لیگ ملت های اروپا، ایتالیا و بلژیک هم به مرحله نیمه نهایی صعود کردند، سقوط بوسنی، ایسلند و ترکیه

به گزارش مجله جام جهان، پرونده مرحله گروهی دومین دوره از رقابت های لیگ ملت های اروپا با پیروزی تیم های ملی ایتالیا و بلژیک و صعود آنها به مرحله نیمه نهایی این رقابت ها بسته شد.

لیگ ملت های اروپا، ایتالیا و بلژیک هم به مرحله نیمه نهایی صعود کردند، سقوط بوسنی، ایسلند و ترکیه

با ما همراه باشید و با تور ارزان ایتالیا از به بهترین کشور اروپا سفر کنیم و در شهرهای ونیز، فلورانس و رم بگردیم و بناهای تاریخی این کشور تاریخی را از نزدیک ببینیم.

به گزارش خبرنگاران، در آخرین شب از هفته ششم مرحله گروهی لیگ ملت های اروپا، چهارشنبه شب چندین ملاقات در لیگ های مختلف برگزار گردید که در مهمترین آنها تیم ملی ایتالیا در گروه یک از لیگ A پیروز شد میزبان خود بوسنی و هرزگوین را با نتیجه 2 بر صفر شکست دهد و با حفظ صندلی خود به عنوان صدرنشین جدول این گروه برای اولین بار به مرحله نیمه نهایی رقابت های لیگ ملت های اروپا صعود کند. گل نخست این بازی را آندره آ بلوتی در دقیقه 22 و دومین گل را دومنیکو براردی در دقیقه 68 برای آتزوری به ثمر رساندند تا این تیم با 12 امتیاز صدرنشین گردد.

در دیگر بازی این گروه تیم ملی هلند در خانه لهستان با نتیجه 2 بر یک به رجحان رسید. دروازه هلندی ها در دقیقه 5 این بازی توسط کامیل یوویاک باز شد، اما در ادامه ممفیس دپای در دقیقه 77 از روی نقطه پنالتی و جورجینیو واینالدوم در دقیقه 84 برای هلند گلزنی کردند. هلند با وجود این پیروزی و 11 امتیازی شدن، بعد از ایتالیا در رده دوم جدول ایستاد و از صعود باز ماند. در جدول این گروه لهستان با هفت امتیاز سوم شد و بوسنی قعرنشین با دو امتیاز به لیگ B سقوط کرد.

در گروه دوم لیگ A نیز دو بازی برگزار گردید که در مهمترین آنها تیم ملی بلژیک میهمان و اصلی ترین رقیب خود تیم ملی دانمارک را با نتیجه 4 بر 2 شکست داد تا به عنوان سرگروه به مرحله نیمه نهایی صعود کند. یوری تیلمانس در دقیقه 3، روملو لوکاکو دو بار در دقایق 57 و 69 و کوین دی بروینه در دقیقه 87 گل های بلژیک را به ثمر رساندند و یوناس اولدر در دقیقه 17 و تیبو کورتوا در دقیقه 86 (گل به خودی) برای دانمارک گلزنی کردند.

در بازی دیگر این گروه تیم ملی انگلیس در خانه با نتیجه 4 بر صفر ایسلند 10 نفره را شکست داد. دکلان رایس در دقیقه 20، میسون ماونت در دقیقه 24 و فیل فودن در دقایق 80 و 84 گل های سه شیر را به ثمر رساندند.

با نتایج این دو بازی، تیم ملی بلژیک با 15 امتیاز، دانمارک با 10 امتیاز، انگلیس هم با 10 امتیاز و به دلیل کسب نتایج ضعیف تر نسبت به دانمارک در بازی رودررو و ایسلند بدون امتیاز به ترتیب در رده های اول تا چهارم نهاده شدند تا بلژیک راهی مرحله نیمه نهایی گردد و ایسلند به لیگ B سقوط کند.

نتایج سایر بازی ها در لیگ های دیگر به توضیح زیر است:

لیگ B

گروه یک

اتریش یک - نروژ یک

ایرلندشمالی یک - رومانی یک

اتریش با 13 امتیاز به عنوان تیم اول به لیگ A صعود کرد. نروژ با 10 امتیاز و به دلیل کسب نتایج ضعیف تر در مصاف رودررو با اتریش در رده دوم جدول نهاده شد. رومانی با پنج امتیاز سوم شد و ایرلندشمالی با دو امتیاز قعرنشین ماند و به لیگ C سقوط کرد. در این گروه تیم های نروژ و رومانی پنج بازی انجام داده اند.

گروه دو

جمهوری چک 2 - اسلواکی صفر

رژیم اشغالگر قدس یک - اسکاتلند صفر

در جدول این گروه جمهوری چک با 12 امتیاز صدرنشین شد و به لیگ A صعود کرد. اسکاتلند با 10 امتیاز دوم شد، رژیم اشغالگر قدس با هشت امتیاز در رده سوم ایستاد و اسلواکی با چهار امتیاز به عنوان قعرنشین به لیگ C سقوط کرد.

گروه سه

مجارستان 2 - ترکیه صفر

صربستان 5 - روسیه صفر

در جدول این گروه مجارستان با 11 امتیاز به عنوان تیم اول صعود کرد. روسیه با هشت امتیاز دوم شد، صربستان با شش امتیاز در رده سوم نهاده شد و ترکیه با شش امتیاز و با توجه به کسب نتایج ضعیف تر در مصاف های رودررو با صربستان قعرنشین ماند و به لیگ C سقوط کرد.

گروه چهار

ولز 3 - فنلاند یک

ایرلند صفر - بلغارستان صفر

در جدول این گروه ولز با 16 امتیاز به عنوان تیم اول به لیگ A صعود کرد. فنلاند با 12 امتیاز دوم شد، ایرلند با سه امتیاز در رده سوم نهاده شد و بلغارستان با دو امتیاز به عنوان قعرنشین به لیگ C سقوط کرد.

لیگ C

گروه 2

ارمنستان یک - مقدونیه صفر

گرجستان صفر - استونی صفر

ارمنستان با 11 امتیاز به عنوان تیم اول به لیگ B صعود کرد. مقدونیه با 9 امتیاز دوم شد. گرجستان با هفت امتیاز در رده سوم نهاده شد و استونی با سه امتیاز به عنوان قعرنشین به لیگ D سقوط کرد.

گروه 3

کوزوو یک - مولداوی صفر

یونان صفر - اسلوونی صفر

اسلوونی با 14 امتیاز به عنوان تیم اول به لیگ B صعود کرد. یونان با 12 امتیاز دوم شد. کوزووی پنج امتیازی در رده سوم نهاده شد و مولداوی با یک امتیاز و به عنوان قعرنشین به لیگ D سقوط کرد.

گروه 4

قزاقستان یک - لیتوانی 2

آلبانی 3 - بلاروس 2

آلبانی با 11 امتیاز به عنوان صدرنشین به لیگ B صعود کرد. بلاروس با 10 امتیاز دوم شد. لیتوانی با هشت امتیاز در رده سوم نهاده شد و قزاقستان با چهار امتیاز و به عنوان قعرنشین به لیگ D سقوط کرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 30 آبان 1399 بروزرسانی: 30 آبان 1399 گردآورنده: shahjahanfaroj.ir شناسه مطلب: 806

به "لیگ ملت های اروپا، ایتالیا و بلژیک هم به مرحله نیمه نهایی صعود کردند، سقوط بوسنی، ایسلند و ترکیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لیگ ملت های اروپا، ایتالیا و بلژیک هم به مرحله نیمه نهایی صعود کردند، سقوط بوسنی، ایسلند و ترکیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید