سلامتی و پزشکی

خبرنگاران شرکتهای دانشبنیان در اردبیل 40 درصد رشد کرد

اردبیل - خبرنگاران - رییس پارک علم و فناوری استان اردبیل از رشد 40 درصدی شرکت های دانش بنیان در این استان طی امسال اطلاع داد.

30 دی 1399

راهکارهای مطمئن برای مهار ویروس کرونا

مراقبت و آموزش عمومی برای کنترل بیماری کرونا یک ضرورت جدی است که همه افراد می توانند با چند راهکار ساده از پیشرفت سریع این بیماری جلوگیری کنند.

28 دی 1399

معرفی واکسن اسپوتنیک-5 در سازمان ملل، درخواست روسیه برای مبارزه مشترک با کرونا

نماینده روسیه در سازمان ملل در مراسم معرفی واکسن روسیاسپوتنیک-5 که نمایندگان 55 کشور در آن شرکت داشتند، گفت: مبارزه با ویروس کرونا احتیاج به تشریک مساعی جامعه جهانی دارد و روسیه فعالانه در این کوشش مشارکت می نماید.

27 دی 1399

شروع رسمی واکسیناسیون؛ نخستین فرد به طور رسمی در دنیا واکسن کرونا زد(عکس)

زن 90 ساله نخستین فردی در دنیا شد که به طور رسمی در شروع واکسیسناسیون سراسری علیه کرونا در دنیا این واکسن را می زند.

20 دی 1399

خبرنگاران مدیرکل استاندارد: 6 جایگاه عرضه گاز کرمان استانداردسازی شد

کرمان - خبرنگاران - مدیرکل استاندارد استان کرمان با اشاره به بازرسی از 72 جایگاه CNG توسط شرکت های بازرسی تایید صلاحیت شده از ابتدای سالجاری تا به امروز گفت: 6 جایگاه عرضه گاز در آبان ماه امسال استانداردسازی و تاییدیه ایمنی دریافت کرد.

19 دی 1399

سلامت روان خود را فدای کووید 19 نکنیم

زندگی آنلاین/ پیگیری مداوم و لحظه به لحظه اخبار منفی مثلاً تعداد مبتلایان یا فوتی های بیماری کرونا، صحبت مکرر در خصوص خطرات این بیماری سلامت روان را مختل می نماید.

15 دی 1399

مراسم تحلیف بایدن با جمعیت اندک برگزار می شود

جو بایدن رئیس جمهوری منتخب آمریکا در راستای مقابله با گسترش ویروس کرونا قصد دارد مراسم تحلیف خود را در ابعادی کوچک و با جمعیت اندک برگزار کند.

13 دی 1399

علاوه بر کرونای انگلیسی، کرونای آفریقایی هم به ژاپن رسید

به گزارش خبرنگاران به نقل از ان اچ کی، ژاپن که پیشتر میزبان کرونای انگلیسی شده بود اکنون از ثبت نخستین مورد ابتلاء به گونه دیگری اطلاع داد که در آفریقای جنوبی شایع شده است.

10 دی 1399

خبرنگاران دانشگاه علوم پزشکی مازندرن نسبت به شرایط کرونایی آمل ابراز نگرانی کرد

ساری - خبرنگاران - معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران شرایط رعایت پروتکل های بهداشتی در آمل را نگران کننده توصیف کرد و گفت : متاسفانه نوع رفتار و تعاملات اجتماعی مردم با محدودیت ها و پروتکل های کرونایی و شرایط شهرهای قرمز همخوانی ندارد.

7 دی 1399

ممبینی: اساسنامه جدید حرکتی رو به جلو برای فوتبال کشور خواهد بود

عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال تأیید اساس نامه جدید این فدراسیون را حرکت رو به جلو برای فوتبال کشور دانست.

7 دی 1399

پایان چک های حامل

با اجرای کامل قانون جدید، اعتبار دوباره به چک بازمی شود. قرار است با ورود و همه گیری چک های الکترونیکی و مواردی که در قانون جدید صدور چک پیش بینی شده است، تمام مسائلی که چک را به عنوان ارزان ترین سند مدت دار اقتصادی دچار مسائل زیادی کرده بود و اعتبار آن...

6 دی 1399

تمجید AFC از حضور اولین پزشکان خانم ایرانی در فوتبال آقایان

کنفدراسیون فوتبال آسیا از حضور زهره هراتیان و بهار حسن میرزایی تمجید کرد.

5 دی 1399

تصادف مرگبار سواری با کامیون در محور گناباد - بجستان

بر اثر برخورد یک دستگاه خودروی سواری با کامیون، یک نفر در دم جان باخت.

4 دی 1399

گرمک دوستی برای کبد

گرمک که از میوه های فصل تابستان اسـت، هواداران فراوانی دارد و از اتفاق خواص زیادی دارد. درباره خواص آن الهام طاهری، کارشناس ارشد گیاهان دارویی چنین می گوید: گفته می گردد گرمک از هندوستان به مناطق دیگر آمده است و از نظر ارزش غذایی غنی است.

30 آذر 1399

جدیدترین موضع گیری فواد حسین درباره خروج نظامیان آمریکایی از عراق

به گزارش خبرنگاران به نقل از بغداد الیوم، فواد حسین، وزیر امور خارجه عراق گفت: نشستی با متیو تولر، سفیر آمریکا در بغداد و شماری از فرماندهان نظامی عراقی و امریکایی برای گفت وگو بر سر بندهای گفت وگوی راهبردی برگزار شده است.

29 آذر 1399

استرس عامل اصلی ابتلا به اسکیزوفرنی است

یک متخصص روانشناسی گفت: اسکیزوفرنی با درگیری مستقیم مغز موجب تغییراتی در خلق و خوی افراد می شود و استرس یکی از عوامل فعال کننده این بیماری است.

25 آذر 1399

پلمب و جریمه نقدی مجتمع تجاری متخلف در غرب تهران

بازرس اتاق اصناف تهران اظهار داشت که پاساژی که روز گذشته ویدیو ازدحام جمعیت مردم در آن منتشر شده بود، جریمه شد.

24 آذر 1399

آیا واکسن کرونای هند کارآمد و ایمن است؟

خبرنگاران : شرکت زیست‌فناوری بهارات پس از مثبت شدن آزمایش وزیر بهداشت ایالت هاریانا هند همچنان از کارایی و ایمن بودن واکسن کووید 19 خود دفاع می‌کند.

24 آذر 1399

ناقل بلند مدت کرونا چه کسانی هستند؟

پیش تر مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های آمریکا اعلام کرده بود افرادی که دارای بیماری های نقص ایمنی هستند، توانایی انتقال ویروس کرونا به دیگران پس از 20 روز را ندارند. با این حال، یافته های جدید در تضاد با این ادعاست.

20 آذر 1399

کجا تست کرونای 69 هزار تومانی می گیرند؟

سعید انوری، رئیس گروه پاراکلینیک دفتر خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت درباره سهم سازمان های بیمه گر در پرداخت هزینه تست کرونا، گفت: در صورتی که بیمار از سوی مراکز 16 ساعته برای انجام تست به آزمایشگاه معرفی شود، با پرداخت هزینه 69 هزارتومان می تواند تست...

19 آذر 1399
تعداد: (221)