تکلیف خودمان را با رمزارزها در کشور مشخص کنیم

به گزارش مجله جام جهان، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با تأکید بر ضرورت مدیریت رمزارزها در کشور گفت: یا باید مسئله رمزارزها را کتمان و کنار بگذاریم و یا باید آن را مدیریت و در اختیار حاکمیت قرار دهیم.

تکلیف خودمان را با رمزارزها در کشور مشخص کنیم

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران ، محمدرضا پورابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از شکل گیری پدیده ای به نام رمزارزها در فضای منطقه ای و جهانی گفت و بیان نمود: چه بخواهیم و چه نخواهیم این اتفاق رخ داده است. رمزارزها بستری برای ورود سرمایه گذارها و همچنین استفاده از ظرفیت آن ها برای فعالیت در حوزه اقتصادی محسوب می شوند.

وی با تصریح بر اینکه فارغ از اینکه بازار سرمایه کشور چه شرایطی دارد باید نسبت به رمزارزها توجه ویژه داشته باشیم، اظهار کرد: شرایط نامناسب فعلی بورس سبب شده است برخی از افراد جامعه به سمت رمزارزها حرکت کنند.

در حالی که سرمایه گذاری در رمز ارزها بسیار پرریسک است رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با تأکید بر ضرورت مدیریت رمزارزها در کشور، بیان نمود: از دوره گذشته مجلس و در کمیسیون اقتصادی به موضوع ارزهای دیجیتال ورود کردیم و اعتقاد داشتیم مجموعه ای از دستگاه ها در این حوزه باید تصمیم گیری و شفاف سازی کنند. در حقیقت یا باید مسئله رمزارزها را کتمان و کنار بگذاریم و یا باید آن را مدیریت و در اختیار حاکمیت قرار دهیم.

وی با تصریح بر اینکه باید از ظرفیت رمزارزها استفاده شود، مطرح کرد: یکی از ظرفیت های رمزارزها استفاده از آن ها در مواجهه با تحریم است و در کنار آن می توان از آن در فضای اقتصادی داخلی و بین الملل استفاده کرد. از این منظر کمیسیون اقتصادی به این حوزه ورود کرده است و جلسات متعددی با بانک مرکزی، وزارت اقتصاد و وزارت صمت و همچنین وزارت نیرو به دلیل برق مصرفی، برگزار کردیم.

->

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 4 فروردین 1400 بروزرسانی: 4 فروردین 1400 گردآورنده: shahjahanfaroj.ir شناسه مطلب: 1052

به "تکلیف خودمان را با رمزارزها در کشور مشخص کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تکلیف خودمان را با رمزارزها در کشور مشخص کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید