حضور رایزن های گردشگری در سفارتخانه های ایران یک ضرورت است

به گزارش مجله جام جهان، محمد سویدانلویی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی بر لزوم حضور رایزن های گردشگری در سفارتخانه های جمهوری اسلامی ایران در سایر کشورها تاکید نمود.

حضور رایزن های گردشگری در سفارتخانه های ایران یک ضرورت است

برای سفر با تور پوکت همراه ما باشید. هیچ جا بهتر از سواحل زیبای تایلند نمیتواند خستگی را از تن شما بدر کند و تجربه آرامش را به شما بدهد.

سویدانلویی در نشست با رایزنان ایران در سفارتخانه های ایران اظهار کرد:

با نگاهی کوتاه بر شرایط کنونی گردشگری دنیا و شرایط حاکم بر این صنعت به خوبی شاهدیم که دیگر کشورها به تمرکز بر توسعه مالی در حوزه گردشگری پرداخته اند.

وی با اشاره به کوشش های اجرا شده توسط سایر کشورهای توسعه یافته و فراهم کردن خدمات گردشگری بر اساس علایق و سلایق گردشگران نصریح کرد:

به طور قطع ایجاد فضای رقابتی با این کشورها به منظور صادرات نامرئی و شکوفایی صنعت حضور رایزن های گردشگری در سفارتخانه های جمهوری اسلامی امری ضروری است.

در این جلسه رایزن های بازرگانی از کشورهای افعانستان، هند، پاکستان، چین، امارات، تایلند، عمان، پاکستان و عراق حضور داشتند و رایزن های کشورهای تایلند، هند، عمان، چین و پاکستان قابلیت های گردشگری استان خراسان شمالی را مناسب توسعه دانستند.

سویدانلوئی گفت:

در شرایط کنونی وظیفه رایزن های بازرگانی در این حوزه دوچندان می گردد و رایزنان بازرگانی در مواجهه مستقیم با گردشگران و درک علایق و نیازهای آنان می توانند در جهت کاستی های این صنعت پول ساز و اشتغال آفرین گام های بلندی بردارند.

وی در بخش دیگری از مطالب خود گفت:

با توجه به درآمد هزار میلیارد دلاری این صنعت در سال 2012، متأسفانه سهم ایران از این سود ناچیز بوده که باید در این حوزه کوشش مضاعفی انجام گردد.

منبع: دنیای اقتصاد

منبع: کجارو
انتشار: 25 بهمن 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: shahjahanfaroj.ir شناسه مطلب: 233

به "حضور رایزن های گردشگری در سفارتخانه های ایران یک ضرورت است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حضور رایزن های گردشگری در سفارتخانه های ایران یک ضرورت است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید