سلامتی و پزشکی

حراج نسیه یار مهربان در سبزه میدان زنجان

به گزارش خبرنگار خبرنگاران در زنجان، ساعت نزدیکِ 2 ظهر است و پیاده راه خلوتِ خلوت، بجز چند نفر از کسبه که محل کارشان اینجاست، کسی حوالی پیاده راهِ سبزه میدانِ زنجان نیست.

31 تیر 1400

تسلیت محمدرضا عارف در پی درگذشت خبرنگاران در حادثه واژگونی اتوبوس

خبرنگاران : محمدرضا عارف درگذشت خبرنگاران در حادثه واژگونی اتوبوس را تسلیت گفت.

30 تیر 1400

نکات جالب لیگ قهرمانان آسیا، از تاریخ سازی تیم تاجیکی تا حذف متمول های قطری

مرحله گروهی فصل 2021 لیگ قهرمانان آسیا در منطقه غرب با نکات جالبی همراه بود.

25 تیر 1400

یادگاری های دوران پرتلاطم کرونا

تهران (پانا) - چه چیزهایی را از دوران کرونا با خودتان به آینده می برید؟ به هرحال مدت هاست کووید19 با ما زندگی می نماید و شاید کمتر کسی فکر می کرد دوران همه گیری این همه طولانی گردد. خیلی هایمان با غرور سرمان را بالا می گرفتیم و می گفتیم علم آنقدر پیشرفت نموده...

24 تیر 1400

تزریق واکسن، فعلا فقط برای دوز دومی ها

تهران (پانا) - رئیس شبکه بهداشت وزارت بهداشت گفت هم اکنون تنها تزریق نوبت دوم سالمندان بالای 70 سال انجام می شود و تزریق نوبت اول برای جاماندگان و دیگر گروه های سنی این فاز60 و 65 سال به بالا منوط به تامین واکسن های تازه خواهد بود.

23 تیر 1400

کرونا دلتا یا کرونا هندی چیست

گسترش گونه جدیدی از ویروس کرونا تحت عنوان کرونا دلتا باعث ایجاد موج جدیدی از نگرانی ها در بین مردم و کارشناسان تغذیه سراسر دنیا به وجود آورده است.

20 تیر 1400

چگونه آلودگی برنج به آرسنیک را کاهش دهیم؟

ایرنا/ یکی از نگرانی های مرتبط با سلامت مواد غذایی، میزان باقی مانده فلزات سنگین همچون آرسنیک است و باید میزان آلودگی برنج به آرسنیک کاهش یابد.

19 تیر 1400

باکتری های دهان در بروز آلزایمر نقش دارند؟

کارشناس مسئول سلامت دهان و دندان معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: بسیاری از باکتری های موجود در دهان در بروز آلزایمر نقش دارند.

16 تیر 1400

حضور نصرتی در تمرینات پارس جنوبی برای دیدار با نود ارومیه

سرمربی پارس جنوبی پس از هفته پُر سر و صدایی که پشت سر گذاشت، در تمرینات این تیم حاضر می شود.

12 تیر 1400

واکسیناسیون المپیکی ها، از نقدها تا تناقض ها

در شرایطی که واکسیناسیون کاروان المپیک ایران جهت اعزام به توکیو با انتقاداتی روبرو شده، اظهارات سخنگوی وزارت بهداشت درباره چرایی تخصیص سهمیه واکسن به گروه 437 نفره المپیکی، ابهامات و انتقاداتی را به وجود آورده است.

11 تیر 1400

پاسخ به نگرانی ها درباره تزریق واکسن

با آغاز واکسیناسیون هموطنان بالای 80 سال، بعضی نگرانی ها درباره احتمال لخته شدن خون یا ناقل بودن فردی که واکسن زده وجود دارد که به آن ها پاسخ دادیم.

10 تیر 1400

ماجرای ازدحام در یک مرکز تجمیعی واکسیناسیون چه بود؟

سخنگوی وزارت بهداشت، در ارتباط با ویدئوی منتشر شده از یک مرکز تجمیعی واکسیناسیون در تهران، توضیحاتی ارائه داد.

8 تیر 1400

واردات واکسن سرعت نگیرد احتمال خیزهای بعدی کرونا وجود دارد

تهران (پانا) - فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران از احتمال بروز خیز جدید کرونا با ویروس جهش یافته جدید اطلاع داد.

5 تیر 1400

چگونگی فعالیت های تابستانی دانش آموزان

تهران (پانا) - مدیرکل فرهنگی هنری، اردوها و فضای پرورشی از ابلاغ بخشنامه فعالیت های تابستانی اطلاع داد که طی آن فعالیت های تابستانی مجازی در بستر شبکه آموزشی دانش آموز (شاد) و حضوری (محدود) بر اساس پروتکل های وزارت بهداشت و ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا...

27 خرداد 1400

بریدن گوش قرق بان کالپوشی

تهران (پانا) - مدیرکل منابع طبیعی استان سمنان از مجروح شدن یکی از قرق بانان این اداره کل در منطقه کالپوش شهرستان میامی توسط یکی از دامداران متخلف اطلاع داد.

25 خرداد 1400

کرونا؛ گردشگری را از واکسیناسیون جا انداخته اید!

به دنبال انتشار جدول زمان بندی واکسیناسیون کرونا براساس ردیف شغلی و سنی در کشور، جمشید حمزه زاده با انتشار متنی نسبت به غفلتی که از صنعت گردشگری در واکسیناسیون کرونا شده است، واکنش نشان داد؛ او درحالی که دولت بعد را خطار قرار داده، نوشته است: در روزهای...

24 خرداد 1400

چرا از خنده رامبد جوان تعجب می کنیم؟!

علی فرهمند در یادداشتی در ایسنا نوشت: تعجب نباید کرد که رامبد جوان ـ به عنوان یک نویسنده، تهیه کننده، سازنده، اجراکننده و بازی کننده ـ در واکنش به جمله ای از یک فوتبالی پیشین که این روز ها به شدت مورد انتقاد قرار گرفته، شادیِ پس از گل سر می دهد. کجای آن...

23 خرداد 1400

خبرنگاران مقصران حادثه انفجار منزل مسکونی در جهرم تعیین شدند

شیراز-خبرنگاران- رئیس دادگستری شهرستان جهرم استان فارس گفت: طبق نظر اولیه کارشناسی و آنالیز گزارش های نهادهای حاضر در امداد رسانی و معاینه میدانی، مقصران حادثه انفجار و تخریب منزل مسکونی در شهرستان جهرم معین شدند.

21 خرداد 1400

13 ماده غذایی فوق العاده برای کاهش کلسترول خون

سطح بالای کلسترول خون مسئله ای است که فقط افراد چاق را درگیر نمی کند و ممکن است هر کسی به آن مبتلا گردد. ممکن است علائم کلسترول بالا را نداشته باشید، اما دچار این عارضه باشید. سطح بالای کلسترول، به ویژه کلسترول بد (LDL) عامل خطر مشکلاتی مثل سکته یا بیماری...

12 خرداد 1400

بارگذاری محتوای 33 جلسه کارگاه آموزشی سلامت روان در مرکز مشاوره مجازی دانشگاه فرهنگیان

تهران (پانا) - معاون دانشجویی دانشگاه فرهنگیان از بارگذاری محتوای 33 جلسه کارگاه آموزشی سلامت روان در مرکز مشاوره مجازی این دانشگاه اطلاع داد.

6 خرداد 1400
تعداد: (306)