جای بیرانوند و دروازه بان فرانسوی آنتورپ عوض شد!

به گزارش مجله جام جهان، به گزارش خبرنگاران، ماجرای دروازه تیم فوتبال آنتورپ در این فصل در نوع خودش عجیب و غریب است. حضور علیرضا بیرانوند دروازه بان تیم ملی ایران در آنتورپ باعث شد تا توجهات به خط دروازه آنتورپ بیشتر گردد و در نهایت چند ماه پرحاشیه را در پی داشت.

جای بیرانوند و دروازه بان فرانسوی آنتورپ عوض شد!

تاخیر بیرانوند در سفر به بلژیک

شاید ریشه تمام ماجراهای دروازه آنتورپ به دیر اضافه شدن بیرانوند برگردد. بیرانوند چند ماه پیش از سرانجام لیگ نوزدهم، با تیم آنتورپ قرارداد امضا کرد اما در سفر به بلژیک و اضافه شدن به تمرینات آنتورپ تعلل کرد. این مشکل به دلیل شیوع ویروس کرونا و بسته بودن مرزها شدت گرفت و باعث شد تا آنتورپ ژان بوتز دروازه بان فرانسوی را جذب کند.

نیمکت نشینی چند ماهه بیرانوند

سفر دیرهنگام بیرانوند به آنتورپ بزرگترین ضربه را به این دروازه بان ایرانی زد. بیرانوند در شرایطی که فکر می کرد دروازه بان اول آنتورپ خواهد بود، به بلژیک رفت اما هفته ها از آغاز تمرین آنتورپ گذشته بود. ایوان لکو سرمربی وقت آنتورپ انتخاب خودش را نموده بود. از نظر او، بوتز با وجود اینکه از نظر تجربه در سطح پایین تری نسبت به بیرانوند قرار داشت، دروازه بان اول بود و همین موضوع نیمکت نشینی چند ماهه دروازه بان تیم ملی ایران را در پی داشت.

بیرانوند قربانی اختلاف سرمربی آنتورپ با مدیران باشگاه

نخستین بازی بیرانوند در تیم آنتورپ، در ملاقات این تیم با تاتنهام در لیگ اروپا رقم خورد. آن مسابقه با باخت آنتورپ به سرانجام رسید اما بیرانوند عملکرد بدی نداشت. ایوان لکو بعد از آن مسابقه، بیرانوند را در لیگ بلژیک مقابل کلاب بروژ هم بازی داد که آن مسابقه هم برای بیرانوند گران تمام شد. آنتورپ باخت و سرمربی این تیم از بازی دادن به بیرانوند اظهار پشیمانی کرد. برخی از رسانه های بلژیک در آن مقطع زمانی خبر دادند لکو با مدیران باشگاه آنتورپ برای بازی دادن به بیرانوند به اختلاف خورده است چرا که این سرمربی کُروات علاقه ای به استفاده از دروازه بان ایرانی نداشته است.

دو اتفاق ویژه برای بیرانوند

آنتورپ با حضور ایوان لکو شرایط خوبی در جدول لیگ بلژیک داشت اما در میانه لیگ، پیشنهاد باشگاه شانگهای چین به لکو رسید و این مربی آنتورپ را ترک کرد. این نخستین اتفاقی بود که بیرانوند را به بیشتر بازی کردن دلگرم کرد. بعد از آن و در میانه های دی ماه بود که ژان بوتز هم در تمرین آنتورپ دچار آسیب دیدگی شد. همه چیز برای بازی کردن بیرانوند فراهم شده بود و او فرصت خوبی برای نشان دادن توانایی هایش داشت اما...

دروازه بان ایران انتظارات را برآورده کرد؟

بیرانوند بعد از مصدومیت بوتز، بدون رقیب شد. هرچند باشگاه آنتورپ در ادامه اقدام به جذب دی ولف دروازه بان تیم یوپن به صورت قرض کردند، اما بیرانوند دروازه بان اول فرانک فرکوترن سرمربی جدید آنتورپ بود. وی در مسابقات ژوپیر لیگ بلژیک از دروازه آنتورپ محافظت کرد اما عملکردش افت و خیز داشت و همیشه انتقاد رسانه های بلژیک را بعد از باخت و گل خوردن هایش در پی داشت. بدترین اتفاق هفته گذشته در بازی با گلاسکو رنجرز در لیگ قهرمانان اروپا رخ داد که بیرانوند در خروج خود نتوانست توپ را کامل مهار کند و با اشتباه او، آنتورپ گل خورد.

مصدومیت بیرانوند و تشدید آسیب دیدگی

در بازی با رنجرز، بیرانوند دچار آسیب دیدگی شد. او بعد از سرانجام بازی آزمایش MRI داد و اعتراف کرد که این مصدومیت ناشی از یک درد کهنه است. بیرانوند چند روز استراحت کرد و مجدداً شب گذشته در ملاقات آنتورپ مقابل سنت ترویدن در لیگ بلژیک درون دروازه نهاده شد. با این حال او در دقیقه 35 به دلیل تشدید آسیب دیدگی، تعویض شد و احتمالاً چند هفته از میادین دور باشد.

آمار بیرانوند در آنتورپ

بیرانوند در این فصل در مجموع 12 بازی برای آنتورپ انجام داده است (2 بازی در لیگ اروپا و 10 بازی در لیگ بلژیک). او از مجموع 1012 دقیقه بازی، 15 گل دریافت نموده است که چهار گل در لیگ اروپا بوده.

جای بیرانوند و بوتز عوض شد

مصدومیت بیرانوند خبر بسیار بدی برای طرفداران آنتورپ است و این تیم احتمالاً باید با دروازه بان سوم خود یعنی دی ولف به مصاف گلاسکو رنجرز برود اما روزنامه HLN بلژیک خبر امیدوارکننده ای را منتشر نموده است. این روزنامه خاطرنشان کرد ژان بوتز دوران مصدومیت را پشت سر گذاشت و در تمرینات آنتورپ حاضر خواهد شد. به نوشته این روزنامه، احتمالاً بیرانوند به مدت طولانی تری قادر به بازی نباشد و در صورت فراهم بودن شرایط، بوتز روز دوشنبه هفته بعد در لیگ بلژیک درون دروازه قرار می گیرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 9 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 9 اردیبهشت 1400 گردآورنده: shahjahanfaroj.ir شناسه مطلب: 1121

به "جای بیرانوند و دروازه بان فرانسوی آنتورپ عوض شد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جای بیرانوند و دروازه بان فرانسوی آنتورپ عوض شد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید