کمیته تخصصی ارزیابی سطح فناوری استانداردسازی آغاز به کار کرد

به گزارش مجله جام جهان، به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی، این نشست از طریق دفتر نوآوری و کسب و کار نوین و با حضور رؤسای پارک های علم و فناوری استان های قزوین و گیلان، نماینده سازمان ملی استاندارد، شرکت های فناور متقاضی و داوران تخصصی برگزار گشت.

کمیته تخصصی ارزیابی سطح فناوری استانداردسازی آغاز به کار کرد

در این جلسه، طرح های ارسالی از پارک های علم و فناوری گیلان و قزوین در حوزه مواد پیشرفته و محصولات مبتنی بر فناوری های شیمیایی برای ارزیابی ویژگی های فنی و کارکردی لازم، ارائه شدند.

الحاقیه توسعه شیوه نامه ارزیابی انطباق محصولات دانش بنیان برای محصولات فناورانه دی ماه سال گذشته به تصویب رسید و پیاده سازی نظام استانداردسازی محصولات فناورانه در دستور کار معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری قرار گرفت. این اقدام برای افزایش اعتبار، کیفیت و توسعه بازار محصولات فناورانه و با هدف ارتقا نوآوری و شکل گیری اقتصاد دانش بنیان با موضوع کسب وکارهای نوین فناور انجام شد.

در این راستا، گواهی نامه انطباق بر مبنای انطباق مشخصه های عملکردی محصول مورد نظر بر اساس یک استاندارد ملی، بین المللی، منطقه ای و جامعه ای یا کارخانه ای به یک محصول فناورانه اعطا خواهد شد و گواهی نامه محصول با انطباق ویژگی های مورد نظر بر مبنای خوداظهاری با عملکرد محصول در صورت عدم وجود استاندارد ملی و بین المللی صادر می شود.

طرح های مورد تائید کمیته تخصصی ارزیابی سطح فناوری استانداردسازی، در فرآیند اخذ گواهی نامه های انطباق (COC) و محصول (COP) قرار خواهند گرفت.

گواهی نامه انطباق همان تطبیق مشخصه های عملکردی محصول بر اساس یک استاندارد ملی یا بین المللی است و گواهی محصول شامل تطبیق مشخصه های عملکردی اظهار شده با نتایج آزمون می شود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 2 مهر 1400 بروزرسانی: 2 مهر 1400 گردآورنده: shahjahanfaroj.ir شناسه مطلب: 1344

به "کمیته تخصصی ارزیابی سطح فناوری استانداردسازی آغاز به کار کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کمیته تخصصی ارزیابی سطح فناوری استانداردسازی آغاز به کار کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید