هزینه نظافت راه پله ساختمان چقدر است؟

به گزارش مجله جام جهان، یکی از مسائلی که سبب بهتر به نظر رسیدن ساختمان می گردد رعایت نظافت و تمیزی به خصوص در بخش های مشاعات ساختمان است.طبیعتا زندگی کردن در ساختمان یا آپارتمانی که نظافت و اصول پاکیزگی در آن رعایت گردد بسیار لذت بخش تر و راحت تر از زندگی در مکانی است که هیچگونه نظافتی در آنجا رعایت نمی گردد.راه پله ساختمان نیز یکی از قسمت هایی است که روزانه عده زیادی از آن استفاده می نمایند بنابراین رعایت نظافت در این قسمت از ساختمان موضوع مهمی است.به همین علت در این مقاله ما تصمیم گرفتیم نکاتی در خصوص نظافت راه پله ساختمان را بیان کنیم و در نهایت در خصوص هزینه های مربوط به نظافت راه پله ساختمان صحبت کنیم.اگر این موضوع برای شما اهمیت دارد بنابراین تا انتهای مطلب با خبرنگاران همراه باشید.

هزینه نظافت راه پله ساختمان چقدر است؟

اهمیت نظافت راه پله ساختمان در چیست؟

نظافت راه پله و دیگر بخش های مشاعات ساختمان مانند پارکینگ از چندنظر حائز اهمیت است :

 • اولین موردی که به آن نیز اشاره کردیم این است که رفت و آمد در این قسمت ها بسیار زیاد است و رعایت نکردن نظافت می تواند سببب ایجاد انواع بیماری ها و آشفته تماشا این فضا گردد.
 • دومین مورد این است که هر فرد چه ساکن ساختمان باشد، چه نباشد برای ورود به ساختمان باید از این فضاها عبور کند. بنابراین و با توجه به این موضوع عدم توجه به نظافت راه پله و نظافت مشاعات خاطره نامطلوبی از نظم و پاکیزگی ساختمان شما در فکر دیگران برجای می گذارد.به همین علت رعایت نظافت راه پله ساختمان یکی از موضوعات لازم است که هرگز نباید نادیده گرفته گردد.

نظافت راه پله ساختمان شامل چه قسمت هایی می گردد؟

شما برای نظافت های قسمت های مختلف ساختمان از جمله راه پله و مشاعات و سایر قسمت ها می توانید از شرکت های خدماتی و نیروهای متخصصی که در این زمینه دارند، یاری بگیرید. البته انجام این کار، سخت نیست اما اگر زمان کافی ندارید بهتر است که کار را به کاردان بسپارید.

در کل برای نظافت راه پله ساختمان باید قسمت های زیر را مورد توجه قرار دهید:

 • نظافت درب های ورودی و خروجی ساختمان
 • تمیز کردن آیفون تصویری یا صوتی ساختمان
 • نظافت کابین آسانسور و درب های آن در طبقات ساختمان
 • نظافت پارکینگ
 • نظافت حیاط ساختمان
 • نظافت راهرو و محوطه مربوط به آن
 • نظافت تمامی بخش های راه پله
 • تمیز کردن نرده ها
 • تمیز کردن شیشه های راهرو
 • تمیز کردن کلید پریزها موجود در راه پله

فرآیند و مراحل نظافت راه پله ساختمان به چه صورت انجام می گردد؟

در کل برای انجام مراحل نظافت راه پله ساختمان مراحلی وجود دارد که باید آن ها را به ترتیب انجام دهید تا به نتیجه ای که می خواهید برسید. در حالت استاندارد، کار نظافت راه پله و دیگر قسمت های مشاعات ساختمان با جارو زدن پله از بالا به پایین انجام می گردد و در نهایت به جارو زدن حیاط و پارکینگ می رسد.تا کلیه زباله های بزرگ کاملا از راستا حذف شوند.در ادامه باید نرده ها از بالا به پایین تمیز شوند و شیشه ها و کلید پریزها با لوازم مناسب نظافت گردد. بعلاوه در این مرحله باید درب آسانسور، اتاقک آن و کلیدهای آسانسور کاملا تمیز شوند.در مرحله آخر نظافت ساختمان باید راه پله ها کاملا شسته گردد و در نهایت با استفاده از یک طی تمیز اثرات آب پاک گردد تا موجب لغزندگی نگردد.

فرآیند نظافت راه پله بهتر است به وسیله نظافتچی خانم انجام گردد یا آقا؟

از آنجایی که کار تمیز کردن راه پله تا حدودی سنگین است و ممکن است احتیاج باشد تا در هنگام نظافت فرد وسایل سنگین را جابجا کند بهتر است که وظیفه نظافت راه پله و مشاعات به آقایان واگذار گردد و خانم ها بیشتر جهت نظافت امور داخل مناسب هستند.البته اگر شما بخواهید که از شرکت های نظافتی برای این کار یاری بگیرد متناسب با درخواست شما متخصص خانم یا آقا برای انجام امور نظات راه پله ساختمان ارسال می نمایند.

قیمت نظافت راه پله در سال 1400 به چه صورت می باشد؟

اصولا عوامل گوناگونی می تواند بر روی قیمت نظافت راه پله اثر گذار باشد که این موضوع می تواند بر اساس ساعت انتخابی، تعداد طبقات ساختمان، تعداد طبقات پارکینگ،عدم گردگیری دیوارها و کارهایی اضافه ایی که تمایل دارند که انجام شوند محاسبه می گردد. البته این موضوع را در نظر داشته باشید که تعرفه نظافت راه پله به وسیله نظافتچی معمولا بیشتر است.

نتیجه گیری:

همانطور که قبلا هم به آن اشاره کردیم شاید نظافت ساختمان کار به شدت سنگینی نباشد اما کار ساده ای هم نیست. کسانی که به عنوان متخصص این کار را انجام می دهد در درجه اول باید تجربه کافی در این زمینه داشته باشند. این که باید از چه مواد شوینده و ابزاری برای نظافت استفاده نمایند که به ساختمان و مصالح به کار برده شده در آن آسیب نرسد. اگر نظافتچی مهارت کافی را نداشته باشد ممکن است در هنگام استفاده از تمیز نماینده ها سبب آسیب به سنگ ها و کفپوش های راه پله گردد.اگر قصد دارید از شرکت ها نظافتی برای انجام نظافت راه پله ها و ساختمان بهره ببرید ،باید بدانید که این شرکت ها همواره از نیروهای با تجربه برای نظافت راه پله ها استفاده می نمایند اما هزینه نظافت راه پله در مقایسه با دستمزد کارگرهای آزاد اندکی بیشتر است اما به طبع کیفیت کار نیز بالاتر است. اما در کل باید نظافت راه پله ساختمان را جدی گرفت و به آن رسیدگی کرد.

امیدواریم که این مطلب برای شما مفید واقع شده باشد.

بیشتر بخوانید :

راهنمای تقسیم و نحوه پرداخت هزینه های مشاعات ساختمان

هزینه های جاری ساختمان و آنالیز کامل آن ها

نظافت ساختمان | انواع خدمات مراکز نظافت آپارتمان و نکات مهم در این رابطه

قانون رعایت نظافت در مشاعات

همه چیز در خصوص نظافت ساختمان

منبع: هومتیک
انتشار: 11 مرداد 1401 بروزرسانی: 11 مرداد 1401 گردآورنده: shahjahanfaroj.ir شناسه مطلب: 1652

به "هزینه نظافت راه پله ساختمان چقدر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هزینه نظافت راه پله ساختمان چقدر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید