اخبار سیاسی

صدور کیفرخواست برای 5 نفر از متهمان به عنوان جرم سیاسی

دادستان تهران گفت: برای 5 نفر از متهمان به عنوان جرم سیاسی کیفرخواست صادر و به دادگاه کیفری ارسال شده است.

9 آبان 1399

بهاروند: برجام و بازرسی ها تا زمانی ادامه می یابد که جامعه بین الملل مقابل یکجانبه گرایی آمریکا بایستد

معاون حقوقی و بین المللی وزارت امور خارجه ایران گفت که برجام و بازرسی های برجامی تا زمانی که جامعه بین الملل مقابل یکجانبه گرایی آمریکا بایستد، باقی می ماند.

8 آبان 1399

دور زدن رای دیوان عدالت اداری در کنکور دکتری دانشگاه های دولتی؟

نحوه پذیرش دانشجو در دانشگاه های کشور همواره محل بحث بوده و هست، از یک طرف مصوبه ای برای چگونگی سنجش و پذیرش دانشجو وجود دارد و از سوی دیگر دانشگاه ها تاکید زیادی دارند تا دست شان در این زمینه باز باشد و بتوانند به شیوه خود دانشجوی موردنظرشان را پذیرش...

6 آبان 1399

توصیه حناچی به دولت های محلی ، از بحران کرونا برای تغییر ساختار مدیریتی استفاده کنیم

شهردار تهران تاکید نمود: دولت های محلی را تشویق می کنم تا از بحران اخیر به عنوان بستری برای ایجاد تغییرات عمیق در ساختار تصمیم گیری و مدیریتی خود برای برطرف مسائل قدیمی و نوظهور استفاده نمایند.

4 آبان 1399

اختصاصی، مهره مرموز دولت انگلیس برای پروژه نفوذ در ایران

دولت انگلیس در نظر دارد یک فرد دورگه انگلیسی ایرانی را که سابقه فعالیت امنیتی دارد، به عنوان رایزن بازرگانی در ایران معرفی کند.

27 مهر 1399

خبرنگاران فرماندار: فضای ایمن برای تحصیل دانش آموزان ملایری مهیا است

همدان- خبرنگاران- معاون استاندار همدان و فرماندار ویژه ملایر گفت: همزمان با بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی جدید، فضای امن و ایمنی برای تحصیل 50 هزار دانش آموزان این شهرستان در سه منطقه آموزشی ملایر، جوکار و سامن مهیا شده است و والدین نگرانی در این زمینه...

27 مهر 1399

تأمین مواد اولیه فراوری باید در اولویت باشد

استاندار خوزستان با اشاره به ضرورت تأمین مواد اولیه صنایع کوچک و پایین دست از سوی صنایع مادر و عظیم گفت: اجازه نمی دهیم شرکت های تولیدی خوزستان به دلیل نبود مواد موردنیاز برای تداوم فعالیت تولیدی زمین گیر شوند.

24 مهر 1399

امسال چه کسانی باید واکسن آنفلوآنزا تزریق کنند؟

دبیر انجمن داروسازان تهران با تاکید بر اینکه فقط افراد پرریسک و مبتلایان به بیماری های زمینه ای نیازمند تزریق واکسن آنفلوآنزا هستند، گفت: افراد پرریسک باید به نحو ویژه ای غربالگری شوند و واکسن آنفلوآنزا را دریافت کنند.

23 مهر 1399

خبرنگاران حاجی میرزایی: امام حسین (ع) تجلی همه خوبی هاست

تهران- خبرنگاران- وزیر آموزش و پرورش گفت: امام حسین(ع) تجلی همه خوبی ها و نمایشگاه تمام زیبایی هاست.

21 مهر 1399

مذاکرات بین الافغانی هفته آینده شروع خواهد شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از آوا، عبدالله عبدالله رئیس شورای عالی مصالحه ملی افغانستان در سخنرانی خود در کابل اعلام نمود که گفتگوهای بین الافغانی هفته آینده شروع می گردد.

20 مهر 1399

واکنش پلوسی به افشای فایل صوتی خواهر ترامپ

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا، انتقاد خواهر رئیس جمهور این کشور درباره برادرش را دلخراش توصیف کرد.

18 مهر 1399

ان پی آر: دولت افغانستان با تاخیر در مذاکرات صلح منتظر نتایج انتخابات آمریکا است

مدیر شبکه تحلیلگران افغانستان اظهارداشت که دولت کابل برای تاخیر در مذاکرات صلح کوشش می نماید و منتظر نتایخ انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در ماه نوامبر است.

16 مهر 1399

اعمال معافیت مالیاتی برای 2 هزار و 300 شرکت

خبرنگاران : رئیس مرکز شرکت ها و مؤسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از برخورداری 2 هزار و 300 شرکت دانش بنیان از معافیت های اقتصادیاتی در انتها سال اقتصادی 97 اطلاع داد.

15 مهر 1399

پیشنهاد مون جائه این برای گفت وگو با ژاپن

رئیس جمهوری کره جنوبی همزمان با پاسداشت هفتاد و پنجمین سالگرد آزادی این کشور از حکومت استعماری ژاپن در سرانجام جنگ دوم جهانی پیشنهاد مصاحبه با توکیو را با هدف حل تنش های بین دو کشور که میراث دوران جنگ است، عنوان نمود.

14 مهر 1399

تشدید جنگ سرد میان چین و آمریکا

ریچارد هاس* رئیس اندیشکده شورای روابط خارجی آمریکا در مقاله ای برای پایگاه خبری پراجکت سیندیکیت، نسبت به اوج گیری تنش ها میان چین و آمریکا و احتمال وقوع یک جنگ سرد فراگیر میان دو کشور، هشدار داده است.

13 مهر 1399

روسیه از ورود تروریست ها از سوریه به قره باغ اطلاع داد

خبرنگاران: سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه گفت که مسکو اطلاعات موثق در اختیار دارد که شماری جنگجو از سوریه به قره باغ انتقال یافته اند و این اطلاعات از رسانه ها گرفته نشده است.

13 مهر 1399

سوالات بدون جواب جهان درباره واکسن کرونا ، فریب تبلیغات را نخورید

رییس سازمان غذا و دارو درباره بعضی تبلیغات در فضای مجازی در زمینه واکسن کرونا هشدار داد و گفت: خواهشم این است که واقعا مردم به تبلیغات در فضای مجازی توجه نکنند. این تبلیغات قصد خیری ندارند. درباره فراوری و میزان اثربخشی واکسن در جهان، از سوی مراجع رسمی...

11 مهر 1399

خبرنگاران تاکید ایران و عراق بر هدف گذاری تجارت 20 میلیارد دلاری

بغداد- خبرنگاران- ایرج مسجدی سفیر جمهوری اسلامی ایران و احمد حسین عبید وزیر بازرگانی عراق چهارشنبه در نشستی بر هدف گذاری تجارت 20 میلیارد دلاری میان دو کشور تاکید کردند.

9 مهر 1399

شش تن از معاونان رئیس جمهوری کره جنوبی استعفا کردند

دفتر ریاست جمهوری کره جنوبی خاطرنشان کرد، شش تن از معاونان رئیس جمهوری این کشور استعفای خود را تقدیم کرده اند.

8 مهر 1399

اقتصاد هند چگونه 24 درصد کوچک شد؟

آمارهای رسمی منتشر شده از سوی دفتر ملی آمار هند حکایت از این دارد که این کشور که در دهه گذشته بیشترین رشد مالی را در بین اقتصادهای عظیم دنیا به خود اختصاص داده بود، در سه ماهه دوم امسال میلادی شدیدترین افت کاهش فراوری ناخالص داخلی را در مقایسه با سایر...

3 مهر 1399
تعداد: (198)