مجوز موزه دریانوردی بندر شرفخانه آذربایجان شرقی اهدا شد

به گزارش مجله جام جهان، مجوز موزه دریانوردی بندر شرفخانه توسط مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی اهدا شد.

مجوز موزه دریانوردی بندر شرفخانه آذربایجان شرقی اهدا شد

بهگزارش میراثآریا به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی، احمد حمزه زاده روز یکشنبه 5 مردادماه 99 در جلسه کارگروه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان شبستر، با اشاره به اهمیت جذب سرمایه گذاران گردشگری بخش خصوصی، گفت: با توجه به تنوع ظرفیت های گردشگری استان، هدایت و جذب سرمایه گذاران بخش خصوصی در راستای سرمایه گذاری در پروژه های مرتبط، سبب رونق این صنعت پویا خواهد شد.

او در ادامه با بیان اینکه شبستر دارای ظرفیت بزرگی در حوزه بوم گردی است، افزود: با توجه به موقعیت ویژه این شهرستان و ظرفیت های متنوع سنتی و روستایی آن توسعه بوم گردی در روستاهای این شهرستان امری ضروری است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی، بناهای تاریخی واجد ارزش و ثبت شده شهرستان شبستر را عاملی مؤثر در راستای توسعه گردشگری منطقه عنوان نمود و گفت: در این راستا با همکاری شهرداری این شهرستان، با تغییر کاربری بناهای تاریخی به فرهنگی و گردشگری می توان گامی مؤثر در حوزه توسعه گردشگری ایجاد کرد.

او در ادامه با اشاره به ابلاغ مستقیم رئیسجمهوری مبنی بر تکلیف تمام دستگاه های دولتی و عمومی برای تأمین اعتبار بازسازی و احیای بناهای تاریخی ثبت شده در اختیار، بر لزوم توجه و اقدام دستگاه های اجرایی شهرستان در تأمین اعتبار لازم برای بازسازی و احیای ابنیه تحت پوشش آن ها تأکید کرد.

حمزه زاده با اشاره به تشکیل انجمن خیّران حوزه میراثفرهنگی شبستر گفت: امیدواریم با انعقاد تفاهم نامه سه جانبه بین انجمن خیّران میراثفرهنگی شبستر، اداره کل میراث فرهنگی و آموزش و پرورش استان، شاهد تبدیل مدرسه تاریخی شبستر به موزه باشیم.

منبع: میراث آریا
انتشار: 29 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: shahjahanfaroj.ir شناسه مطلب: 678

به "مجوز موزه دریانوردی بندر شرفخانه آذربایجان شرقی اهدا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجوز موزه دریانوردی بندر شرفخانه آذربایجان شرقی اهدا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید