نامجومطلق: به بوشهر نرفتیم چون به فکر سلامتی خودمان و تیم مقابل بودیم، تصمیمات امروز در تاریخ ثبت می گردد

به گزارش مجله جام جهان، مربی تیم فوتبال استقلال گفت: ما به فکر سلامتی تیم خود و تیم مقابل بودیم به همین خاطر سفر به بوشهر را کنسل کردیم.

نامجومطلق: به بوشهر نرفتیم چون به فکر سلامتی خودمان و تیم مقابل بودیم، تصمیمات امروز در تاریخ ثبت می گردد

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، مجید نامجومطلق در نشست خبری پیش از ملاقات تیمش مقابل تراکتور تبریز در هفته بیست و چهارم لیگ برتر گفت: معمولا مربیانی که در کنفرانس شرکت می نمایند در خصوص شرایط تیم خودشان و تیم مقابل حرف می زنند، ولی ما بعد از بازی با سایپا تمرینی انجام ندادیم و نمی توانیم در خصوص مسائل فنی صحبت کنیم. به خاطر اینکه ما برای بازی پارس قرار بود به جم برویم و کارت پرواز هم گرفتیم، ولی به ما خبر دادند به جز هشت نفر اولی، تست کرونای پنج نفر دیگر هم مثبت شده است.

وی در ادامه یادآور شد: در آن گروهی که قرار بود به جم برویم، هروویه میلیچ و امیرحسین کارگر تست شان مثبت بود و در تست دوم هم تست شان مثبت بوده است. اگر ما آن تیم را اعزام می کردیم، در فرودگاه و هواپیما و حتی بازی ممکن بود برای سلامتی بازیکنان استقلال و مسافران بوشهر و بازیکنان تیم مقابل خطراتی ایجاد گردد. در اصل ما به فکر سلامتی تیم خود و تیم مقابل بودیم و این سفر را کنسل کردیم. کاری که به نظرم تیم های دیگر انجام نمی دهند. همان اهوازی که ما رفتیم شبهه برانگیز بود، به دلیل اینکه قبل از بازی ما در خبرها خواندیم پنج بازیکن فولاد کرونا دارند و این مسائل الان ما از سفر به اهواز آغاز شد.

مربی تیم فوتبال استقلال خاطر نشان کرد: پنج روزی تمرینات ما تعطیل شده بود و اصلاً نمی توانیم در خصوص مسائل فنی صحبت کنیم. ما فقط دیروز با 12 بازیکن تمرین کردیم. بقیه بازیکنان مشکوک بودند و باید جواب تست شان می آمد، چون برای ما سلامت بازیکنان از همه چیز مهم تر است. الان شرایط کرونا نسبت به زمانی که بازی ها تعطیل شد، بسیار بدتر شده است. متأسفانه بلافاصله هم برای ما بازی گذاشتند. ما با فدراسیون و سازمان لیگ صحبت کردیم تا بازی ما را عقب بیندازند، اما می گویند دست ما نیست. نمی دانم پس دست چه کسی است. خواهش می کنم آن نهادی که بازی دست آنهاست کمی به فکر بازیکنان باشد، چون واقعاً بازیکنان با استرس تمرین می نمایند.

نامجو مطلق ادامه داد: خواهش می کنم شرایط را درک نمایند. متأسفانه تمرکز بازیکنان به هم ریخته است. یکی از بازیکنان ما شرایطش بحرانی و ریه اش درگیر شده است. نمی دانم چه کسی جواب این اتفاق را خواهد داد. ما پنج روز تمرین نکردیم و الان باید مقابل تیم خوب تراکتور بازی کنیم. همه جای جهان فوتبال برای شادی و نشاط جامعه است، ولی متأسفانه ما در این شرایط فوتبال را با استرس بازی می کنیم و این تأثیر منفی روی روح و روان بازیکنان دارد. تیم ما الان با کمبود بازیکن روبرو است. خودمان غافلگیر شدیم. روز گذشته وریا غفوری تماس گرفت و گفت با توجه به کمبود بازیکن اجازه دهید من تست دوباره بدهم و در صورت منفی بودن در بازی شرکت کنم. این غیرت بازیکن را نشان می دهد، اما برای ما سلامت بازیکنان مهم است. من فکر می کنم با این شرایط کار برای همه تیم ها سخت است.

شما فکر می کنید ما با آن شرایط به جم سفر می کردیم چه اتفاقی رخ می داد؟، وی با طرح این پرسش خاطر نشان کرد: متأسفانه اصرار بر این است که بازی ها برگزار گردد. خواهش من این است که کمی به فکر سلامت بازیکنان باشید، چون هر کدام از آنها خانواده دارند. من حتی امروز شنیدم از طرف وزیر ورزش دستور آمده که همه اماکن ورزشی را تعطیل نمایند. ما فردا با تیم خوبی بازی داریم، ولی تیم ما از نظر شرایط ذهنی شرایط خوبی ندارد و در تمرین دیروز تیم عظیم استقلال فقط 12 بازیکن بودند. این یک اتفاق نادر است. اطمینان دارم این تصمیماتی که امروز برای فوتبال گرفته می گردد در تاریخ ثبت خواهد شد که در برهه ای که این همه مسائل وجود داشت، فوتبال را راه اندازی کردیم و مسائلی که از این قضیه به وجود خواهد آمد در تاریخ ثبت می گردد.

مربی تیم فوتبال استقلال اضافه کرد: امیدوارم همه بازیکنان در رده های مختلف اتفاق ناگواری برای شان نیفتد. حتی قبل از اینکه بازی ها آغاز گردد، مجیدی در یک جمع گفت، احساس می کنم تا کسی در فوتبال نمیرد، بازی ها را تعطیل نمی نمایند. این صحبت مجیدی بود و الان می بینیم با تصمیماتی که گرفته می گردد امکان دارد این اتفاق هم بیفتد، اما امیدوارم چنین اتفاقی رخ ندهد. خود مجیدی الان فشاری زیادی رویش است. او باید امروز صحبت می کرد، ولی به همین خاطر این وظیفه را به من داد. مربی باید برای نشست بیاید، ولی ما بعد از پنج روز تعطیلی تمرینات نمی توانیم در خصوص مسائل فنی حرف بزنیم. امیدوارم اتفاق ناگواری نیفتد تا همه شرمسار تصمیماتی که گرفته می گردد، نشویم.

نامجومطلق درباره تست جدید بازیکنان استقلال و اینکه تست چند نفر از آنها منفی بوده است، بیان نمود: 12 بازیکن مان تست های شان منفی بوده است و تمرین کردند. پنج بازیکن دیگر به خاطر سلامتی شان اجازه تمرین ندارند و اگر جواب تست شان منفی باشد، می توانند کنارمان باشند، ولی باید بدون تمرین با تیم قدرتمند تراکتور بازی کنیم.

وی راجع به لغو سفر هفته گذشته تیم استقلال به جم نیز شرح داد: ما به خاطر حفظ سلامتی بازیکنان خودمان، تیم مقابل و کسانی که در فرودگاه و هواپیما ممکن بود با ما تماس داشته باشند، این کار را انجام دادیم. با توجه به اینکه به حدنصاب 25 درصد هم رسیدیم، برای بازی نرفتیم. در خصوص 25 درصد حدنصاب هم بگویم، سؤال من این است که در تیمی مثل ما، 25 درصد شامل بازیکنان باشد تکلیف تیم چیست؟ از روز اول گفتیم مقایسه شرایط ما با اروپا متفاوت است. اگر آلمان و بعضی کشورهای دیگر بازی ها را برگزار کردند زیرساخت و شرایط انجام بازی ها را دارند.

مربی تیم فوتبال استقلال همچنین توضیح داد: در آن کشور حتی اگر یک بازیکن هم کرونا می گرفت، به قرنطینه می رفت، اما اگر دو نفر کرونا می گرفتند کل تیم قرنطینه می شد، اما اینجا یکی از تبصره های پروتکل های ورزشی این است که در هر اتاق یک بازیکن باشد. هیچ باشگاهی اصلاً این پروتکل را رعایت نمی کند. مثلاً رفت و آمد تیم های خارجی با اتوبوسی است که استاندارهای بالایی دارد و به طور کامل در اختیار تیم است. ضمن اینکه فاصله شهرها در آلمان یک یا دو ساعت است و تیم ها می توانند با اتوبوس خود بروند، ولی مثلاً پرواز به اهواز مسائل زیادی برای ما ایجاد کرد.

نامجومطلق در سرانجام گفت: اصلاً در خصوص مسائل فنی نمی توانیم حرف بزنیم، چون بعد از پنج روز با 12 نفر تمرین کردیم. الان شرایطی نیست که در خصوص مسائل فنی حرف بزنیم. من حتی مثال زدم، وریا غفوری نمونه تعصب به باشگاه است که گفت از من دوباره تست بگیرید تا بیایم و بازی کنم. در بعضی از پست ها بازیکن نداریم. قطعاً بچه ها تمام کوشش شان را می نمایند، اما هر چقدر هم صحبت کردیم تا بازی را عقب بیندازند، گفتند دست ما نیست. در فوتبال چه نهادی بالاتر از سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال است؟ وقتی می گویند دست آنها نیست، نمی دانم چه بگویم. در هر صورت باید به فکر بچه ها بود.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 18 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: shahjahanfaroj.ir شناسه مطلب: 656

به "نامجومطلق: به بوشهر نرفتیم چون به فکر سلامتی خودمان و تیم مقابل بودیم، تصمیمات امروز در تاریخ ثبت می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نامجومطلق: به بوشهر نرفتیم چون به فکر سلامتی خودمان و تیم مقابل بودیم، تصمیمات امروز در تاریخ ثبت می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید