تاکید عادل عبدالمهدی بر تشکیل دولت جدید با اختیارات کامل

به گزارش مجله جام جهان، نخست وزیر مستعفی عراق در ملاقات با سفرای کشورهای اروپایی بار دیگر بر خواسته خود مبنی بر تشکیل دولت جدیدی با اختیارات کامل تاکید نمود.

تاکید عادل عبدالمهدی بر تشکیل دولت جدید با اختیارات کامل

به گزارش مجله جام جهان، به نقل از روزنامه رأی الیوم، عادل عبدالمهدی، نخست وزیر مستعفی عراق در ملاقات با سفرای اتحادیه اروپا در بغداد گفت: ما به روابط شراکت و همکاری با اتحادیه اروپا افتخار می کنیم. عراق به اصول حقوق بشر از جمله حمایت از حق تظاهرات مسالمت آمیز و حق زندگی و کار و تحصیل پایبند است.

عبدالمهدی تأکید کرد: دولت در گزارش خود اشتباهاتی را که در جریان تظاهرات اتفاق افتاده و استفاده مفرط از زور علیه تظاهرنمایندگان را ذکر کرد و تحقیقات و تدابیر قضایی درباره این موضوع درحال انجام است. دولت تصمیم قاطعی را درباره منحصر کردن سلاح به دست دولت اتخاذ کرد.

عبدالمهدی گفت: آنچه مایه تأسف ماست اقدامات خرابکارانه و به آتش کشیدن نهادهای دولتی و مراکز پلیس، مکان های مذهبی و کنسولگری ها و منازل شهروندان است. وظیفه نیروهای امنیتی این است که جان شهروندان و امنیت و ثبات در سرتاسر کشور را حفظ نمایند.

وی تأکید کرد: عراق نقش بزرگی در مبارزه با تروریسم داشت و مردم بهای جنگ علیه داعش را در اوضاع مالی، اجتماعی و امنیتی خود می پردازند.

عبدالمهدی گفت: بار دیگر از مجلس و گروه های سیاسی می خواهم دولت جدیدی با اختیارات کامل تشکیل دهند. من تمایلی ندارم که مدت فعالیت دولت موقت طولانی گردد.

سفرای اتحادیه اروپا نیز تأکید کردند که از عراق به عنوان یک کشور دموکراتیک که الگوی مهمی در خاورمیانه است حمایت می نمایند و این اتحادیه عراق را شریک خود می داند.

آن ها از حمله خرابکاران و اغتشاش طلبان به تظاهرنمایندگان عراقی ابراز نگرانی و بر اهمیت حفاظت از معترضان و نیروهای امنیتی تأکید کردند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: shahjahanfaroj.ir شناسه مطلب: 173

به "تاکید عادل عبدالمهدی بر تشکیل دولت جدید با اختیارات کامل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاکید عادل عبدالمهدی بر تشکیل دولت جدید با اختیارات کامل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید