انتقاد بازیگر نون خ از کپی برداری مسابقه های تلویزیون از نمونه های خارجی

به گزارش مجله جام جهان، سیروس میمنت، بازیگر باسابقه سینما و تلویزیون با بیان این مطلب پیرامون چگونگی ساخت برنامه های ترکیبی جذاب گفت: در بحث برنامه های مسابقه محور مسابقاتی را دیده ایم که فاقد جذابیت لازم بوده اند و اغلب این مسابقات از مسابقات مشابه شبکه های خارجی کپی برداری شده اند. این کپی برداری اگر به ایرانیزه کردن برنامه منجر گردد، خوب است ولی اگر موجب باقی ماندن در شکل و دکور باشد، فایده ای ندارد.

انتقاد بازیگر نون خ از کپی برداری مسابقه های تلویزیون از نمونه های خارجی

بازیگر خانه به دوش و متهم گریخت بیان کرد: موقعی که اصل محتوایی در دسترس مخاطب است، دیدن کپی آن نمی تواند برای مخاطب جذابیت داشته باشد، مگر اینکه الزامات فرهنگ ایرانی کاملاً وارد کار شده باشد. بینندگان ایرانی به دنبال تماشای مسابقات تر و تازه هستند و نباید با محتواهای کپی آن ها را آزرده کرد.

این بازیگر تأکید کرد: می شود مبتنی بر فرهنگ ایرانی مسابقات و برنامه های جذابی البته با حضور آدم های کاربلد این عرصه طراحی، تهیه و فراوری کرد و با استفاده از همین نوآوری مخاطب را به وجد آورد. میمنت درباره سطح کیفی مجموعه های نمایشی نیز گفت: سریال ها در یک سال گذشته، متغیر و پرنوسان بوده اند. بعضی از آن ها در تلویزیون پخش و بعضی نیز در شبکه خانگی عرضه شد ولی از میان همه سریال ها، فقط یکی دو سریال بود که نظر مخاطب را جلب کرد.

بازیگر سریال نون خ ادامه داد: اینکه چرا کمتر سریال باکیفیتی داشته ایم به عوامل و ویژگی های مختلف بازمی شود و قبل از همه، نزدیک بودن لحن سریال به لحن مردم است که به نظرم می تواند منجر به ارتباط شود. اگر سریال هایی بسازیم که مخاطب به درستی بتواند فضای سریال را درک کند و با آدم هایش ارتباط بگیرد، قطعاً از این رکودی که در آن گیر نموده ایم تا حدی بیرون می آییم.

میمنت با تمرکز بر ویژگی های نون خ گفت: آدم های سریال نون خ آدم هایی هستند که کاملاً می شود آن ها را درک و با رفتارشان همذات پنداری کرد. اگر این همذات پنداری نبود، سریال به فصول دوم و سوم نمی رسید. داستان پردازی در نون خ بر پایه الهام گیری از متن و بطن جامعه اجرا شده و این خودش عاملی بر افزایش جذابیت سریال شده است.

سیروس میمنت ادامه داد: با توجه به شرایط جامعه، لزوم برنامه ریزی مسئولان برای فراوری برنامه های باکیفیت بهتر برای ماه های آینده الزامی است. فکر می کنم مدیران فرهنگی زمان کافی دارند که با برنامه ریزی درست، فراوری محتوای جذاب در گونه های مختلف از کمدی و اجتماعی تا درام را در دستور کار قرار دهند و کاری نمایند که تنوع دیداری در مدیوم های مختلف در برابر بینندگان قرار گیرد.

منبع: همگردی
انتشار: 27 فروردین 1400 بروزرسانی: 27 فروردین 1400 گردآورنده: shahjahanfaroj.ir شناسه مطلب: 1099

به "انتقاد بازیگر نون خ از کپی برداری مسابقه های تلویزیون از نمونه های خارجی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد بازیگر نون خ از کپی برداری مسابقه های تلویزیون از نمونه های خارجی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید