فیفا به طور رسمی جام جهانی Rocket League را برگزار خواهد نمود

به گزارش مجله جام جهان، اگر شما از دنیای ورزش های دیجیتال (eSport) خبر داشته باشید قطعاً با بازی راکت لیگ (Rocket League) آشنای هستید. عنوانی که هواداران بسیار زیادی در این مدت بدست آورد و تبدیل به یکی از پرطرفدارترین عناوین تاریخ شد. یکی از نکات دیگری که باعث موفقیت راکت لیگ شد، رایگان شدن آن بود که باعث شد هواداران آن از قبل هم بیشتر گردد.

فیفا به طور رسمی جام جهانی Rocket League را برگزار خواهد نمود

در بازی راکت لیگ شما با استفاده از ماشین فوتبال بازی می کنید. شرکت سازنده روی مکانیک های این بازی به شدت کار نموده که تجربه روان و کاملی را به کاربر ارائه دهد. به همین علت است که در این بازی شما یک تجربه هیجان انگیز و بسیار جالبی را خواهید داشت. از طرفی شما اگر این بازی را با دوستان تجربه بکنید سطح لذت آن به شدت بالا می رود.

حال اگر توجه داشته باشید گفتیم که بازی راکت لیگ در خصوص فوتبال است. وقتی هم بحث به فوتبال می رسد، نام فیفا (FIFA) می درخشد. حال این کمپانی بزرگ اعلام نموده که قرار است با راکت لیگ همکاری نموده تا این بازی را به بخش FIFAe که مربوط به بخش ورزش های دیجیتال فیفا است اضافه نموده و برای آن یک جام جهانی ترتیب ببیند. در این جام جهانی 16 کشور حضور خواهند داشت و با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت.

فیفا در مصاحبه اخیر گفته که این حرکت یک قدم بزرگ رو به جلو برای تمامی زیست بوم فوتبال بوده و برای رشد و ارتقاء سطح این تفریح ضروری است. نکته اینجاست که شاید از لحاظ ظاهری راکت لیگ شباهتی به فوتبال نداشته باشد ولی اگر شما به آن دقت کنید متوجه خواهید شد که بیش از چیزی که به نظر می رسد این بازی شباهت به فوتبال دارد. این دقیقاً برخلاف چیزی است که در سال 2015 اعلام شد و بعضی از افراد گفتند که راکت لیگ یک بازی فوتبالی نیست.

تیم هایی که از کشورهای مختلف انتخاب می شوند، دارای 3 بازیکن اصلی و 1 بازیکن ذخیره خواهند بود. همینطور اینکه این تیم ها باید پوشش مخصوص خود را داشته و در بازی شرکت نمایند. 16 کشوری که انتخاب می شوند بر اساس تعداد افرادی است که در رویدادهای اصلی قبلی راکت لیگ بیشترین شرکت را داشته اند. برای مثال اگر کشوری در رویداد قبلی راکت لیگ نزدیک به 1 میلیون کاربر داشته، در این جام جهانی هم شرکت خواهد نمود.

اینکه چه افرادی برای تیم یک کشور انتخاب می شوند به طور کامل به خود کشور بستگی دارد. به این شکل که مسابقات مختلفی در هر کشور برگزار شده و تیم برنده وارد مسابقات جهانی می گردد. این تیم ها نشان دهنده کشور خود در این رویداد هستند و در نتیجه باید برترین عملکرد خود را در بازی راکت لیگ داشته باشند.

فیفا اعلام نموده که به زودی اطلاعات بیشتری از این رویداد منتشر خواهد نمود و چگونگی انتخاب تیم ها و موارد دیگر به صورت رسمی اعلام خواهد شد. این اولین رویداد جهانی راکت لیگ نیست ولی نکته اینجاست که اولین رویدادی است که به وسیله یک کمپانی بزرگ و رسمی پشتیبانی می گردد. فیفا با وجود مشکلاتی که دارد همچنان بزرگترین و مهم ترین کمپانی دنیای فوتبال است و جام جهانی اصلی هم بر عهده این کمپانی است. در نتیجه منطقی است که همکاری این کمپانی با راکت لیگ اهمیت زیادی برای هر دو شرکت داشته و باعث پیشرفت این بازی و ارتقاء آن به یک سطح تازه می گردد.

منبع: PCgamer

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 10 تیر 1403 بروزرسانی: 10 تیر 1403 گردآورنده: shahjahanfaroj.ir شناسه مطلب: 1856

به "فیفا به طور رسمی جام جهانی Rocket League را برگزار خواهد نمود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فیفا به طور رسمی جام جهانی Rocket League را برگزار خواهد نمود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید