تیز و ... باعث حس خواب رفتگی و ناراحتی در دو انگشت یاد شده می گردد.

تأثیرپذیری گردن از استفاده از فناوری

تصاویر سه بعدی طراحی شده از میندی بعلاوه تأثیر فناوری را بر گردن نشان می دهد. زمانی که با رایانه کار می کنید یا به تلفن هوشمند خود نگاه می کنید، ماهیچه های پشت گردن باید منقبض شوند تا سر شما را نگه دارند.

دکتر دانیل ریو (Daniel Riew) متخصص ستون فقرات می گوید: هر چه بیشتر به پایین نگاه کنید، عضلات برای نگه داشتن سرتان سخت تر کوشش می نمایند.

این پژوهش پیش بینی می نماید که انسان های آینده جمجمه ضخیم تری برای محافظت از مغز در برابر تشعشعات تلفن های هوشمند خواهند داشت و انسان ها یک پلک دوم برای محافظت از چشم ها در برابر فشار و بیش از حد قرار گرفتن در معرض نمایشگر ها و نور آبی ایجاد خواهند کرد.

کاسون راتنایاکه (Kasun Ratnayake) پژوهشگر دانشگاه تولدو می گوید: انسان ممکن است پلک داخلی بزرگ تری برای جلوگیری از قرار گرفتن در معرض نور بیش از حد ایجاد کند یا عدسی چشم ممکن است به گونه ای تکامل یابد که نور آبی ورودی را مسدود کند، اما به نور های با طول موج بالا مانند سبز، زرد یا قرمز اجازه عبور دهد.

فناوری یک دارایی بزرگ و ارزشمند است، اما باید از اینکه در طول زمان احتمالاً چه تأثیراتی بر بدن انسان خواهد داشت مطلع شویم.

منبع: فرادید
انتشار: 18 آبان 1401 بروزرسانی: 18 آبان 1401 گردآورنده: shahjahanfaroj.ir شناسه مطلب: 1706

به "پیش بینی تکان دهنده از چهره عجیب انسان های آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی تکان دهنده از چهره عجیب انسان های آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید