اهمیت توجه به هزینه های سلامت در دوران سالمندی

به گزارش مجله جام جهان، تهران (پانا) - مدیرعامل سازمان بیمه سلامت در پیامی به مناسبت هفته سالمندان نوشت بر اساس پژوهش های اجرا شده، افراد در دوران سالمندی درصد بیشتری از درآمد خود را به سلامت اختصاص می دهند و با توجه به سالمند شدن جمعیت کشور، اهمیت توجه به هزینه های سلامت و پوشش بیمه ای خدمات بیش از پیش آشکار می شود.

اهمیت توجه به هزینه های سلامت در دوران سالمندی

به گزارش پایگاه خبری سازمان بیمه سلامت، محمد مهدی ناصحی در پیامی به مناسبت هفته سالمندان نوشت: جمعیت کشور در حال انتقال از جوانی به سالمندی است و این موضوع اهمیت روز افزون برنامه ریزی برای سالمندان را آشکار می کند. مواردی مانند بیمه سالمندی و پوشش گسترده تر خدمات سلامت در بیمه های پایه درمانی یکی از مهم ترین مسائلی است که باید از طریق سیاست گزاران کشور مورد توجه قرار بگیرد تا سالمندان در این دوران از نظر هزینه های سلامت دچار مسائل کمتری شوند.

وی ادامه داد: برنامه ریزی برای دوران سالمندی نیازمند نگاه اجتماعی آینده نگر در نظام سلامت است تا مسائل احتمالی سالمندان از قبل پیش بینی شده و برای آن سازوکار مناسبی تعریف کرد. از طرف دیگر، بر اساس پژوهش های اجرا شده، افراد در دوران سالمندی درصد بیشتری از درآمد خود را به هزینه های سلامت اختصاص می دهند و با توجه به افزایش جمعیت سالمندان کشور در آینده نزدیک ، اهمیت توجه به هزینه های سلامت و پوشش بیمه ای خدمات بیش از پیش آشکار می شود.

ناصحی در این پیام نوشت: در سازمان بیمه سلامت، مدل های مراقبت از سالمندان در کشورهای مختلف و توجه به بیمه پایه سلامت مورد تحقیق و بررسی قرار گرفته و مطالعات در این زمینه بعنوان مقدمات اجرایی بعدی ادامه دارد. قطعا حرکت به این سمت و سو می تواند بخش بزرگی از نگرانی های سالمندان را در این دوران رفع کند.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت اضافه نمود: توجه به شرایط سالمندان از منظر اجتماعی در بسیاری از کشورهای پیشرفته تقریبا به ثبات رسیده و می توان از الگوهای پیروز در این زمینه استفاده کرد. در این راستا نیازمند توسعه مکانیسم هایی برای تامین منابع مالی پایدار برای پوشش خدمات بیمه ای، تمرکز بر پیشگیری و سرمایه گذاری از دوران جوانی و میانسالی برای سالمندی هستیم.

ناصحی نوشت: بنابراین نباید سالمندی را مخاطره محسوب کنیم و باید نیازهای این دوران از قبل پیش بینی شود تا سالمندان که چشم و چراغ خانواده ها و کشور هستند، در این دوران دغدغه ای از لحاظ سلامت و هزینه های درمانی نداشته باشند و جامعه از تجارب ارزشمند آنها بهره مند شود.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 25 مهر 1400 بروزرسانی: 25 مهر 1400 گردآورنده: shahjahanfaroj.ir شناسه مطلب: 1368

به "اهمیت توجه به هزینه های سلامت در دوران سالمندی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اهمیت توجه به هزینه های سلامت در دوران سالمندی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید