ترامپ فرمانداران آمریکا را به اقدام قاطع علیه معترضان فراخواند

به گزارش مجله جام جهان به نقل از اسپوتنیک، با گذشت یک هفته از افزایش مقاومت معترضان و مخالفان نژادپرستی در برابر یگانهای پلیس و گارد ملی آمریکا، دونالد ترامپ ضمن ابراز خشم از عملکرد ضعیف فرمانداران ایالات آمریکا از آنان مصرانه خواست تا بر ناآرامی ها در مناطق تحت اداره خود فائق شوند.

ترامپ فرمانداران آمریکا را به اقدام قاطع علیه معترضان فراخواند

ترامپ صبح روز دوشنبه در یک کنفرانس تلفنی با شرکت فرمانداران ایالات آمریکا در مورد اکراه این مقامات از فراخواندن نیروهای گارد ملی جهت مقابله با معترضان گفت: شما دارید از خودتان یک احمق می سازید. وی همچنین مدعی شد که ایالت مینه سوتا- کانون اعتراضات اخیر- به مایه خنده جهانیان تبدیل شده است.

ترامپ در ادامه گفته های خود خطاب به فرمانداران گفت: شما باید [بر اوضاع] مسلط شوید، اگر مسلط نشوید، وقت خود را تلف نموده اید. آنها [معترضان] بر سر شما می ریزند و شما همچون گروهی احمق به نظر خواهید رسید. شما باید [بر معترضان] فائق شوید.

لازم به ذکر است که ظرف یک هفته اخیر، دهها شهر عظیم و کوچک در سرتاسر آمریکا شاهد اعتراضات مردمی و گسترده علیه خشونت پلیس و قتل فجیع یک شهروند سیاهپوست 46 ساله به نام جورج فلوید در شهر مینیاپولیس ایالت مینه سوتا است و عمق و گستره این اعتراضات تا حدی پیش رفته که در بسیاری از کلانشهرهای این کشور از جمله نیویورک و لس آنجلس مقررات منع آمد و شد وضع شده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 12 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: shahjahanfaroj.ir شناسه مطلب: 580

به "ترامپ فرمانداران آمریکا را به اقدام قاطع علیه معترضان فراخواند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ فرمانداران آمریکا را به اقدام قاطع علیه معترضان فراخواند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید