فشارخون بالا روی کدام عدد خیلی خطرناک است؟

به گزارش مجله جام جهان، یک فوق تخصص بیماری های کلیه و فشارخون، نسبت عوارض خطرناک فشارخون بالا هشدار داد.

فشارخون بالا روی کدام عدد خیلی خطرناک است؟

به گزارش مهر، امیرحسین میلادی پور، با بیان اینکه فشار خون 18 یا بالاتر از آن بسیار خطرناک است، گفت: فشار خون چنانچه از عدد 18 بالاتر برود، باید اقدامات اورژانسی انجام گردد، در این شرایط ممکن است بیمار از سردرد و درد قفسه سینه شکایت کند.

وی، سردرد شدید همراه با گیجی و تاری دید، حالت تهوع و استفراغ، تشویش و نگرانی شدید، نفس تنگی، صرع و تشنج را از نشانه های افزایش بیش از حد فشارخون مطرح نمود و اضافه نمود: این علامت ها می تواند زندگی فرد را به شدت تهدید کند.

میلادی پور ادامه داد: در شرایطی که مطمئن شدید فشار خون بالا است ابتدا بیمار را به حالت نشسته یا نیمه نشسته قرار دهید، فعالیت های او را به طور کامل متوقف نموده و برای چند دقیقه یا تا زمان از بین رفتن احساس گیجی یا سر درد از او بخواهید نفس عمیق بکشید.

وی با بیان این موضوع که فشار خون می تواند در نتیجه استرس یا تشویش نیز افزایش پیدا کند، گفت: در صورتی که این شرایط دلیل افزایش فشار خون باشد، بهتر است دراز کشیده یا نشسته و از نفس کشیدن آرام، عمیق و همراه با آرامش برای بهبود شرایط خود بهره ببرید و انجام این کار را تا زمانی ادامه دهید که با بهبود علامت های بیماری روبرو شوید.

میلادی پور اضافه نمود: اگر فشارخون فرد در پی استرس 14 تا 15 باشد نیازی به اقدامات اورژانسی نیست، ولی اگر فشار خون 18 تا 20 باشد بسیار خطرناک بوده و باید اقدامات اورژانسی انجام گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 8 دی 1401 بروزرسانی: 8 دی 1401 گردآورنده: shahjahanfaroj.ir شناسه مطلب: 1727

به "فشارخون بالا روی کدام عدد خیلی خطرناک است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فشارخون بالا روی کدام عدد خیلی خطرناک است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید