عراق، حکیم: انتخابات باید در زمان مقرر برگزار شود

به گزارش مجله جام جهان، رهبر جریان حکمت ملی عراق بر ضرورت برگزاری انتخابات در زمان مقرر و نقش آفرینی آگاهانه و گسترده عراقی ها تاکید کرد.

عراق، حکیم: انتخابات باید در زمان مقرر برگزار شود

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از دفتر اطلاع رسانی جریان حکمت ملی، سید عمار حکیم، رهبر جریان حکمت ملی و ائتلاف عراقیون در سفر به استان بصره ضمن اشاره بر لزوم رفع آلودگی های نفتی و مبارزه با بیابان زایی و توسعه امکانات پزشکی گفت: بصره نیازمند پروژه هایی بزرگ نظیر بندر فاو، پالایشگاه بصره، کارخانه پتروشیمی، آهن و فولاد و تولید خرما است، چرا که این پروژه ها می تواند بصره را به جایگاه طبیعی خود بازگرداند و فرصت های شغلی بسیاری برای اهالی این استان فراهم کند.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در صفحه اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

حکیم با اعلام حمایت از اصلاح قانون اساسی و انتخاب مستقیم استاندار توسط مردم، خواستار دورسازی بصره از منازعات سیاسی شد و اضافه کرد: آرامش و ثبات بصره منجر به وجود آمدن دیدگاه مثبت کشورهای جهان و به دنبال آن، افزایش سرمایه گذاری و امکانات اقتصادی می شود.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

رهبر ائتلاف عراقیون شرح داد: ما تعویق انتخابات به دلایل فنی و لجستیک را درک می کنیم و بر پایبندی به موعد جدید بدون هیچگونه تعویقی دیگر و برگزاری انتخابات با نظارت بین المللی بدون مداخله در جزئیات یا خدشه وارد کردن به حاکمیت عراق، تاکید می کنیم.

وی با بیان اینکه انتخابات در شرایط حساس داخلی، منطقه ای و بین المللی برگزار می شود و ما باید پیام های اطمینان بخشی به جامعه جهانی مخابره کنیم، تاکید کرد که معادله آینده باید برخوردار از اعتدال، میانه روی و داشتن روابط گسترده با همگان باشد.

حکیم با تاکید بر برگزاری انتخابات در زمان مقرر و هشدار درباره سلاح بی ضابطه گفت: انتخابات نیازمند امنیت انتخاباتی است و این امر به معنای آزادی رای دهنده در گزینش نامزد و گفتمانی است که بدان باور دارد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 3 اسفند 1399 بروزرسانی: 3 اسفند 1399 گردآورنده: shahjahanfaroj.ir شناسه مطلب: 989

به "عراق، حکیم: انتخابات باید در زمان مقرر برگزار شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عراق، حکیم: انتخابات باید در زمان مقرر برگزار شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید