اعمال معافیت مالیاتی برای 2 هزار و 300 شرکت

به گزارش مجله جام جهان، خبرنگاران : رئیس مرکز شرکت ها و مؤسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از برخورداری 2 هزار و 300 شرکت دانش بنیان از معافیت های اقتصادیاتی در انتها سال اقتصادی 97 اطلاع داد.

اعمال معافیت مالیاتی برای 2 هزار و 300 شرکت

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، سید محمد صاحبکار با تاکید بر اینکه فعالیت های شرکت های دانش بنیان در هر سال به روزرسانی و پس از تائید اسامی آنها به سازمان امور مالیاتی معرفی می گردد، اظهار کرد: بر این اساس، تایید کالا و خدمات شرکت دانش بنیان در سال های قبل به منزله تایید آن در امسال نیست و هر سال پیش از ارسال مشخصات شرکت به سازمان امور مالیاتی ضروری است تا مجدداً کالا و خدمات شرکت های دانش بنیان از حیث دانش بنیان بودن مورد آنالیز قرار گیرند و در صورت دارا بودن شرایط در هر سال، به مدت 15 سال از معافیت های مالیاتی در نظر گرفته شده برخوردار خواهند شد.

وی اضافه کرد: شرکت هایی که در کارگروه ارزیابی و تشخیص شرکت ها و مؤسسات دانش بنیان معاونت علمی به عنوان شرکت دانش بنیان تولیدنماینده کالا و خدمات دانش بنیان یا نوپا تائید شده اند، ضروری است در خاتمه هر سال با توجه به اطلاعیه های کارگروه در وب سایت دانش بنیان به کارتابل خود مراجعه نمایند و پس از به روزرسانی اطلاعات درخواست خود را به دبیرخانه ارسال نمایند. دبیرخانه کارگروه نیز پس از آنالیز و تائید اطلاعات شرکت و به روزرسانی کالا و خدمات شرکت در شهریورماه هرسال، اسامی شرکت های دانش بنیان را به همراه مصادیق فعالیت های دانش بنیان آن ها به سازمان امور مالیاتی ارسال می نماید.

صاحبکار با اشاره به آمار استفاده نمایندگان از تسهیلات مالیاتی در سال مالی 97 گفت: در خاتمه سال مالی 97 چیزی نزدیک به 2300 شرکت دانش بنیان مشمول استفاده از معافیت های مالیاتی بودند که توسط مرکز شرکت ها و مؤسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به سازمان امور مالیاتی کشور معرفی شدند و این شرکت ها توانستند برای فروش محصولات دانش بنیان سطح 1 خود، معافیت مالیاتی دریافت نمایند.

صاحبکار همچنین خاطر نشان کرد: شرکت های حوزه داروهای شیمیایی بیشترین استفاده نمایندگان از معافیت های مالیاتی در سال مالی 97 بودند و پس از آن شرکت های حوزه نرم افزار و شرکت های حوزه الکترونیک در رتبه های بعدی قرار گرفتند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی معاونت علمی، رئیس مرکز شرکت ها و مؤسسات دانش بنیان اظهار امیدواری کرد در سال جدید ارتباط بیشتری میان معاونت علمی با بخش های مؤثر در سیاست گذاری مالیاتی کشور همچون سازمان امور مالیاتی، مرکز پژوهش های مجلس، کمیسیون مالی دولت و صندوق های پژوهش و فناوری برقرار گردد و با شناسایی مسائل و مسائل مالیاتی و کاهش فرآیندهای اداری زمان بر، رشد شرکت های تولیدی و دانش بنیان تسهیل گردد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 15 مهر 1399 بروزرسانی: 15 مهر 1399 گردآورنده: shahjahanfaroj.ir شناسه مطلب: 712

به "اعمال معافیت مالیاتی برای 2 هزار و 300 شرکت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعمال معافیت مالیاتی برای 2 هزار و 300 شرکت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید